Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 12, 23:37)
1. Atsidedu 3 šaukštus ir tą kiekį dedu į 1 kg. miltų.
2. Tikiu, kad išėmus iš šaldytuvo nelabai iškils. Reikia laiko raugui.
3. Kiek skaitinėjau, tai milrtus naudoju panašius (rupius kvietinius perku IKI, ruginius ir rupius ruginius Norfoje ir pan.)
Ir pritariu, kiekvienm sava technologija atrodo gerisiai  mirksiukas.gif

p.s. aš taip nedarau, kaip šiame forume diskutuojama, bet esu pastovi lankytoja, tiesiog įdomu, kaip jums sekasi, kokiais rūpesčiais gyvenate smile.gif


o tai kaip jūs darot, nuodugniau parašykit ax.gif ,
aš vis dar ieškau geriausio varianto blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 05 13, 01:02)
o tai kaip jūs darot, nuodugniau parašykit ax.gif  ,
aš vis dar ieškau geriausio varianto  blush2.gif


Esu jau rašiusi ankstesniuose namučiuose, bet nerandu. Būtinai įdėsiu nuorodą. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 13, 01:25)
Esu jau rašiusi ankstesniuose namučiuose, bet nerandu. Būtinai įdėsiu nuorodą.  smile.gif


Ačiū nataliuncik 4u.gif Jūs visada pasirūpinate, kad namučiuose būtų tvarka thumbup.gif Mano aprašytos duonelės nuoroda yra pirmame puslapyje "Sveika duona". Dabar jau varijuoju su miltais, priedais. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 13, 00:33)
Esu jau rašiusi ankstesniuose namučiuose, bet nerandu. Būtinai įdėsiu nuorodą.  smile.gif
Papildyta:
Ačiū nataliuncik  4u.gif Jūs visada pasirūpinate, kad namučiuose būtų tvarka  thumbup.gif  Mano aprašytos duonelės nuoroda yra pirmame puslapyje "Sveika duona". Dabar jau varijuoju su miltais, priedais. rolleyes.gif


ačiū 4u.gif
einu eškot ax.gif

o jūs kitam kartui atsidedat su visais priedais (saulėgrąžom, dribsniais ir t.t.)?

Ir kaži kiek mažint vandens kiekį, jei nėdėt visų tų priedų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 13 gegužės 2010 - 08:13
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 12, 19:17)
Aš plikynį su raugų užmaišau ir pastatau nakčiai į šaldytuvą(nemėgstu rūgščios), tai labai skani ir visai nerūgšti duona gaunasi  thumbup.gif

O kaip tiklsiai tą darote? Užplikote salyklą, miltus ir t.t., palaukiate, kol atvės ir tada sumaišote su raugu? Ar iš karto plikote kartu su raugu viską? Bandysiu ir aš taip. Va šiandien po piet mano raugas jau bus tinkamas, tai ryt norėčiau kepti duoną plikytą. Tai tą plikinį pasidėčiau į šaldytuvą ir kepčiau ryte.
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 05 13, 11:39)
O kaip tiklsiai tą darote? Užplikote salyklą, miltus ir t.t., palaukiate, kol atvės ir tada sumaišote su raugu? Ar iš karto plikote kartu su raugu viską? Bandysiu ir aš taip. Va šiandien po piet mano raugas jau bus tinkamas, tai ryt norėčiau kepti duoną plikytą. Tai tą plikinį pasidėčiau į šaldytuvą ir kepčiau ryte.


