Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(keistuole @ 2010 05 21, 17:14)
Pabandžiau kept dedant į šaltą orkaitę. Vis tiek patrūkinėjo, nors ne baisiai.
Tik kaži kodėl man gavos kaip plastilinas su skylutėm, juk orkaitė tai turbūt ne prie ko  g.gif
Ar čia miltų pritrūko, ar per trumpai kepiau. Šiaip skani duona, nu bet tokia palstilininė  g.gif


Man yra buvusi platelininė, kai miltus supyliau į karštoką vandenį. blush2.gif
O dėl minkymo, tai aš minkau apie 5 min., kol jaučiu, kad tarp pirštų lyg burbuliukai sproginėtų ir tešla pasidaro elastinga. O sesė tik su mentele gerai išmaišo (rankomis) ir viskas.
Atsakyti
pasiguosiu ir aš verysad.gif kepiau šiandien duonelę Bočių, pagal nataliuncik receptuką tik su mielėm , o ne su raugu, ir nesigavo verysad.gif labai skaniai kvepia, ir skonis geras, bet bekepant sukrito, ir kažkokia gavosi lipni ir šlapia verysad.gif kažin ką čia negerai padariau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Indre @ 2010 05 21, 21:24)
pasiguosiu ir aš verysad.gif kepiau šiandien duonelę Bočių, pagal nataliuncik receptuką  tik su mielėm , o ne su raugu, ir nesigavo verysad.gif labai skaniai kvepia, ir skonis geras, bet bekepant sukrito, ir kažkokia gavosi lipni ir šlapia verysad.gif kažin ką čia negerai padariau g.gif


man irgi tokia gavos lipni ir šlapia kaip koks plastilinas.
Ir nesugalvoju, kokia priežastis g.gif
Papildyta:
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 21, 18:55)
Man yra buvusi platelininė, kai miltus supyliau į karštoką vandenį.  blush2.gif
O dėl minkymo, tai aš minkau apie 5 min., kol jaučiu, kad tarp pirštų lyg burbuliukai sproginėtų ir tešla pasidaro elastinga. O sesė tik su mentele gerai išmaišo  (rankomis) ir viskas.


aš dalį miltų verdančiu vandeniu užpyliau, bet plikytos gi taip ir daromos mastau.gif
Atsakyti
Manau plikytas duonas reikia ilgiau kepti, arba plikinį rauginti (neseniai apie tai kalbėjo).
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 05 21, 21:54)
Manau plikytas duonas reikia ilgiau kepti, arba plikinį rauginti (neseniai apie tai kalbėjo).


taip ir dariau ir ne pirmą kart ir visada gaudavos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Indre @ 2010 05 21, 21:24)
pasiguosiu ir aš verysad.gif kepiau šiandien duonelę Bočių, pagal nataliuncik receptuką  tik su mielėm , o ne su raugu, ir nesigavo verysad.gif labai skaniai kvepia, ir skonis geras, bet bekepant sukrito, ir kažkokia gavosi lipni ir šlapia verysad.gif kažin ką čia negerai padariau g.gif

O su kokiais miltais darei? Nes viskas labai priklauso nuo naudojamu miltų

QUOTE(keistuole @ 2010 05 21, 21:29)
man irgi tokia gavos lipni ir šlapia kaip koks plastilinas.
Ir nesugalvoju, kokia priežastis  g.gif
Papildyta:
aš dalį miltų verdančiu vandeniu užpyliau, bet plikytos gi taip ir daromos mastau.gif

Sumažink miltų, bet plikytos duonos vis tiek bus šlapesnės už paprasta

Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 21, 22:58)

Sumažink miltų, bet plikytos duonos vis tiek bus šlapesnės už paprasta


Plikomų ar bendrą kiekį?
Man ir šiaip žiauriai lipni tešla buvo unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 05 21, 23:22)
Plikomų ar bendrą kiekį?
Man ir šiaip žiauriai lipni tešla buvo  unsure.gif

bendrą kiekį vandens, nes kiekviena rūšis miltų savaip įsigeria vandieni
lipni bus
pas mane tokie rupususer posted image kad maždaug žinotum nuo kuo reikia atsispirt g.gif
o ruginius, naudoju tokius, kaip Ustūko arba ekologiški rupaus malimo (bet jie man kaip smulkaus) g.gif
Tai jei miltai kitokie, tada reikia vandens pamažint, nuo kiekio 50g ir kai maišysit, stebėkit, jei truks, galima dapilt smile.gif
Atsakyti
Labai atsiprasau ,kad ne i tema ax.gif Parasiau ir i "Gerimu "skyreli,bet nieks neatsake,gal kas galetu cia atsakyti?Noreciau padaryti giros ,turiu sociai salyklo:kiek sausu mieliu ir salyklo deti i pvz,.5 ltr vandens?Ziema buvo rasyta"Delonos"svetainej,dabar neber.. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 21, 22:58)
O su kokiais miltais darei? Nes viskas labai priklauso nuo naudojamu miltų  
Sumažink miltų, bet plikytos duonos vis tiek bus šlapesnės už paprasta

