Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios,

QUOTE(gyva_ugnis @ 2010 05 12, 17:36)
Kepėjelės,
matau, kad Jūs savo raugus laikote šaldytuve, tačiau man daug kartu teko įvairiuose bloguose skaityti, kad taip laikomame rauge neva išnyksta pienarūgštės bakterijos, kurios suteikia duonai kvapnumo. O kaip pas Jus? Ar nepastebėjot ko panašaus?  smile.gif  Tiesiog vasara artėja ir bijau, kad raugui spintelėj bus per karšta

Visos raugo gerosios savybės ir aktyvumas dingsta laikant šaldymo kameroje. O šaldytuve raugo dalį(starterį) galima laikyti apie 2 savaites. Ilgiau laikant, reikia pamaitinti. Juk prieš duonos kepimą, aktyvuojama tik ta raugo dalis iš šaldytuvo ir pamaitinus pasigaminamas reikalingas šviežias raugas.
Atsakyti
o maniskis raugas ir saldytuve pakyla, net nezinau ar cia gerai g.gif
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 05 12, 18:37)
o maniskis raugas ir saldytuve pakyla, net nezinau ar cia gerai  g.gif


mano irgi šiek tiek išporėja.
Vieną kart liko mielinės tešlos, tai ją sukišau į šaldytuvą, kitą dieną ištraukiau dvigubai daugiau. Dirba tie mikroorganizmai ir šaldytuve, tik lėčiau.
Atsakyti
Gal ne taip parašiau... Aš turiu omeny duonos kvapnumą:
ar nepasikeitė su laiku duonos kvapas ir skonis dėl raugo laikymo šaldytuve?

Teko skaityti, kad duona praranda kvapnumą, jei raugas laikomas žemesnėj nei 12 laipsnių temperatūroj.
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 05 12, 18:37)
o maniskis raugas ir saldytuve pakyla, net nezinau ar cia gerai  g.gif

Aš plikynį su raugų užmaišau ir pastatau nakčiai į šaldytuvą(nemėgstu rūgščios), tai labai skani ir visai nerūgšti duona gaunasi thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 12, 19:17)
Aš plikynį su raugų užmaišau ir pastatau nakčiai į šaldytuvą(nemėgstu rūgščios), tai labai skani ir visai nerūgšti duona gaunasi  thumbup.gif

Nataliunčik, galima kelis klausimus? ax.gif
Nesugebėjau pati raugo pasigamint, gavau dovanų biggrin.gif
Taigi, naujas raugas atskiriamas nuo tešlos, jau užmaišytos duonai? Ir jei laikysiu plikinį per naktį šiltai, jis bus rūgštus? O iš plikytos duonos raugo galima kept tiesiog ruginę duoną, ji gausis?
Išėmus iš šaldytuvo raugą reikia atšildyt ir pamaitint? Kuo? Ruginiais miltais?
Ačiū rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Song: 12 gegužės 2010 - 18:24
QUOTE(Song @ 2010 05 12, 19:22)
Nataliunčik, galima kelis klausimus? ax.gif
Nesugebėjau pati raugo pasigamint, gavau dovanų biggrin.gif
Taigi, naujas raugas atskiriamas nuo tešlos, jau užmaišytos duonai? Ir jei laikysiu plikinį per naktį šiltai, jis bus rūgštus? O iš plikytos duonos raugo galima kept tiesiog ruginę duoną, ji gausis?
Išėmus iš šaldytuvo raugą reikia atšildyt ir pamaitint? Kuo? Ruginiais miltais?
Ačiū rolleyes.gif

1.ne, raugas neatskiriamas nuo tešlos, paimi reikiama kiekį raugo ir užmaišai tešlą
2.Aš kai plykinį laikau per nakti šiltai, jis per rūgštus man, nes dar reikia su plykiniu užmaišyt tešlą, ir dar palaikyt apie 3val., o ir šaldytuve plykinis ko puikiausia kyla
3.taip galima kept iš tiesiog rugines kept plikyta, puikiai gaunasi
4.jei nori ruginio raugo, maitink ruginiais miltais, geriausia maišyt rupaus su smulkaus malimo(aš retkarčiais pamaišau su kvietiniais dar)
Prašom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 12, 19:17)
Aš plikynį su raugų užmaišau ir pastatau nakčiai į šaldytuvą(nemėgstu rūgščios), tai labai skani ir visai nerūgšti duona gaunasi  thumbup.gif


o tai kada jūs išssimat raugą?
dar prieš parą prieš darant plikinį?
ar tiesiog pamaitinus iškart ir maišot su plikiniu?
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 05 12, 19:51)
o tai kada jūs išssimat raugą?
dar prieš parą prieš darant plikinį?
ar tiesiog pamaitinus iškart ir maišot su plikiniu?

pas mane dažniausia išimtas, ne šaldytuve stovi
Jei iš šaldytuvo, tada reikia pamaitint, ir jau kita diena maišyt plykinį arba jei pamaitinot ryte maišyt vakare (man taip patogiau, nes iš vakari paruošiu plykinį, o ryte užmaišau tešlą ir po 3-4val.kepu)
Atsakyti
Nataliunčik, o aš raugą jau sumaišytą stiklainiukyje gavau ir pagal receptą reikia nuimt iš jau užmaišytos tešlos g.gif Man irgi keistai pasirodė.
Atsakyti
QUOTE(Song @ 2010 05 12, 19:22)
Nataliunčik, o aš raugą jau sumaišytą stiklainiukyje gavau ir pagal receptą reikia nuimt iš jau užmaišytos tešlos g.gif Man irgi keistai pasirodė.

pas tave man rodos yra tokios duoneles raugas, buvo rugiagele imetus savo duona pgl ta rec kepta.........
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 05 12, 21:24)
pas tave man rodos yra tokios duoneles raugas, buvo rugiagele imetus savo duona pgl ta rec kepta.........

Tai jo maitint, aš taip suprantu, nereikia? g.gif Jis pasimaitins užmaišytas per tas 8 val.? Ir maitininmas-kiek miltų įdėt?

Atsiprašau už gal tūpus klausimus, bet kol kas man neaišku ax.gif
Atsakyti