Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

Dėl Borodino duonelės tai ji kaip irbočių bei kitos duonelės su ruginiais miltais reikalauja palikti pakilimui... kol to nepadarydavau tol nesigaudavo... tiesa dar bent jau su mano Boman duonkepe tenka kepti bent pusantros val. po pakildinimo ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egute: 07 birželio 2010 - 19:15
QUOTE(dju @ 2010 06 07, 12:58)
Aš tai padariau taip: kai užminkė duonkepė tešlą, tai išjungiau programą ir palikau stovėti 4 valandas, tešla išpuro šiek tiek pakilo, tuomet įjungiau kepimo programa 1 val.

Na as irgi buvau palikus pakilti, tik gal ne 4 valandas doh.gif bet ji man labai mazai pakilo, o kepiau irgi kepimo rezimu 1 valanda g.gif

QUOTE(egute @ 2010 06 07, 20:13)
Dėl Borodino duonelės tai ji kaip irbočių bei kitos duonelės su ruginiais miltais reikalauja palikti pakilimui... kol to nepadarydavau tol nesigaudavo... tiesa dar bent jau su mano Boman duonkepe tenka kepti bent pusantros val. po pakildinimo  ax.gif

Na kita karta bandysiu palikt ilgesniam laikui bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 07, 17:02)
Esu visai naujokė duonos kepime, turiu duonkepę "moulinex xxl", iš anytos gavau ruginio raugo, dabar rauginu smile.gif turiu receptų knygutę, kuri buvo pridėta prie duonkepės-visi receptai su mielėm ten.. klausimas- kaip tuos receptus pritaikyti raugui (jei tai aplamai įmanoma). Tarkim tenykštis receptas kurį norėčiau pabandyti, tik su raugu vietoj mielių:

Duona iš kvietinių ir ruginių miltų

Šiltas vanduo  500ml.
druska            2 arb. šaukšt.
kvietiniai miltai 350gr.
ruginiai miltai  350 gr.
sausos mielės  3/4 arb. šaukšt.

Vakar gautą raugo gabaliuką užmaišiau su 1litru šilto vandens ir 300 g. ruginių miltų. kaip suprantu, šiandie į ten reiktų damaišyt dar biski miltų, kildint dar dvi valandas, o tada dalį atsidėti į šaldytuvą o dalį galiu naudoti.
Ar galiu tiesiog šitan receptan dėt 350g. tos suraugintos tešlos, dar biski vandens (kokius 200ml.), 350gr. kvietinių miltų ir jungt duonkepę kad kildytų tešlą 2 valandas ir keptų valandą?... Ar gausis kasnors taip?..  unsure.gif Niekada su raugu nieko nedariau, todėl prašau patarimo  blush2.gif


na iš principo reik mažint vandens ir miltų kiekius priklausomai nuo to, kiek jūsų rauge viso to jau yra yra.
O šiaip aš tai raugą maitinu: kiek g dedu miltų, tiek g ir vandens pilu, bet nežina, gal skystas ir geriau unsure.gif
Į šaldytuvą atsidedu tik prieš maišydama tešlą, kokius 60-80 g raugo (labai kupinas šaukštas arba 2 nepilni)
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 07, 19:23)
na iš principo reik mažint vandens ir miltų kiekius priklausomai nuo to, kiek jūsų rauge viso to jau yra yra.
O šiaip aš tai raugą maitinu: kiek g dedu miltų, tiek g ir vandens pilu, bet nežina, gal skystas ir geriau  unsure.gif
Į šaldytuvą atsidedu tik prieš maišydama tešlą, kokius 60-80 g raugo (labai kupinas šaukštas arba 2 nepilni)

Didelis ačiū 4u.gif kiekius tai aišku, įskaičiuosiu. Bet ar užteks dviejų valandų, kad sumaišius ruginį raugą su kvietiniais miltais (jau duonkepėje, užstačus kildinimo ir poto kepimo rėžimą), ten viskas "pakiltų" g.gif
Aplamai, kaip tas mieles duonkepės receptuose keist raugu.. gal yra kokia paprasta formulė, ar kažkas iš supermamų kepėjėlių jau bandė perdaryti tuos "moulinex" receptus..? doh.gif
Atsakyti
Laba,

Vakar kepiau duonyte pagal receptą, kuris būna brošiūrėlėje prie viso grūdo ruginių miltų įpakavimo, su plikiniu ir natūraliu raugu. Kepiau orkaitėje, labai skani juoda duonytė gavosi thumbup.gif, skonis kaip bočių duonos smile.gif Tik reikia formos mažesnės, nes šiek tiek suplota gavosi, bet plutelė paskrudusi, orkaitėj dar labaiu patiko kepti nei duonkepėj smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 08, 02:30)
Didelis ačiū  4u.gif  kiekius tai aišku, įskaičiuosiu. Bet ar užteks dviejų valandų, kad sumaišius ruginį raugą su kvietiniais miltais (jau duonkepėje, užstačus kildinimo ir poto kepimo rėžimą), ten viskas "pakiltų"  g.gif
Aplamai, kaip tas mieles duonkepės receptuose keist raugu.. gal yra kokia paprasta formulė, ar kažkas iš supermamų kepėjėlių jau bandė perdaryti tuos "moulinex" receptus..?  doh.gif



