Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

Is manes ne kokia duonos kepeja verysad.gif batona bandziau kept tai nesamone isejo doh.gif zodziu rasau save prie nevykeliu duonos kepime doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pandora2006 @ 2010 05 18, 11:06)
Is manes ne kokia duonos kepeja  verysad.gif batona bandziau kept tai nesamone isejo  doh.gif zodziu rasau save prie nevykeliu duonos kepime  doh.gif


nenusiminkit, nebūtinai iškart gaunasi 4u.gif
Viskam reik įgūdžių, tik vieni jų greičiau įgyja, kiti lėčiau. Bet viskas įmanoma, reik tik noro 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 16, 23:19)
pabandyk pastatyt į šaltą orkaitę ir uždenk duona, kai įšils iki 230 pakepk 15min. ir kepk 170 jau atidengus  smile.gif

kai as meginau kept uzdengta tai sutrukinejo visa pluta kiek imanoma g.gif o va kai i salta bet neuzdengta kepu-neplysta g.gif

uzminkiau vakar vakare duona grynai rugine, radau kazkurioj is temu, reik para saldytuve laikyt, nu bet kokia kieta man jinai gavosi g.gif vakare istrauksiu ir dar kildinsiu pries kepdama 3 valandas, nesigaus akmuo kazin g.gif
gal mano raugas per tirstas nes ten tiek nedaug vandens pagal recepta
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo qqte: 18 gegužės 2010 - 10:27
QUOTE(pandora2006 @ 2010 05 18, 10:06)
Is manes ne kokia duonos kepeja  verysad.gif batona bandziau kept tai nesamone isejo  doh.gif zodziu rasau save prie nevykeliu duonos kepime  doh.gif

Na jau, na jau, tik nenuleiskit rankų 4u.gif Kur kepėt: orkaitėj ar duonkepėj? Pagal kokį receptą? Batoną tikrai galima išmokt iškept smile.gif

Savaitgalį pagaliau iškepiau tikrą batoną, kokio ir prašė šeimyna. Ne bulką, ne išpūstą ir porėtą kaip parduotuvėje, o tikrą standų, batoną, kokie būdavo senais laikais. Atsimenat bandeles "3 kapeikos"? Jei padaryti mažas bandeles, bus viens prie vieno smile.gif
user posted image
user posted image

Jei kam įdomu, įdėsiu receptuką.
Pandora2006, siūlau pabandyti - pakankamai paprasta, turi gautis puikus batonas thumbup.gif


Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 05 18, 12:56)
Savaitgalį pagaliau iškepiau tikrą batoną, kokio ir prašė šeimyna. Ne bulką, ne išpūstą ir porėtą kaip parduotuvėje, o tikrą standų, batoną, kokie būdavo senais laikais. Atsimenat bandeles "3 kapeikos"? Jei padaryti mažas bandeles, bus viens prie vieno  smile.gif
Jei kam įdomu, įdėsiu receptuką.



Būtinai įdėkit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 05 18, 11:25)

uzminkiau vakar vakare duona grynai rugine, radau kazkurioj is temu, reik para saldytuve laikyt, nu bet kokia kieta man jinai gavosi  g.gif vakare istrauksiu ir dar kildinsiu pries kepdama 3 valandas, nesigaus akmuo kazin  g.gif
gal mano raugas per tirstas nes ten tiek nedaug vandens pagal recepta

vien rugine sunkesne kietesne nei su kvietiniais miltais, viskas tvarkoj, pastov4s su raugų bus puresne

pandora2006baik jau, iškepk batoną, kvietine duonele, gausis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 05 18, 12:56)
.... Atsimenat bandeles "3 kapeikos"?
Jei kam įdomu, įdėsiu receptuką.


Dar ir kaip įdomu. Kaip tik šiandien planuoju ką nors išsikepti bigsmile.gif
Atsakyti
Išsitraukiau iš šaldytuvo savo kvietinį raugą, tai ant viršaus taip nemažai vandens išsiskyrę buvo g.gif Aš tą vandenį nupyliau, išmaišiau jį ir svarstau dabar - maitint man jį ar mest lauk g.gif Ką manot? 4u.gif
Beje, ačių Mrs. R už miltus 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 05 18, 18:16)
Išsitraukiau iš šaldytuvo savo kvietinį raugą, tai ant viršaus taip nemažai vandens išsiskyrę buvo g.gif  Aš tą vandenį nupyliau, išmaišiau jį ir svarstau dabar - maitint man jį ar mest lauk  g.gif  Ką manot?  4u.gif
Beje, ačių Mrs. R už miltus  4u.gif  4u.gif  4u.gif