pagal mano dar gan menką supratimą, tai raugo plikyt negalima, jį reik sumaišyt su atvėsusiu plikiniu.
Atsakyti
Dar vienas klausimas iškilo ax.gif Raugą, kepant duonkepėje, kada dedate? Su skysčiais ar pabaigoj ant miltų?
Atsakyti
Noriu paklaust,ar turint menteles ruginei duonai,išsimaišys ruginė duona ar vistiek reikės padėt maišyt. Kepu duona vien iš ruginių miltų ir labai vargstame abi su duonkepe kol bedrom jėgom ją išmaišome(suminkome).Ar verta pirkti kitą duonkepę su tom mentelėm?Dabartinė duonkepė BOMANN.
Atsakyti
QUOTE(magdutezo @ 2010 05 13, 12:57)
Noriu paklaust,ar turint menteles ruginei duonai,išsimaišys ruginė duona ar vistiek reikės  padėt maišyt. Kepu duona  vien iš ruginių miltų ir labai vargstame abi su duonkepe kol bedrom jėgom ją išmaišome(suminkome).Ar verta pirkti kitą duonkepę su tom mentelėm?Dabartinė duonkepė BOMANN.


aš su sava tai nusprendžiau, ka reik labai pataikyt jai tinkamą kiekį, jeigu per mažai tešlos ji blogai maišo, o jei perdaug nebeišmaišo.
Atsakyti
Labas kepejeles, nutariau pameginti iskepti duonele ne duonkepej, o orkaitej ax.gif Jau uzminkyta sveikuoliska duona, vakare kepsiu. Gal galit patarti, orkaite jungti kepimui tik is apacios ar is apacios ir is virsaus?
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 05 13, 11:39)
O kaip tiklsiai tą darote? Užplikote salyklą, miltus ir t.t., palaukiate, kol atvės ir tada sumaišote su raugu? Ar iš karto plikote kartu su raugu viską? Bandysiu ir aš taip. Va šiandien po piet mano raugas jau bus tinkamas, tai ryt norėčiau kepti duoną plikytą. Tai tą plikinį pasidėčiau į šaldytuvą ir kepčiau ryte.

Salyklą, rupius miltus užplikau, atvėsinu ir sumaišau su visų raugų ir palieku 12-15val., tada sumaišau su likusiais miltais, druską, pakildinu ir kepu

QUOTE(keistuole @ 2010 05 13, 11:49)
pagal mano dar gan menką supratimą, tai raugo plikyt negalima, jį reik sumaišyt su atvėsusiu plikiniu.

taip

QUOTE(LinaGustė @ 2010 05 13, 12:28)
Dar vienas klausimas iškilo  ax.gif  Raugą, kepant duonkepėje, kada dedate? Su skysčiais ar pabaigoj ant miltų?

svarbu kad su karštu vandeniu nesiliestu, galit dėt kaip ir pabaigoj ant miltų, taip ir pradžioj

QUOTE(magdutezo @ 2010 05 13, 12:57)
Noriu paklaust,ar turint menteles ruginei duonai,išsimaišys ruginė duona ar vistiek reikės  padėt maišyt. Kepu duona  vien iš ruginių miltų ir labai vargstame abi su duonkepe kol bedrom jėgom ją išmaišome(suminkome).Ar verta pirkti kitą duonkepę su tom mentelėm?Dabartinė duonkepė BOMANN.

man išsimaišo, bet jei vien rugine, be kvietinių miltų, reikia padėt

QUOTE(Fregata @ 2010 05 13, 14:10)
Labas kepejeles, nutariau pameginti iskepti duonele ne duonkepej, o orkaitej  ax.gif Jau uzminkyta sveikuoliska duona, vakare kepsiu. Gal galit patarti, orkaite jungti kepimui tik is apacios ar is apacios ir is virsaus?

A čia nelabai ką ir galiu patart, pas mane paprasta dujine, bet kitos merginos viska įjunginėdavo plius dar ventiliatorius
Atsakyti
QUOTE(Fregata @ 2010 05 13, 14:10)
Labas kepejeles, nutariau pameginti iskepti duonele ne duonkepej, o orkaitej  ax.gif Jau uzminkyta sveikuoliska duona, vakare kepsiu. Gal galit patarti, orkaite jungti kepimui tik is apacios ar is apacios ir is virsaus?

aš kepu įkaitintoje iki 240* (apačia-viršus). po 10-15min. sumažinu temperatūrą.
Atsakyti
Iškepė mano duona. Kraštai labai skanūs, o prapjovus viduje tąsi. Bet ji dar labai karšta, gal atšalus taip nebebus? ax.gif
Atsakyti