Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(keistuole @ 2010 05 04, 14:15)
pas mane irgi vėsu, tai aš pamaitintą savo raugą įkišau į orkaitę, labai trumpam įjungiau (porai min) ir vėl išjungiau, ten vis tiek pakankamai sandaru ir šiltas oras kiek užsilaiko. Po keletos val vėl galima tą patį padaryt.
Kai dariau tas penkias dienas, tai man irgi nieks nekilo dvigubai arba aš nemačiau, jau galvojau panaudosiu jį tik tešlos parūgštinimui ir vis tiek kepsiu su mielėm, nes gaila išmest buvo. Bet vis gi nusprendžiau pabandyt vieną kepaliuką tik su tuo savuoju raugu ir viskas iškilo.
Papildyta:



Man niekada raugas neiškyla dvigubai, net ir nesistengiu jo "prievartauti" ax.gif (laikau parą), tik burbuliukų atsiranda. Ir visada duona iškepa puikiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 04, 21:00)
Man niekada raugas neiškyla dvigubai, net ir nesistengiu jo "prievartauti"  ax.gif  (laikau parą), tik burbuliukų atsiranda. Ir visada duona iškepa puikiai smile.gif

pas mane dvigubai ir netgi daugiau kyla tik kvietinis raugas, o ruginis svarbu kad burbuliuoja, purus pasidaro thumbup.gif
Atsakyti
Ačiū už namučius, nataliuncik 4u.gif kaip tu spėji? Gal kam užkraunam šias pareigas? smile.gif

mergaitės - Ustūkiai snaudžia, tad iš ryto paskambinsiu į malūną, o galų gale ir pavžiuosiu iki turgaus, veždama vaiką darželin, nusirašysiu kainas ir pateiksiu užsakymą. Iš savo kaimo į Pnvžį jie kaip tik važiuoja pro mane, tai gal net nereikės man su maišais po turgų bastytis.... Paprastai vieną sav vykstu į Vlnių, kitą - į Kn. Vlniuj man patogu būt prie BIGo, Kn - prie Megos, bet galiu derintis prie važiavimo vietos, kurią sužinau prieš kelias dienas...

Vakar prikepiau 3jų rūšių juodos duonos, 12-24 val rauginau su mielėm ir su raugu...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2010 05 04, 21:29)
Ačiū už namučius, nataliuncik  4u.gif  kaip tu spėji? Gal kam užkraunam šias pareigas? smile.gif

mergaitės - Ustūkiai snaudžia, tad iš ryto paskambinsiu į malūną, o galų gale ir pavžiuosiu iki turgaus, veždama vaiką darželin, nusirašysiu kainas ir pateiksiu užsakymą. Iš savo kaimo į Pnvžį jie kaip tik važiuoja pro mane, tai gal net nereikės man su maišais po turgų bastytis.... Paprastai vieną sav vykstu į Vlnių, kitą - į Kn. Vlniuj man patogu būt prie BIGo, Kn - prie Megos, bet galiu derintis prie važiavimo vietos, kurią sužinau prieš kelias dienas...

Vakar prikepiau 3jų rūšių juodos duonos, 12-24 val rauginau su mielėm ir su raugu...

Man nesunku, mėgstu tvarka blush2.gif

Labai lauksim drinks_cheers.gif
Atsakyti
iš anksto atsiprašau už kvailą klausimą, bet sąžiningai sakau, pasimečiau tarp receptų sad.gif
gal kuri galite priminti baltos duonos su raugu ir saulegrąžomis receptą? lyg skaičiau čia kažkur, bet niekaip neatgaminu kur doh.gif o mama užsakė jai iškepti baltos kaip palangos duonos su saulėgrąžomis...
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 05 04, 21:38)
iš anksto atsiprašau už kvailą klausimą, bet sąžiningai sakau, pasimečiau tarp receptų sad.gif
gal kuri galite priminti baltos duonos su raugu ir saulegrąžomis receptą? lyg skaičiau čia kažkur, bet niekaip neatgaminu kur doh.gif o mama užsakė jai iškepti baltos kaip palangos duonos su saulėgrąžomis...

tai paimk receptuką bet kokios baltos duonos, vietoj mielių dėk raugą, po signalo įberk saulėgrąžas ir gausi duonele mirksiukas.gif
Atsakyti
Nataliuncik teisi, juk paimkit terros palangos ar 'mamytės' duonos receptą ir priberkit saulėgražų, nebijokit improvizuoti, nieko labai nesugadinsit.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 05 gegužės 2010 - 06:48
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 04, 23:11)
tai paimk receptuką bet kokios baltos duonos, vietoj mielių dėk raugą, po signalo įberk saulėgrąžas ir gausi duonele  mirksiukas.gif



QUOTE(pipete @ 2010 05 05, 07:47)
Nataliuncik teisi, juk paimkit terros palangos ar 'mamytės' duonos receptą ir priberkit saulėgražų, nebijokit improvizuoti, nieko labai nesugadinsit.

