Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 02, 20:43)
Jei imat ne iš kart, o po valandos (ar 45 min.) - gerai. Aš šonus apipjaunu, o dugną kilsteliu peiliu. Tada puikiai išsiima. mirksiukas.gif


aš čia apie nekeptą šnekėjau, kai pakildini formoj, o prieš kepant išimi.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 02, 21:49)
aš čia apie nekeptą šnekėjau, kai pakildini formoj, o prieš kepant išimi.


Kyla klausimėlis, o kam imti iš formos g.gif . Kepkite formoje. Aš esu kepusi ne formoje. Tai išminkius suformavau kepaliuką ir kildinau.
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 06 02, 20:13)
Kyla klausimėlis, o kam imti iš formos  g.gif . Kepkite formoje. Aš esu kepusi ne formoje. Tai išminkius suformavau kepaliuką ir kildinau.

ir jis pakilo aukstyn? man irgi gaunasi blynas jei ne formoj kepu
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 06 02, 22:14)
ir jis pakilo aukstyn? man irgi gaunasi blynas jei ne formoj kepu


Nu man netapo blynu, aš ir bijojau, kad neištyžtu, bet puikiai išsilaikė. Kai įdėjau kepti dar gražiai pakilo ir iškepė puikus kepaliukas. Bet aš taip kepiau tik vieną kartą. Žadu vėl bandyti, nes įsitaisiau kildinant laikyti orkaitėje (prieš tai truputėlį pašildžius 30 C).
Atsakyti

Laba gražų ir karštą rytelį 4u.gif

nataliuncik, gal žinai kaip Bočių duonelę iškepti mažiau rųgščią ax.gif kaži kas lemia šią duonos savybę iš dedamų produktų g.gif gal medus... ar šeip kad daug ruginių miltų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 06 03, 10:17)
Laba gražų ir karštą rytelį  4u.gif

nataliuncik, gal žinai kaip Bočių duonelę iškepti mažiau rųgščią  ax.gif  kaži kas lemia šią duonos savybę iš dedamų produktų  g.gif gal medus... ar šeip kad daug ruginių miltų  unsure.gif


o jūs su raugu, ar mielėm kepat?
Atsakyti
Aš va jau antrą kartą iškepu duoną su raugu, bet man joje rūgštumo trūksta g.gif Gal raugas mano kitoks patapo g.gif O kepiau tokias beveik kvietines, nes juodos duonos pas mus nelabai kas valgo, tik aš doh.gif Ir nors plikytą tešlą darau, bet man kildinti ilgiau nei 3 val. nereikia - puikiai iškyla per tą laiką. Tai gal per trumpai, dėl to nerūgšti g.gif Bet jei ilgiau kildinsiu, tai bijau, kad paskui sukris kepant wink.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 06 03, 10:56)
Aš va jau antrą kartą iškepu duoną su raugu, bet man joje rūgštumo trūksta  g.gif  Gal raugas mano kitoks patapo  g.gif  O kepiau tokias beveik kvietines, nes juodos duonos pas mus nelabai kas valgo, tik aš  doh.gif  Ir nors plikytą tešlą darau, bet man kildinti ilgiau nei 3 val. nereikia - puikiai iškyla per tą laiką. Tai gal per trumpai, dėl to nerūgšti  g.gif  Bet jei ilgiau kildinsiu, tai bijau, kad paskui sukris kepant wink.gif


man kepant Terros firminę visad rūgšti būna ir lėtai kyla. Bandykit ją 4u.gif
Ir raugą išsiimkit iš šaldytuvo prieš daugiau laiko, starterio imkit daugiau.

Kaip visiems skirtingai, aš tai bandau atsikratyt to rūgštumo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 06 03, 11:30)
man kepant Terros firminę visad rūgšti būna ir lėtai kyla. Bandykit ją  4u.gif
Ir raugą išsiimkit iš šaldytuvo prieš daugiau laiko, starterio imkit daugiau.

Kaip visiems skirtingai, aš tai bandau atsikratyt to rūgštumo  biggrin.gif

Starterį aš išimu beveik prieš parą, kambary palaikau jį kokis dvi valandas, tada pamaitinu. Bet šiaip jo, nelabai daug aš jo pasilieku, tai gal mažoka būna g.gif
Atsakyti
Aš kepu su raugu ruginiu ir kelias dieneles bent maitintu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 06 03, 10:17)

nataliuncik, gal žinai kaip Bočių duonelę iškepti mažiau rųgščią  ax.gif  kaži kas lemia šią duonos savybę iš dedamų produktų  g.gif gal medus... ar šeip kad daug ruginių miltų  unsure.gif

ko daugiau ruginiu miltų, to rūgštesne duona bus, dabar, kai karšta ir raugas labai greitai rūgsta, tai kepu su didesniu kiekiu kvietiniu miltų, tada duona nors ir per nakt laikyta, nebus rūgšti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 06 03, 16:34)
ko daugiau ruginiu miltų, to rūgštesne duona bus, dabar, kai karšta ir raugas labai greitai rūgsta, tai kepu su didesniu kiekiu kvietiniu miltų, tada duona nors ir per nakt laikyta, nebus rūgšti  smile.gif


manuoju atveju, tai kažkaip gavos priešingai g.gif Kepiau su 70% ruginių miltų, buvo visai nerūgšti, o vien iš kvietinių mano skoniui tai labairūgšti.
Šiandien kepiau maždaug perpus maišytą, tai vos vos juntamas rūgštumas, bet toks jau man netrukdo.
Beje kepiau formoj, tai nei išplero, nei sutrūko, tik gavos forminė. Bet vyras sakė labai skanu užfiksuok biggrin.gif
Pusė kepalo abu pietum ir surijom.
Atsakyti