Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(Song @ 2010 05 12, 19:26)
Tai jo maitint, aš taip suprantu, nereikia? g.gif Jis pasimaitins užmaišytas per tas 8 val.? Ir maitininmas-kiek miltų įdėt?

Atsiprašau už gal tūpus klausimus, bet kol kas man neaišku ax.gif

oi, as cia nezinau..... perversk kelis psl atgal, buvo idejusios panors ir rec tos duonos wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Song @ 2010 05 12, 22:22)
Nataliunčik, o aš raugą jau sumaišytą stiklainiukyje gavau ir pagal receptą reikia nuimt iš jau užmaišytos tešlos g.gif Man irgi keistai pasirodė.


Atsakysiu, kaip aš darau. Nuimu nuo užmaišytos tešlos 3 šaukštus tešlos (tai ir bus raugas), įdedu į stiklainį ir padedu į šaldytuvą sekančiam kepimui. Likusią tešlą kildinu 6 - 8 val. ir kepu skanią ir kvapnią duonelę thumbup.gif
Sekantį kartą prieš kepimą išimu iš šaldytuvo raugą, palaikau parą NEMAITINU ir vėl minkau, atidedu ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 12, 23:03)
Atsakysiu, kaip aš darau. Nuimu nuo užmaišytos tešlos 3 šaukštus tešlos (tai ir bus raugas), įdedu į stiklainį ir padedu į šaldytuvą sekančiam kepimui. Likusią tešlą kildinu 6 - 8 val. ir kepu skanią ir kvapnią duonelę  thumbup.gif 
Sekantį kartą prieš kepimą išimu iš šaldytuvo raugą, palaikau parą NEMAITINU ir vėl minkau, atidedu ir t.t.

Na, man sakė išėmus iš šaldytuvo palaikyt valandą dvi ir iškart maišyt su plikiniu. Ryt lauksim rezultato ax.gif
Atsakyti
Song,matai, pas kiekvieną šeimininkę yra savo technologija, kiekvienas daro pagal save, tai kad ir tu, su laiku atrasi sau tinkamą būdą mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Song @ 2010 05 13, 00:12)
Na, man sakė išėmus iš šaldytuvo palaikyt valandą dvi ir iškart maišyt su plikiniu. Ryt lauksim rezultato ax.gif


Na tikrai įdomu g.gif nebandžiau. Esu tik per naktį laikiusi, tai rezultatas buvo toks, kaip ir parą laikyčiau. Bet šiaip laikausi paros laikymo principu. Būtinai parašykit, kaip duonytė iškepė. Gal ir čia mitas, kad reikia parą laikyti (kaip ir maitinimas). Atsiprašau "maitinančių" kepėjėlių smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 12, 23:19)
Na tikrai įdomu  g.gif nebandžiau. Esu tik per naktį laikiusi, tai rezultatas buvo toks, kaip ir parą laikyčiau. Bet šiaip laikausi paros laikymo principu. Būtinai parašykit, kaip duonytė iškepė. Gal ir čia mitas, kad reikia parą laikyti (kaip ir maitinimas). Atsiprašau "maitinančių" kepėjėlių  smile.gif

Būtinai parašysiu, pačiai įdomu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 12, 23:19)
Na tikrai įdomu  g.gif nebandžiau. Esu tik per naktį laikiusi, tai rezultatas buvo toks, kaip ir parą laikyčiau. Bet šiaip laikausi paros laikymo principu. Būtinai parašykit, kaip duonytė iškepė. Gal ir čia mitas, kad reikia parą laikyti (kaip ir maitinimas). Atsiprašau "maitinančių" kepėjėlių  smile.gif

Bet gi plykinį reikia ilgiau laikyt, dar plius reikia žiūrėt į raugo kiekį, plius nuo laikymo temperatūros...
Aš porą kartu dariau tiesiai maišiau iš šaldytuvo, iškilo duonelė, gal netiek kaip įprasta ir netokia puri, bet iškilo, skani...Reikia bandyt

Nes dar karta pasikartosiu, kiekvienas turi atrast savo būda, nes visgi pas kiekviena skiriasi t namie, kieki suvalgomos duonos, netgi nuo naudojimu miltų...
Atsakyti
QUOTE(Song @ 2010 05 13, 00:25)
Būtinai parašysiu, pačiai įdomu ax.gif


O jūs orkaitėje ar duonkepėje kepate? cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 12, 23:31)
O jūs orkaitėje ar duonkepėje kepate?  cool.gif

Dar nekepiau, niekada. Bus pirmas kartas, orkaitėj.
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 05 12, 22:19)
Na tikrai įdomu  g.gif nebandžiau. Esu tik per naktį laikiusi, tai rezultatas buvo toks, kaip ir parą laikyčiau. Bet šiaip laikausi paros laikymo principu. Būtinai parašykit, kaip duonytė iškepė. Gal ir čia mitas, kad reikia parą laikyti (kaip ir maitinimas). Atsiprašau "maitinančių" kepėjėlių  smile.gif

as nelaikau niekad para nes man tada raugas perrugsta, istraukiu is saldytuvo, palaikau pora valandu kad pasiltu kambario temperaturoj, pamaitinu, palaikau kol isporeja, pakyla ir plikau plikini, kai atvesta tada maisau su raugu tai jei is ryto istraukiu, vakare jau maisau duona
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 13, 00:30)
Bet gi plykinį reikia ilgiau laikyt, dar plius reikia žiūrėt į raugo kiekį, plius nuo laikymo temperatūros...
Aš porą kartu dariau tiesiai maišiau iš šaldytuvo, iškilo duonelė, gal netiek kaip įprasta ir netokia puri, bet iškilo, skani...Reikia bandyt

Nes dar karta pasikartosiu, kiekvienas turi atrast savo būda, nes visgi pas kiekviena skiriasi t namie, kieki suvalgomos duonos, netgi nuo naudojimu  miltų...


1. Atsidedu 3 šaukštus ir tą kiekį dedu į 1 kg. miltų.
2. Tikiu, kad išėmus iš šaldytuvo nelabai iškils. Reikia laiko raugui.
3. Kiek skaitinėjau, tai milrtus naudoju panašius (rupius kvietinius perku IKI, ruginius ir rupius ruginius Norfoje ir pan.)
Ir pritariu, kiekvienm sava technologija atrodo gerisiai mirksiukas.gif

p.s. aš taip nedarau, kaip šiame forume diskutuojama, bet esu pastovi lankytoja, tiesiog įdomu, kaip jums sekasi, kokiais rūpesčiais gyvenate smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Song @ 2010 05 13, 00:35)
Dar nekepiau, niekada. Bus pirmas kartas, orkaitėj.


Aš duonytę tik orkaitėje kepu. Duonkepėje minkau tešlas, nes rankomis laaabai nemėgstu tai daryti schmoll.gif . Kai buvo pagedusi duonkepė, likau, kaip be rankų.
Atsakyti