Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(LinaGustė @ 2010 06 03, 09:56)
Aš va jau antrą kartą iškepu duoną su raugu, bet man joje rūgštumo trūksta  g.gif  Gal raugas mano kitoks patapo  g.gif  O kepiau tokias beveik kvietines, nes juodos duonos pas mus nelabai kas valgo, tik aš  doh.gif  Ir nors plikytą tešlą darau, bet man kildinti ilgiau nei 3 val. nereikia - puikiai iškyla per tą laiką. Tai gal per trumpai, dėl to nerūgšti  g.gif  Bet jei ilgiau kildinsiu, tai bijau, kad paskui sukris kepant wink.gif

as kepu taip-isimu starteri, palaikau kambario temperaturoj pora valandu, tada pamaitinu ir laikau kol pakyla dvigubai, tada pasidarau plikini, arba jei neplikyta duona tai maisau dali teslos, su raugu, raugo dedu apie 200-300 du gramu ir rauginu per nakti
ryte atsikelus minkau tesla jau su druska, cukrum, dedu dar miltu ruginiu ir siek tiek kvietiniu, tada i forma ir tik tada jau kildau 3 valandas, rugstumo pakanka
as irgi rugstesne megstu smile.gif
Atsakyti
4u.gif Labas visoms šaunioms kepėjoms. Labai užsinorėjau ir aš išsikepti šeimai naminės SAVO duonelės. Duonkepės neturiu, turiu elektrinę orkaitę, didelė kepėja tikrai nesu. Gal galėtumėt parekomenduoti kokį paprastesnį duonelės receptą pirmai pradžiai. Norėčiau geriau su raugu, o ne su mielėmis. Būsiu dėkinga, jei kuri padėsit išsirinkti iš visos gausybės jūsų kepamų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 06 03, 16:52)
as kepu taip-isimu starteri, palaikau kambario temperaturoj pora valandu, tada pamaitinu ir laikau kol pakyla dvigubai, tada pasidarau plikini, arba jei neplikyta duona tai maisau dali teslos, su raugu, raugo dedu apie 200-300 du gramu ir rauginu per nakti
ryte atsikelus minkau tesla jau su druska, cukrum, dedu dar miltu ruginiu ir siek tiek kvietiniu, tada i forma ir tik tada jau kildau 3 valandas, rugstumo pakanka
as irgi rugstesne megstu smile.gif


o kiek jūs starterio gramais dedat ir kiek jums iškeptos duonos gaunas?

Aš pagalvojau, kad dar ir nuo to priklauso rūgštumas, nes kažkada dariau pagal receptą, kur viską rašė stiklinėm ir nelabai įsivaizdavau, kiek gausis. Realiai gavos dvigubai daugiau nei paprastai ir jokio jokio rūgštumo, o starterio aišku turėjau kaip visada.
Atsakyti
Labas rytas merginos.

Na va vakar vakare pamaitinau savo starteri paskutini karta, dariau pagal Terra.sivakar jau tureciau kept duonele, bet man tas starteris nebuvo ne viena karta pakiles ar padvigubejes, matyt silumos mazai.kvapas tai bjaurus, dar ir siandien kvapas bjaurus.ziuresiu kaip bus vakare.tai sakykit ar tas kvapas jeigu ir vakare bus toks bjaurus, visai ne raugo, tai cia normalu?ar man geriau dar viena karta pamaitint?
Atsakyti
QUOTE(mia5 @ 2010 06 04, 10:23)
Labas rytas merginos.
Na va vakar vakare pamaitinau savo starteri paskutini karta, dariau pagal Terra.sivakar jau tureciau kept duonele, bet man tas starteris nebuvo ne viena karta pakiles ar padvigubejes, matyt silumos mazai.kvapas tai bjaurus, dar ir siandien kvapas bjaurus.ziuresiu kaip bus vakare.tai sakykit ar tas kvapas jeigu ir vakare bus toks bjaurus, visai ne raugo, tai cia normalu?ar man geriau dar viena karta pamaitint?

Tik nenusiminkit ir toliau tęskit darbą. Nekreipkit dėmesio į tą kvapą. Gal jums tiesiog neįprastas, jeigu pirmą kartą darote. O kad raugas nepakilo, tai tikriausiai jūs to nepastebėjote, o be to, jei darėte su ruginiais miltais, jau savaime raugas sunkiau juda. Tik pirmam kartui į tešlą įdėkite kokį pusę šaukštelio mielių, nes raugas dar labai jaunas. Kitiems kepimams jau nereikės. Sėkmės, ir parašykit kaip seksis!
Atsakyti
Sveikos,

Na stai ir mano duonele su naturaliu raugu. Kepiau pagal recepta is pirmp puslapio Borordino duona Narez (tik vietoj mieliu dejau rauga). Labai skani gavosi smile.gif

user posted image
user posted image
Atsakyti
Labas rytas.

