Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(Tynka @ 2010 06 10, 10:38)
NA ką bandysiu ir aš  4u.gif
Raugas jau gyvena ( tikiuosi ir nenudus smile.gif )
Pasakykit, prašau, ar tinka duonos kepimui silikoninė kekso forma?


tinka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 10, 07:40)

Dėkinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dju @ 2010 06 06, 08:04)
Sveikos,

Na stai ir mano duonele su naturaliu raugu. Kepiau pagal recepta is pirmp puslapio Borordino duona Narez (tik vietoj mieliu dejau rauga). Labai skani gavosi  smile.gif


kiek raugo reikia dėti vietoje mielių? Ir kaip jūs tą raugą "atseikėjat", jeigu gramais? Negi visos svarstykles turi g.gif


ar starteris, tai tas raugas, kuri galima po viso rauginimo proceso šaldytuve laikyti?

Laikant šaldytuve jį irgi vis reik pamaitinti?

Atsiprašau, kad daug klausimų, šią temą ir prieš tai buvusią skaitau... Bet jūs jau toli pažengę, tai sunku pradedančiajai susigaudyti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tynka: 10 birželio 2010 - 11:46
QUOTE(Tynka @ 2010 06 10, 13:40)
kiek raugo reikia dėti vietoje mielių? Ir kaip jūs tą raugą "atseikėjat", jeigu gramais? Negi visos svarstykles turi  g.gif
ar starteris, tai tas raugas, kuri galima po viso rauginimo proceso šaldytuve laikyti?

Laikant šaldytuve jį irgi vis reik pamaitinti?

Atsiprašau, kad daug klausimų, šią temą ir prieš tai buvusią skaitau... Bet jūs jau toli pažengę, tai sunku pradedančiajai susigaudyti smile.gif


1. Kiek supratau, starterį jau turite. Kai išminkysite, atsidėkite 3 v. šaukštus, maždaug. Aš neskaičiuoju tiksliai. Ir padėkit į šaldytuvą kitam kepimui. Nemaitinkite smile.gif Va čia, tai išbandytas reikalas (ir ne mano vienos) mirksiukas.gif Dar galite atseikėti ir savo draugams. 4u.gif Jiems nebereikės starterio gamintis.
2. Net ir prieš kepimą nemaitinus schmoll.gif Parą palaikau ir minkau.

p.s. blush2.gif aš vėl apie tą patį. Jei aš būčiau šį forumą pirmiau pradėjus skaityti, nei pradėjau duoną kepti, tikrai niekada nebūčiau ėmusis šios veiklos unsure.gif Tie maitinimai mane būtų pritrenkę. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(flour-pasta @ 2010 06 10, 10:28)
jei teisingai suprantu trumpini šv - švediški, tai atsakymas butu toks, kad tinka patys paprasciausi kvietiniai miltai pagal recepta. as pati kepdama, maisiau kvietinius, ruginius ir selenas.
Parmesano skonis toks savotiskas ir stiprokas, tad nepranyksta duonai iskepus. Kiti suriai gali tiesiog nesijausti. Bet koks lietuviskas fermentinis suris, deja duos tik surumo. Turi buti suris su char


Flour-sasta 4u.gif 4u.gif 4u.gif -čia jums tegul skrieja į Šv,
už išsamią-prasminga informaciją,ačiū,kad pasidalinote savo įdėjomis 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 10, 22:40)
1. Kiek supratau, starterį jau turite. Kai išminkysite, atsidėkite 3 v. šaukštus, maždaug. Aš neskaičiuoju tiksliai. Ir padėkit į šaldytuvą kitam kepimui. Nemaitinkite  smile.gif  Va čia, tai išbandytas reikalas (ir ne mano vienos)  mirksiukas.gif  Dar galite atseikėti ir savo draugams. 4u.gif  Jiems nebereikės starterio gamintis.
2. Net ir prieš kepimą nemaitinus  schmoll.gif Parą palaikau ir minkau.

p.s.  blush2.gif aš vėl apie tą patį. Jei aš būčiau šį forumą pirmiau pradėjus skaityti, nei pradėjau duoną kepti, tikrai niekada nebūčiau ėmusis šios veiklos  unsure.gif Tie maitinimai mane būtų pritrenkę.  blink.gif


aš pasilieku gerą šaukštą, kas gaunas apie 60-70 g ir išėmus iš šaldytuvo (kai apšyla) pamaitinu, nes man kuo daugiau starterio, tuo rūgščiau gaunas, o aš to rūgštumo nenoriu.
Stovinčio šaldytuve niekad nemaitinu, bet praktiškai bent kartą į savaitę kepu, o čia skaičiau kad maitint reikia, jei stovi 2 ar daugiau savaičių.
Atsakyti
regna,aš darau panašu sūrio duona, tai vietoj parmezano dedu sūrį su mėl.pelėsių arba dar tiks Liliput'as, jis stipresnio skonio smile.gif

flour-pasta, jūsų taip vadinama priestesle yra nekas kita, o kvietinis raugas pagamintas pagal viena iš daugelių receptų. Ilgesniam naudojimui/auginimui, šis raugas nelabai tinka, nes razinose gali būt nešvarumai, bakterijos, dėl kuriu raugas supelys/suges
Atsakyti
ačiū labai labai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 10, 23:31)
regna,aš darau panašu sūrio duona, tai vietoj parmezano dedu sūrį su mėl.pelėsių arba dar tiks Liliput'as, jis stipresnio skonio  smile.gif

flour-pasta, jūsų taip vadinama priestesle yra nekas kita, o kvietinis raugas pagamintas pagal viena iš daugelių receptų. Ilgesniam naudojimui/auginimui, šis raugas nelabai tinka, nes razinose gali būt nešvarumai, bakterijos, dėl kuriu raugas supelys/suges


nesigincysiu smile.gif as tik isverciau is svediskos knygos apie duona smile.gif siaip tas raugas angliskai ir prancuziskai vadinasi Levain. svedai turi kita zodi raugui, o vat kai kur raso levain, tai ir maniau, kad gal ne raugas.

o alaus duonai bet koks alus tinka? sviesus, tamsus, kvietinis, nefiltruotas? o gal jokio skirtumo?
Atsakyti
QUOTE(flour-pasta @ 2010 06 11, 10:37)
nesigincysiu smile.gif as tik isverciau is svediskos knygos apie duona smile.gif siaip tas raugas angliskai ir prancuziskai vadinasi Levain. svedai turi kita zodi raugui, o vat kai kur raso levain, tai ir maniau, kad gal ne raugas.

o alaus duonai bet koks alus tinka? sviesus, tamsus, kvietinis, nefiltruotas? o gal jokio skirtumo?

raugas gi būna kvietinis ir ruginis, gal jie taip skirtingai ir vadina?

Alaus duonai geriau imt tamsu, nefiltruota, skonis sodresnis, bet ir kitas nesugadins
Atsakyti
Kaip manot, ar gali kilimui turėt reikšmės tai, kad vietoj salyklo įdėjau tą tamsų grūdų mišinį, kur iš salyklo pirkom g.gif

Kepiau jau daug kart tą pačią duoną, visad man pakildavo per daugmaž vienodą laiką, paskutinius du kartus vietoj salyklo įkroviau to mišinio ir taip nenorėjo kilt doh.gif Kildinau dvigubai ilgiau ir vis tiekt taip nepakilo, kaip ankstesniais kartais.

Kas aplamai kilimui turi įtakos?
Atsakyti
man labai labai skani sita duona http://www.maistogid...catalog_it_1259

vis bandau panasia issikept,bet nei trupucio nepriarteju link panasumo verysad.gif
Atsakyti