ruginius dėjau ustukių, o kvietinius šiaulių 812 unsure.gif
bet man gal per daug vandens pasirodė g.gif nes tešla tokia labai jau lipni buvo g.gif a, dar šiek tiek pasavivaliavau ax.gif tai gal čia ir bus priežastis g.gif kvietinius 100g dėjau šiaulių ir 150 speltos g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Indre: 22 gegužės 2010 - 08:28
Labas vakaras merginos 4u.gif


Kaip seniai pas jus besilankiau.pries 3 menesius kai dar tik ka isigijau duonkepe buvau ikisus cia nosi, bet paskui isvykau ilgam, tai noeko ir nekepiau.na bet dabar gryzau ir mano duonkepe pradejo jau dirbt.isbandziau MYTIS sastingio laiku batonas thumbup.gif .labai patiko, toks tikras batonas kaip anksciau budavo, ne toks kaip parduotuvej kur buna tokie ispusti doh.gif .pjaunasi labai gerai, netrupa.vienu zodziu 10 balu sitam drinks_cheers.gif .dar kepiau LETTA bulka su razinom.irgi labai skani bulkyte.
tai va perskaiciau visas 12 temu book.gif ir moraliskai esu pasiruosusi raugui pioneer.gif , bet kaip iseis praktiskai dar tikrai nezinau.tikiu, kad atsiras abejoniu, o galbut ir klausimu.na bet pagyvensim pamatysim.
o dabar apibendrinimui noriu pasakyti kokia susidariau nuomone skaitant visas temas.tai galiu pasakyti, kad labai uzknisdavo skaityti ir klausimus ir atsakymus apie tai kokia geriau duonkepe pirkti, su kokiom programom ir t.t.as skaitau, kad tom kurios perka niekas nepatars, turi merginos pacios issirinkti tai, kas joms ir ju seimoms yra reikalinga, o tada jau kai apsisprende ties vienu varijantu tai juo galima ir labiau pasidometi.
as asmeniskai rinkdamasi duonkepe pirmiausia ieskojau info internete, skaitinejau ju atsiliepimus ir tik tuomet kai jau mane sudomino ta firma, tai merginos paklausiau asmeniskai per az ka ji galetu pasakyti apie ja, nes ji jau buvo ja isbandziusi.
dar be abejo yra labai daug klausimu apie rauga.na bet cia manau normalu, nes raugas yra labai individualus dalykas ir tai kas gavosi vienai, nereiskia, kad taip pat gausis ir kitai.todel sitie klausimai visiskai normalus ir tikrai neerzina.galbut erzina tik tas mergaites, kurios turi vel ir vel ir vel i tuos klausimus atsakyti ax.gif .na bet uztai jums didelis dekui 4u.gif
turbut tokie mano pastebejimai.
is tikruju tai merginos esat labai saunuoles, kad dalinates savo receptais, patirtim.visos visos esat saunuoles.bet didziausia saunuole yra RATUTO 4u.gif nu del to sakocio as buvau apakus.ir sugalvok tu man niekad nemacius, negirdejus kaip tai daro, o ji matai ne tik kad nusipirko neveikianti agregata, bet ir susiremontavo ji ir ismaste kaip kepti su kokiu tai statybiniu instrumentu(nepamenu pavadinimo) thumbup.gif jau isradingumas tavo 4u.gif
nu ka merkias jau akeles reik eit i lovyte.sianakt jau ramiai miegosiu, nes pagaliau viska perskaiciau.budavo vakaru, kad net po skaitymo uzmigt negaledavau arba sapnuodavau kaip gaminu rauga arba kepu duona.gaila tik kad sapnai neissisaugo, tai gal dabar jau tiksliai zinociau kaip rauga pagamint smile.gif
nu ka labanakt kepejeles.
Atsakyti
Noriu pasigirti, kepiau Borodino duona, gavosi thumbup.gif
na tik kepiau ne su raugu, nes su juo dar nelabai susikalbu, o su mielėm. Labai skani juoda duonelė. Raugo truputį pridėjau dėl rūgštelės, bet per mažai dėjau. Kadangi gavos skani, tai greit suvalgėm, nespėjau nufotografuoti. Bet šiandien arba rytoj kepsiu tėvams, tai būtinai parodysiu.

Oi, kaip faina, kai valgo ir giria tavo duonelę, netikėjo, akd pati iškepiau biggrin.gif
Atsakyti