Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(Tynka @ 2010 06 13, 10:54)
o kaip atrodo perrūgęs raugas?

Ir kaip "alkanas"?

perrūgęs-labai rūgštus, gali blogai kilt
O alkanas nežianu kaip atrodo, visada maitinu biggrin.gif

QUOTE(keistuole @ 2010 06 13, 11:02)
o man kažko nustojo veikęs raugas, vis gi.
Kaži dar su juo bandyt kažką padaryt, ar gamintis naują  g.gif

vietoj vandens įpilk alaus arba į vandenį įdėk šaukštelį medaus/cukraus/fruktozės, po poros valandų subujos mirksiukas.gif
Atsakyti
nataliuncik, kepiau tavo bociu duonyte, kmynu tik pasirodo neturejau...be skonio kazkokia isejo, gali buti, kad del kmynu nebuvimo g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 06 13, 15:21)
nataliuncik, kepiau tavo bociu duonyte, kmynu tik pasirodo neturejau...be skonio kazkokia isejo, gali buti, kad del kmynu nebuvimo g.gif ?

visą skonį duonai duoda salyklas ir kmynai, na ir medus su druska smile.gif
Atsakyti
nataliuncik, tai vat druskos ir nenurodyta recepte...as dar pagalvojau, kad druskos trukumas smile.gif O medu ir salykla as dejau smile.gif
Papildyta:
Apsimelavau, medaus as irgi nedejau, cia rauga su medum dariau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 13, 15:19)
vietoj vandens įpilk alaus arba į vandenį įdėk šaukštelį medaus/cukraus/fruktozės, po poros valandų subujos  mirksiukas.gif


reiks kitą kart pabandyt.
Ačiū 4u.gif
Dabar tai jau įmečiau šiek tiek mielių, nes matės, akd nieks nesigaus.
Matyt man dėl to paskutinius dusyk taip blogai ir kėlėsi ir visai tas grūdų mišinys buvo nekaltas.

O kodėl tas raugas nustoja veikti. Atrodo tai normaliai g.gif

QUOTE(SuperBaba @ 2010 06 13, 15:42)
nataliuncik, tai vat druskos ir nenurodyta recepte...as dar pagalvojau, kad druskos trukumas smile.gif O medu ir salykla as dejau smile.gif
Papildyta:
Apsimelavau, medaus as irgi nedejau, cia rauga su medum dariau biggrin.gif


Aš kažkada kai kelau irgi druskos pasigedau, o šiaip tai skanu.
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 06 13, 15:42)
nataliuncik, tai vat druskos ir nenurodyta recepte...as dar pagalvojau, kad druskos trukumas smile.gif O medu ir salykla as dejau smile.gif
Papildyta:
Apsimelavau, medaus as irgi nedejau, cia rauga su medum dariau biggrin.gif

doh.gif pati tik dabar pastebėjau, kur su raugų, tai viskas tvarkoj, yra, o kur receptas su mielėm, neįrašiau doh.gif Pataisiau blush2.gif

QUOTE(keistuole @ 2010 06 13, 15:55)

O kodėl tas raugas nustoja veikti. Atrodo tai normaliai  g.gif

Gal perrūgsta, gal "reagento" trūksta, bet taip būna, tada reikia padėt raugui "užsivest" iš naujo
Atsakyti
nataliuncik, as su naminiu raugu dariau, ten nera irasyta biggrin.gif
Atsakyti
atėjau pasigirti smile.gif
kepiau itališkas bandeles su raugu vietoj mielių ir gavosi super!!!!!
prieš tai batoną skrudinimui irgi be mielių ir irgi labai gerai gavosi... netikėjau, kad ateis tokia diena, kad mielės nebereikalingos taps biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marti: 14 birželio 2010 - 08:21
QUOTE(Marti @ 2010 06 14, 10:21)
atėjau pasigirti smile.gif
kepiau itališkas bandeles su raugu vietoj mielių ir gavosi super!!!!!
prieš tai batoną skrudinimui irgi be mielių ir irgi labai gerai gavosi... netikėjau, kad ateis tokia diena, kad mielės nebereikalingos taps biggrin.gif


Kiek laikot uzmaise tesla su raugu? Ir su kokiu raugu kepat (su ruginiu tik maitinat kvietiniais miltais ar su kvietiniu). Bandziau pyraga su raugu, tai nelabai iskilo, bet gal per trumpai kildinau (2-3 val), bet ilgai kildint bijojau, kad nebutu rugstu g.gif
Atsakyti
QUOTE(*barbora* @ 2010 06 14, 09:46)
Kiek laikot uzmaise tesla su raugu? Ir su  kokiu raugu kepat (su ruginiu tik maitinat kvietiniais miltais ar su kvietiniu). Bandziau pyraga su raugu, tai nelabai iskilo, bet gal per trumpai kildinau (2-3 val), bet ilgai kildint bijojau, kad nebutu rugstu  g.gif

aš visad kildinu nemažiau 4 val., nesvarbu kokiu raugu, nelabai dar patyrus kepėja esu, tai bijau trumpiau laikyt smile.gif
jei kepu kvietiniu raugu, tai maitinu tik kvietiniais, jei ruginiu - tai tik ruginiais. na aš turiu atskirus raugus pasidarius: kvietinį ir ruginį...
Atsakyti
QUOTE(*barbora* @ 2010 06 14, 09:46)
Kiek laikot uzmaise tesla su raugu? Ir su  kokiu raugu kepat (su ruginiu tik maitinat kvietiniais miltais ar su kvietiniu). Bandziau pyraga su raugu, tai nelabai iskilo, bet gal per trumpai kildinau (2-3 val), bet ilgai kildint bijojau, kad nebutu rugstu  g.gif

Viskas priklauso nuo raugo, kuo brandesnis, tuo jis bus stipresnis, tuo mažiau laiko reikės kildint. Šiaip, dar priklauso ir nuo šilumos, ir nuo tešlos, jei plikyta, tai ilgiau reikia kildint...
Pyragus/batonus darau su kvietinių raugu, duona-su ruginiu.
Pas mane du indeliai su raugais, ir atitinkamai maitinu
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 06 14, 12:17)
aš visad kildinu nemažiau 4 val., nesvarbu kokiu raugu, nelabai dar patyrus kepėja esu, tai bijau trumpiau laikyt smile.gif


Mano ruginė duona su raugu iškyla per tris val., jei laikau ilgiau, tai kepant kiek sukrenta.
Atsakyti