ačiū mamytės. taip ir pabandysiu smile.gif kolkas kepiau tik paprastą batoną ir juodas nataliunciko duonas, tai baisoka "prisidirbti" bet pabandysiu, gal pavyks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 05 05, 09:57)
ačiū mamytės. taip ir pabandysiu smile.gif kolkas kepiau tik paprastą batoną ir juodas nataliunciko duonas, tai baisoka "prisidirbti" bet pabandysiu, gal pavyks smile.gif

žinai, nebandydama, neatrasi savo skonio

aš tai nemoku ir nemėgstu receptu, nes man kažkaip sunku laikytis proporcijų, tai vyras jau virtuvė ir lentelė pakabino, ir sąsiuviniai guli, jai tik mato kažka nauja makalioju, tai iškarto pats užrašo biggrin.gif sako, geriau išmesiu jei nesigaus, negu vėliau sėdėt ir sukt galva ką ten dar tokio pridėjai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(pandora2006 @ 2010 05 04, 18:17)
taip brangiai iseina... laukiu salyklo tada pasidarysiu tikra duonininke kaip jus  blush2.gif o uk nerandu rupiu miltu,o gal yra tik as ju nematau  lotuliukas.gif

Yra rupiu miltu. Wholemeal vadinas.... Nors gal cia labiau nesijoti butu LT.... Nes jie tokie kaip su selenom.... Arba ziurek Brown flour....
Atsakyti
Labas 4u.gif Ačiū už temutę 4u.gif
Man tai jau reikia save tramdyti nuo kepimo biggrin.gif Užsikabliavau, kai kelis kartus skani duona gavosi su raugu, dabar taip norisi vis naujų receptų iš bandyti, bet kad tos duonos mes tiek nesuvalgom doh.gif Vaikai sirguliuoja, tai ir į svečius nevažinėjam, nėra ką vaišinti biggrin.gif
Merginos, o kokia duona gaunasi su ruginiu raugu ir tik su kvietiniais miltais? O kvietinis raugas kokį skonį duoda?
QUOTE(Smaika @ 2010 05 04, 13:05)
O pvz.,vakar uzmaisiau duona Terros su 400 g kvietiniu miltu ir su 200 rug raugo,tai visai nepakilo per nakti,nors ir pora kartu ijungiau duokepe po 2 min kepimo programos ... Tai dabar,kad ir kaip gaila,idejau sauksteli mieliu ir permaisiau,laukiu ,kad nors kiek pakiltu..
Jauciu,kame reikalas-mano virtuvej raugams ir tesloms su raugu per salta verysad.gif nes koks 20 lapsniu tik yra..

Raugą aš auginu ant gyvatuko, nes pas mus namie irgi dabar šalta. O kildinu tešlą visada duonkepėje, ji gi ten pašyla, kai baigiasi "tešlos" programa, tai neatidarinėju duonkepės ir ta šiluma išsilaiko.Man užtenka 3-4 val. kildinimo, per naktį nelaikau. Kiek suprantu, per naktį kildinti reikėtų plikytą duoną, o tokios aš dar nebandžiau kepti smile.gif
QUOTE(Marti @ 2010 05 05, 09:57)
ačiū mamytės. taip ir pabandysiu smile.gif kolkas kepiau tik paprastą batoną ir juodas nataliunciko duonas, tai baisoka "prisidirbti" bet pabandysiu, gal pavyks smile.gif

Aš kepiau ale Palangos duoną, kur prie Terros raugo receptas yra. Tik viską duonkepėje dariau. Nu ir skani duonelė gavosi. Gal ne visai, kaip pirktinė, gal kiek tamsesnė, trapesnė, bet skani mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos,
Visai nesenai išbandžiau tokią duonelės receptuką,kuris man patiko.
Siūlau,ir jums,gal patiks.

reikės:
200g. kvietinių miltų,
75g. rupių miltų,
7g. sausų mielių,
pora šaukštų alyvuogių aliejaus,
4 česnakų skiltelės,
100ml.pieno,
žiupsnelis cukraus,
žiupsnelis driuskos,

Mieles ištriname su cukrumi ir išmaišome su trupučiu pašoildyto pieno.
Palaikykite15min.
Miltus nusijojame ant stalo į kaubureliį,vidury padarome duobutę supilame mielių mišinįir aliejų ,įberiame druskos.
Dvi česnakų skilteles sutarkuojame,sugrūdame ir,į maišome į tešlą.

Pilame pieną ir kmaišome,kol išeis tampri tešla ,bet nekieta
Vieną val. palaikome šiltoje vietoje.
Likusias česnako skilteles sutarkuojame sukrečiame į tešlą,išminkome.
Paliekame pusvalandžiui.
Iš tešlos darome dvi vienodo dydžio bandeles ,jas dedame į aliejumi išteptą skardą,palikdamos tarpelį
Orkaitę ikaitiname.
Bandeles uždengiame maistine plevele ir15min. laikome.
Tada apšlakstome alyvuogių aliejumi ir kepame.

Skanaus
Atsakyti