Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinijos-petunijos IV tema

QUOTE(Gaudvilė @ 2011 01 31, 13:20)
na, žiūrint, kuris mix'as. Tarkim kur su gebenėm, pastarosios nėra labai reiklios vandeniui, tačiau šį klausimą galima išspręsti ir nesodinant į atskirus vazonėlius.
( Dabar išlekiu, grįžus galėsiu daugiau papasakot ) Klauskit, kas domina. Kiek turėsiu kompetencijos, tiek papasakosiu  4u.gif

Mane domina 3, 4, 6, 8 mixai smile.gif Ir šis (petunijos, gebenės ( hedera helix, variegata f.), kvapusis tabakas ( nicotiana alata)) smile.gif Ačiū 4u.gif
Atsakyti
visi gėliukai gali augti viename vazone, tačiau reiktų prisilaikyt:

sodinti gerai suviešėjusius daigus - čia tam, kad greičiau augantys neišsiplėstų ir neatimtų vietos iš lėčiau augančių;

jokiais būdais nesodinti į grynas durpes, rinktis komposto ir juodžemio mišinį - ne taip greit šaknys išsiurbia vandenį, įmaišyti vandenį sugeriantį gelį ( kristalai prisigeria vandens ar trąšų ir vėliau palaipsniui augalų šaknys pasisavina. Dar vienas pliusas, jei vazonai pakabinti atviroj lietui erdvėj, neišplaunamos maistingosios medžiagos iš substrato).

Dar trumpai, kodėl reiktų vengti durpių - perdžiuvusios durpės labai sukietėja ir sunkiai permirksta. Aišku, galima būtų merkti į kibirą vandens ir laukti kelias valandas, kol pilnai permirks. Tik palaisčius vanduo išbėgs, o šaknys taip ir liks išsausėjusios. Gaunasi žaidimas ir žymiai daugiau problemų, nei sodinant į komposto ir juodžemio mišinį - ir vienas, ir kitas būna pirkti tuose pačiuose Senukuose atskirose pakuotėse.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 31 sausio 2011 - 17:53
O aš pasodinusi į durpes praeitais metais petunijas ir surfinijas, galvoju kodėl jos pas mane ne tokios gražios kaip norėčiau doh.gif Nors iš tiesų dar pusė velnio buvo, na, bet jau šiais metais žinosiu biggrin.gif Dėkui už info 4u.gif 4u.gif 4u.gif Kursiu mixus, laukiu nesulaukiu bigsmile.gif
Beje, kompostą ir juodžemį lygiom dalim maišyti? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fussy: 31 sausio 2011 - 18:20
QUOTE(fussy @ 2011 01 31, 18:19)
Beje, kompostą ir juodžemį lygiom dalim maišyti?  smile.gif

na, jei pirksit 'Kapų žemę', tai ji nėra labai maistinga ir galima lygiomis dalimis su kompostu maišyti. Tokiu atveju ir tręšti pradėti reiktų tik po kokio mėnesio ar kai jau pradės matytis, kad žiedų spalva nebeturi įprasto intensyvumo.
Tačiau jei juodžemis bus be užrašo 'kapų...', tuomet užtektų komposto ir vieno trečdalio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(smileja @ 2011 01 31, 14:35)
manau, kad nea schmoll.gif  biggrin.gif aš tai kol kas neįsivaziduoju kuo petunijas pakeisti galėčiau, nes man jos kol kas pačios nuostabiausios wub.gif turėčiau gėlyną gal kitaip kalbėčiau, bet kai turiu tik balkoną, tai petunijos man jam papuošti atrodo tinkamiausios ax.gif

nusipirkau šiandien substrato jau, tai gal ryt užsiimsiu sėjimu  smile.gif

jei vejuotas balkonas labiau patarciau bakopas augint, jos nebijo veju
Atsakyti
QUOTE(blakstiena5 @ 2011 01 31, 19:08)
jei vejuotas balkonas labiau patarciau bakopas augint, jos nebijo veju

nėra balkonas labai vėjuotas, nes iš vienos pusės siena užstoja ir kai patirties su petunijom turiu jau, tai ir šiemet jas auginsiu smile.gif
Atsakyti
labas vakarėlis, keliu temą i viršų ir tuo pačiu atraportuoju kaip sekasi dygti mano sėkytėm:
iš 10 svyrančių baltų sudygo 8
iš 15 svyrančių rožinių švelniai 12
iš 12 svyrančių rožinių sėkluvos 0 (baisu) doh.gif verysad.gif

iš pilnaviduriu sudygo visos (rozinės ir t.rožinės su baltu)
ir baltu petunijų pridygo "miškelis'

tai vat kaip mes dygstam dabar reikia augti, parasykit kaip sekasi jums smile.gif
Atsakyti
Neili, o kada pasejai?
Pas mane dar is 20 ruzavu svyranciu nei viena neisdygo, sejau 01.22, bijau, kad taip ir nesulauksiu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ina8001 @ 2011 02 04, 08:40)
Neili, o kada pasejai?
Pas mane dar is 20 ruzavu svyranciu nei viena neisdygo, sejau 01.22, bijau, kad taip ir nesulauksiu  verysad.gif

visai visai jokių ženklų? Aš panašiu laiku sėjau ir jau matosi siūliukai.
Gal sėklytes žemėmis užbėrėt?
Atsakyti
Pernai taip vienos rūšies sėjau ir neišdygo verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ina8001 @ 2011 02 04, 09:40)
Neili, o kada pasejai?
Pas mane dar is 20 ruzavu svyranciu nei viena neisdygo, sejau 01.22, bijau, kad taip ir nesulauksiu  verysad.gif


sėjau 01,23 d.
Atsakyti
O gal jos kokios letai dygstancios? g.gif Juk ir tokiu gali pasitaikyti. Luktelek dar savaitele. wink.gif
Atsakyti