Jeigu raugas šaldytuve buvo pajudindas, Jūsų atveju, išmaišytas, tai būtinai reikia pamaitinti! Ir jokiu būdu nemeskite lauk!
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 05 18, 12:56)
Na jau, na jau, tik nenuleiskit rankų  4u.gif Kur kepėt: orkaitėj ar duonkepėj? Pagal kokį receptą? Batoną tikrai galima išmokt iškept  smile.gif

Savaitgalį pagaliau iškepiau tikrą batoną, kokio ir prašė šeimyna. Ne bulką, ne išpūstą ir porėtą kaip parduotuvėje, o tikrą standų, batoną, kokie būdavo senais laikais. Atsimenat bandeles "3 kapeikos"? Jei padaryti mažas bandeles, bus viens prie vieno  smile.gif
user posted image
user posted image

Jei kam įdomu, įdėsiu receptuką.
Pandora2006, siūlau pabandyti - pakankamai paprasta, turi gautis puikus batonas  thumbup.gif

kolkas kepu duonkepej viska, o kur to bidoniuko receptukas ? blush2.gif biggrin.gif noriu batono ir viskas biggrin.gif daba bandau kept kazak panasaus i borodino tik be raugo biggrin.gif
Atsakyti
Labai ačiū Mrs. R už miltus, už sugaištą laiką 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pandora2006 @ 2010 05 18, 17:43)
kolkas kepu duonkepej viska, o kur to bidoniuko receptukas ?  blush2.gif  biggrin.gif noriu batono ir viskas  biggrin.gif

Vadinasi, bus smile.gif Tik šitą kepiau orkaitėje (duonkepėje batoną kepu pagal kitą receptą). Gal šiek tiek ir užima laiko, bet, patikėkit, verta smile.gif

Batonas "Trys kapeikos" (MB taip pavadino biggrin.gif )

I etapas. Iš pradžių padariau "raugą":
1 a.š. sausų mielių
500g kvietinių miltų
350g vandens
2 a.š. druskos
Viską sumaišyti ir gerai išminkyti. Tešla gaunasi šiek tiek lipni. Uždengti plėvele ir palikti 6 val. kambario temp., kol pakils dvigubai. Turi gautis labai puri, pilna oro burbuliukų tešla.

II etapas.
900g raugo (visa jau pakilusi tešla)
1 a.š. sausų mielių
250 g kvietinių miltų
50 g vandens
50 g minkšto sviesto
1,5 a.š. druskos

Vandenyje ištirpinti mieles, sudėti po gabalėlį pakilusią tešlą/raugą ir išmaišyti iki vientisos masės. Pridėti minkštą sviestą, druską ir likusius miltus, vėl gerai išmaišyti. Perdėti gautą tešlą ant stalo (paviršiaus miltais barstyti nereikia - tešla nelimpa) ir minkyti (2-3 min.): sulenkti perpus ir iš visų jėgų prispausti, vėl kartoti. Tada prasideda pagrindinis minkymas, kuriam reikia daug jėgų smile.gif T.y. sudėti tešlą pusiau, kočėlu gerai padaužytį (tešlą biggrin.gif ), iškočioti. Vėl - sudėti pusiau - padaužyti - iškočioti - sudėti... ir t.t. kokių 15 min., kol tešla tampa labai minkšta ir elastinga. Tokia "egzekucija" reikalinga tam, kad išmušti orą iš tešlos ir iškepęs batonas būtų ne su didelėm skylėm, o smulkiai porėtas. Beje, su "daužymais" puikiai susitvarko vyriškiai (man sūnus vos stalo nesulaužė bedaužydamas lotuliukas.gif )
Tai va, susukam išvargintą tešlą į kamuoliuką, uždengiam plėvele ir duodam pailsėti 1,5 val. Tada jau formavimas - dalinam tešlą (jei norit įprasto dydžio batono - į 3 dalis, jei nedidukų batoniukų kaip mano nuotraukoj - į 4, o jei norit tikrų trijų kapeikų bandelių - į 10 dalių). Suformuojam, dedam ant kepimo popieriumi išklotos skardos, vėl uždengiam plėvele ir paskutinį kartą kildinam apie 1 val.
Tuo metu įkaitinti orkaitę iki 250C. Jei suformavot ne bandeles, o batonus, padaryti įpjovas (pjauti reikia stengtis vertikaliai žemyn, o ne kampu). Orkaitėje pastatyti indą su verdančiu vandeniu. Batonus 5 min. kepti 250C, vėliau sumažinti temperatūrą iki 225C. Viso kepti apie 20-30 min, priklausomai nuo suformuotų bandelių dydžio.

Romaną parašiau ax.gif Stengiausi viską smulkiai aprašyti, kad būtų aiškiau. Nėra sudėtinga, o rezultatas thumbup.gif Būtinai pabandykit ir bus Jums BATONAS 4u.gif smile.gif

Atsakyti