Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(Indre @ 2010 06 15, 12:47)
biggrin.gif  žinoma galėčiau, tik kad neturu su kuo namie  nuskenuoti mirksiukas.gif

dar galima nufotografuot ir atsiust kaip nuotraukas, pasididins

O šiaip, internete yra ir rusų, ir anglų kalbomis, jei labai reikia, tai galima ir į bet koki buitines technikos parduotuve nueit ir paprašyt padaryt kopija ax.gif

Dėl raugo, nebūtinai jis turi burbuliot, kad rūgtu, svarbu kad neatsirastu pelėsio
Atsakyti
Aciu merginos visos kurios padejote, prisirinkau info iki kaklo, belieka viska issistudijuoti, ismokti ir ..... sudie dietos lotuliukas.gif
Aciu visoms dar karteli aciuks.gif
As cia busiu daznas svecias assa.gif
Atsakyti
O mergikes, koks jusu populiariausias receptas su raugu? Ar paimt bet koki recepta ir nedet mieliu, ir vietoj 30 proc. miltu deti rauga? Gal cia kokiu pirmakarciu receptas su raugu butu? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 06 15, 10:19)
Labas.

zinok as irgi dariau pagal Terra rauga ir teisybe pasakius geriau netyrinet koks tas raugas kiekviena diena smile.gif .man jis isvis nekilo kelias dienas, bet nekreipk demesio.as budavo pasiziuredavau i ji tik tada kai pamaitindavau ir jei nesupelijes - reiskia geras, nesvarbu kad atrodo be gyvybes.ir viskas gerai isejo.taip kad tikrai nenusimink ir daryk toliau ir matysi kaip tavo duonyte iskils su situ raugu thumbup.gif


man lygiai taip pat atrodė nieks nevyksta, o kai kepiau viskas gavos super

QUOTE(trojana @ 2010 06 15, 16:47)
O mergikes, koks jusu populiariausias receptas su raugu?  Ar paimt bet koki recepta ir nedet mieliu, ir vietoj  30 proc. miltu deti rauga?  Gal cia kokiu pirmakarciu receptas su raugu butu? biggrin.gif

aš tai kaip pirmam kartui rinkčiausi su raugu ir kur daugiau kvietinių miltų.

Atsakyti
Bandau išsikept su duonkepe duoną, ir vis nepavyksta verysad.gif darau viską absoliučiai tiksliai pagal receptą iš tos duonkepės receptų knygutės- ir nesigauna.. nesuprantu kas netaip. Tešla su mielėm, kyla gražiai, o kai duonkepė jau pradeda kepti, pakildinusi tešlą, toji ima ir pati kažkaip susmunka visai. Ir jau nevieną receptą bandžiau- tas pats atsitinka. Na galvojau gal taip ir turi būti, palaukiau kol iškeps- tai visiška nedakepus tešla viduje gaunasi blink.gif frusty.gif dariau pagal tokius receptus iš "moulinex" receptų knygutės, pvz, "ruginė duona":
kvietiniai miltai 250gr.
ruginiai miltai 250gr.
šiltas vanduo 400ml.
druska 10gr.
mielės 11gr.
cukrus 25gr.
kmynai 1,5 gr.

kitas receptas, irgi lygiai taippat nepavykstantis "ruginė Auvergne regiono duona":
šiltas vanduo 600 ml.
druska 2 arb. šaukšt.
kvietiniai miltai 200gr.
ruginiai miltai 500gr.
sausos mielės 1 arb. šaukšt.

visiems šiems receptams rašo nustatyti antrą kepimo programą. Pas mane duonkepė moulinex home bread bagette.
Atsakyti
Na, ruginę duoną aš kepu su 1 programa ir man nesukrenta 4u.gif šiaip pagal tuos moulinex receptukus ir man nesigavo, nors kepiau tik vieną biggrin.gif geriau bandykit naudoti receptukus čia temoj paskelbtus, tai jie jau ir išbandyti ir tikrai geri:)smile.gif
Atsakyti
Labas rytas.


kazkaip jau ne pirma karta girdziu problemas su tom moulinex duonkepem, tai as manau, kad ten vertimas blogas, gal geriau angliska ziurekit g.gif .

o dabar as turiu klausimuka.as kepu rugine duona su raugu orkaitej ir kartais man ji gaunas per slapia(jei suprantat ka turiu omeny).gal kas zinot kur cia problema?kai tesla darai ji tikrai nebuna skysta, ta prasme inda pavertus pati neisbegtu, as ja tiesiog perdedu.taip kad neisivaizduoju kas cia negerai.
pakyla, iskepa graziai.gal per mazai kepu?nors kepu valanda.10 min. 200 temp. ir 50 min. 180 temp.
o gal man nelaikyt uzdengus su gregvu skuduriuku?
Atsakyti
Indre, o ten kepat duoną su raugu ar su mielėm? Pagal pirmą programą bandžiau su mielėm- tai kai jau pakilo tešla, duonkepė prasuko tešlą ir ji sukrito, čia jau prieš pat kepant.. atjungiau viską, galvojau gal užkils dar, bet antrą kartą nebesukilo tešla. Jei tas jūsu receptas su mielėm, gal galėtumėt parašyti, katras tas receptas?
QUOTE(mia5 @ 2010 06 16, 09:51)
Labas rytas.
kazkaip jau ne pirma karta girdziu problemas su tom moulinex duonkepem, tai as manau, kad ten vertimas blogas, gal geriau angliska ziurekit g.gif .

Žiūrėjau anglišką, ten taspat.. o rusiškam varijante išvis kaikurie ingridientai net praleisti doh.gif gal čia ne receptuose esmė.. gal tose kepimo programose? g.gif Nu tuoj bandysiu kokįnors iš čia pateiktų receptukų, tik kad vėl turbūt netaip užprogramuosiu ir teks mest lauk.. vakar tris duonas išmečiau lauk- bet nepasiduosiu- reik išsiaiškint vienąkart kas čia do aparatas.. oi bijau kad skris per langą ta duonkepė lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 06 16, 10:51)

o gal man nelaikyt uzdengus su gregvu skuduriuku?

šiaip laiko maišelyje ar drėgnu rankšluosčiu uždengus kad pluta suminkštint(jei pluta kietoka gaunasi), o jei pluta minkšta ir jus uždengiat, tai gali ir sudrėkt
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 16, 12:21)
šiaip laiko maišelyje ar drėgnu rankšluosčiu uždengus kad pluta suminkštint(jei pluta kietoka gaunasi), o jei pluta minkšta ir jus uždengiat, tai gali ir sudrėkt



Jezau tik dabar pamaciau su kiek klaidu padariau viana zodi blink.gif .
nu aciu reiks bandyt neuzdengt tada, nes pas mane pluta siaip nebuna kieta, bet as uzdengdavau, nes bijodavau, kad ji nesukietetu.
Atsakyti
O kur apskritai laikote keptą naminę duoną? Mano vyriškis pradėjo kepti labai skanią ruginę duoną, kadangi šeima nemaža, tai ir kepa ne iš vienos porcijos, duoninėn netelpa. Mano močiutė kitados kaime, kiek pamenu, laikydavo emaliuotam puode uždengusi, bet mūsiškė ten pelėti pradėjo.

Gal žinote, kur ir kaip geriausia laikyti duonutę?
Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2010 06 16, 12:36)

Gal žinote, kur ir kaip geriausia laikyti duonutę?

geriausia duona laikyt šaldytuve
Atsakyti