As su raugu kepu taip: savo moulinex'e statau mielines teslos programa (pas mane nr.13, maiso ir kildina, trukme 1val 25 min.), tada isjungiu ir palieku mazdaug dar valandai, kol pakyla. Tada jungiu kepimo programa (nr.14), 750g kepaliuka kepu 50 min. 1kg kepaliuka - 1 val.
Dabar vasara taupau elektra lotuliukas.gif , tai jungiu tik maisymo programa (nr.12, trukme 15 min.), isjungiu ir palieku kol pakils, o tai uztrunka apie 3-4 val. (anksciau nesuprasdavau kodel kitoms taip ilgai kyla doh.gif, nes kai pasildo duonkepe tai per 2 val. iskyla), tada jungiu kepimo programa

"Imame raugo, ir pridedame tiek miltų, kad pagal masę raugas sudarytų bent jau 30%, arba daugiau" - turiu issisaugojusi is kazkur, gal pades g.gif
Tik nesuprantu kam perdarineti tuos moulinex'o receptus. 1psl. paziurek yra galybe isbandytu, rinkis Terros, nataliuncik.
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 08, 02:30)
Didelis ačiū  4u.gif  kiekius tai aišku, įskaičiuosiu. Bet ar užteks dviejų valandų, kad sumaišius ruginį raugą su kvietiniais miltais (jau duonkepėje, užstačus kildinimo ir poto kepimo rėžimą), ten viskas "pakiltų"  g.gif
Aplamai, kaip tas mieles duonkepės receptuose keist raugu.. gal yra kokia paprasta formulė, ar kažkas iš supermamų kepėjėlių jau bandė perdaryti tuos "moulinex" receptus..?  doh.gif


ta formulė kaip ir rašiau, metam lauk mieles, mažinam miltų kiekį ir vandens, atitinkamai tiek, kiek yra rauge. Kiek dėt pačio raugo, priklauso kaip norit, rūgščiau ar mažiau rūgščiau. Aš kilograminei duonai dedu apie 150 g, na max 200, nes nenoriu jokio rūgštumo.
O duonkepėj geriausia kaip jau auksčiau minėjo atskirai užstatinėt programas ir kept tik tada, kai matysit, kad jau pakilo jūsų duonelė. Tos kur yra pilnos programos, gali ir nespėt pakilt.
Pas mane atrodo dabar vienodai šilta visada, o paskutinį kart kai kepiau buvo griežtai susiskaičiavus, kada ką kept (nes ruošiau vyrui į kelionę lauknešėlį) ir aišku duona ėmė ir nepakilo per mano numatytą laiką ir visus mano planus sugriovė doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 08 birželio 2010 - 07:42
Vistik turbūt pirmas blynas bus prisvilęs.. užmaišiau tešlą, į raugą dadėjus 300g. kvietinių miltų, užstačiau duonkepę ant ilgiausiai tešlą keliančio rėžimo (2val. 40min. kelia poto kepa), ir per pusantros valandos tešla tikrai jau beveik pilnai pakilo, bet tas velnio aparatas ėmė ir pamaišė tešlą doh.gif aišku viskas susmuko verysad.gif išjungiau duonkepę ir tikiuosi kad dar pakils tešla.. ar jau antrąkart nebepakils?? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 08, 17:00)
Vistik turbūt pirmas blynas bus prisvilęs.. užmaišiau tešlą, į raugą dadėjus 300g. kvietinių miltų, užstačiau duonkepę ant ilgiausiai tešlą keliančio rėžimo (2val. 40min. kelia poto kepa), ir per pusantros valandos tešla tikrai jau beveik pilnai pakilo, bet tas velnio aparatas ėmė ir pamaišė tešlą  doh.gif  aišku viskas susmuko  verysad.gif išjungiau duonkepę ir tikiuosi kad dar pakils tešla.. ar jau antrąkart nebepakils??  verysad.gif

viskas tvarkoj, pakils
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 08, 17:00)
Vistik turbūt pirmas blynas bus prisvilęs.. užmaišiau tešlą, į raugą dadėjus 300g. kvietinių miltų, užstačiau duonkepę ant ilgiausiai tešlą keliančio rėžimo (2val. 40min. kelia poto kepa), ir per pusantros valandos tešla tikrai jau beveik pilnai pakilo, bet tas velnio aparatas ėmė ir pamaišė tešlą  doh.gif  aišku viskas susmuko  verysad.gif išjungiau duonkepę ir tikiuosi kad dar pakils tešla.. ar jau antrąkart nebepakils??  verysad.gif

Pakils manau tikrai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dju @ 2010 06 08, 09:08)
Laba,

... orkaitėj dar labaiu patiko kepti nei duonkepėj  smile.gif


Taip taip, pritariu rolleyes.gif ir duonkepė taps tik batonams kepti (o gal net ir tik minkyti) ir tešlų gaminimui. Bet šiam darbui duonkepė nepamainoma. Tiesiog ji turėtų būti pervadinta bulkmaišė blink.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 06 08, 17:00)
bet tas velnio aparatas ėmė ir pamaišė tešlą  doh.gif 



Todel ir kepam duona uzstatydamos atskiras programas 4u.gif
Atsakyti