na va ateinu pasidziaugti.iskepiau dvi duonytes su Terros raugu.pirma duonyte kepiau pagal recepta prie raugo.kepiau orkaitej, tik pamirsau idet kmynu.gavosi viskas gerai, tik man truko skonio(galbut del kmynu trukumo ax.gif ).tokia preska gavosi, bet mazoji valge su sviestu ir dar prase pakartot.taip kad tikrai neismetem.
kita duonyte kepiau Kobriuko super skani duonyte.sita kepiau duonkepej.viskas butu labai gerai, BET... biggrin.gif .turejau du prieskonius - cumin ir caraway seed.nusipirkau parduotuvej, nes jie abu panasus i kmynus.gryzau namo, paziurejau zodyne ir abu prieskonius verte kaip kmynai.kadangi raugas jau lauke, tai nebuvo laiko ieskoti daugiau info ir aisku as idejau tu prieskoniu, kurie is tikruju nebuvo kmynai(cia tik sekancia diena susiradau daugiau info ir netgi rase, kad juos vercia vienodai, bet jie nera tas pats prieskonis doh.gif ).tai va sita duonele gavosi tikrai super kvapni, tamsi, grazi ir skani, bet kai pakramtai tas prieskoniu astrumas labai stipriai pasijaute blink.gif .na bet sita duonele tikrai kepsiu daznai tik aisku su tikraisiais kmynais.pas mus nera salyklo milteliais, cia jis toks skystas, bet man laabai patinka.
Atsakyti
sveikos kepejeles smile.gif radau puikiu receptuku cia smile.gif

kokio dydzio duonytei skirtas *mamytes duonos* receptas?

is anksto aciu, kas atsakysit. perskaicius daugybe temu (ir senesniu) supratau, kad *mamytes* duona viena is populiauriausiu forume, todel ir noriu pameginti smile.gif. mano duonkepe kepa 750 g kepaliukus. jei receptas didesnei duonai, tai kokiai - 1 kg, ar 2? proporcijas mazdaug sugebesiu susimazint g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziogelis2: 07 birželio 2010 - 11:14
Kepiau vakar ir as Borodino duonele ir gavos pssss... visu pirma neturejau salyklo, vietoj mieliu dejau rauga, alia iskepus gavosi plastelinas doh.gif
Ka padariau ne taip? Kepiau duonkepeje unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(rasyte_ @ 2010 06 07, 12:32)
Kepiau vakar ir as Borodino duonele ir gavos pssss... visu pirma neturejau salyklo, vietoj mieliu dejau rauga, alia iskepus gavosi plastelinas doh.gif
Ka padariau ne taip? Kepiau duonkepeje unsure.gif


Aš tai padariau taip: kai užminkė duonkepė tešlą, tai išjungiau programą ir palikau stovėti 4 valandas, tešla išpuro šiek tiek pakilo, tuomet įjungiau kepimo programa 1 val.
Atsakyti
Esu visai naujokė duonos kepime, turiu duonkepę "moulinex xxl", iš anytos gavau ruginio raugo, dabar rauginu smile.gif turiu receptų knygutę, kuri buvo pridėta prie duonkepės-visi receptai su mielėm ten.. klausimas- kaip tuos receptus pritaikyti raugui (jei tai aplamai įmanoma). Tarkim tenykštis receptas kurį norėčiau pabandyti, tik su raugu vietoj mielių:

Duona iš kvietinių ir ruginių miltų

Šiltas vanduo 500ml.
druska 2 arb. šaukšt.
kvietiniai miltai 350gr.
ruginiai miltai 350 gr.
sausos mielės 3/4 arb. šaukšt.

Vakar gautą raugo gabaliuką užmaišiau su 1litru šilto vandens ir 300 g. ruginių miltų. kaip suprantu, šiandie į ten reiktų damaišyt dar biski miltų, kildint dar dvi valandas, o tada dalį atsidėti į šaldytuvą o dalį galiu naudoti.
Ar galiu tiesiog šitan receptan dėt 350g. tos suraugintos tešlos, dar biski vandens (kokius 200ml.), 350gr. kvietinių miltų ir jungt duonkepę kad kildytų tešlą 2 valandas ir keptų valandą?... Ar gausis kasnors taip?.. unsure.gif Niekada su raugu nieko nedariau, todėl prašau patarimo blush2.gif

Atsakyti
užvakar bandžiau paruošti tą "švelnųjį" raugą ( kur 100 ml kefyro + 100 g kvietinių miltų) viską užmaišiau ir man pasirodė, kad tešla per kieta gavosi g.gif na bet nakčiai palikau ir ... šnipštas.... verysad.gif kas ne taip? reikia kitokiomis proporcijomis daryti, kad gautųsi skystesnė ar kaip? 4u.gif
Atsakyti