Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinijos-petunijos IV tema

Rodos pavyko išsaugot pernyksčias petunijas, nereiks šiemet daigint...

QUOTE(smileja @ 2011 01 21, 11:16)
Beja, pardavėja siūlė pirkti durpių tablečių, ar verta kažin?

Iš asmeninės patirties - nebūtina. Nebent daigint kokius super duper, nemėgstančius persodinimo po vieną-tris kokius daigiukus ant tabletes. ax.gif

QUOTE(eLaura @ 2011 01 21, 13:14)
Bet daiginti ant palanges neiseina - jauciu, kad neisdygs. unsure.gif

Turėtų išdygti, kodėl ne? Nors jei daigint dideliais kiekiais tai aš dedu ant stalo netoli radiatoriaus. Kai jau išdygsta tada keliu ant palangių. Nebent koks augalas kur dygymui šviesos reikia - tada tiesiai ant palanges... paprastai dauguma išdygsta sėkmingai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Statistinis vienetas @ 2011 01 21, 15:31)
aš dedu ant stalo netoli radiatoriaus. Kai jau išdygsta tada keliu ant palangių. Nebent koks augalas kur dygymui šviesos reikia - tada tiesiai ant palanges... paprastai dauguma išdygsta sėkmingai  4u.gif


Aš panašiai darau.
Smulkių augalų sėklas pasėju į kiaušinių dėžutes, gerai pripurškiu vandens, dėžutę įkišu į maišelį ir dedu prie radiatoriaus kol sudygsta, būna kaip mini šiltnamyje. O kaip jau sudygsta, tada jau kur daugiau šviesos ant palangių laikau, nes kol dygsta svarbiausia šiluma ir drėgmė . Aišku, reik žiūrėti kad nesušustų, bet pas mane taip nebūna, nes irgi namai vėsesni už tai dedu arba dengiu salafaniniu maišeliu palaikyti šilumai ir drėgmei.
Atsakyti
QUOTE(Statistinis vienetas @ 2011 01 21, 14:31)
Rodos pavyko išsaugot pernyksčias petunijas, nereiks šiemet daigint...


kaip jas issaugojot? nezinojau, kad jos gali tapt daugiametem unsure.gif gal taip pat ir surfinijas galima? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(0-0_lina @ 2011 01 21, 14:06)
Aš panašiai darau.
Smulkių augalų sėklas pasėju į kiaušinių dėžutes, gerai pripurškiu vandens, dėžutę įkišu į maišelį ir dedu prie radiatoriaus kol sudygsta, būna kaip mini šiltnamyje. O kaip jau sudygsta, tada jau kur daugiau šviesos ant palangių laikau, nes kol dygsta svarbiausia šiluma ir drėgmė . Aišku, reik žiūrėti kad nesušustų, bet pas mane taip nebūna, nes irgi namai vėsesni už tai dedu arba dengiu salafaniniu maišeliu palaikyti šilumai ir drėgmei.

Aš tai ne į kiaušinių dėžutes, o prikaupiu arba nusiperku tokio tipo dėžučių :
user posted image
kuri laiką dar ir mini šiltnamiuku patarnauja rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(0-0_lina @ 2011 01 21, 15:06)
Aš panašiai darau.
Smulkių augalų sėklas pasėju į kiaušinių dėžutes, gerai pripurškiu vandens, dėžutę įkišu į maišelį ir dedu prie radiatoriaus kol sudygsta, būna kaip mini šiltnamyje. O kaip jau sudygsta, tada jau kur daugiau šviesos ant palangių laikau, nes kol dygsta svarbiausia šiluma ir drėgmė . Aišku, reik žiūrėti kad nesušustų, bet pas mane taip nebūna, nes irgi namai vėsesni už tai dedu arba dengiu salafaniniu maišeliu palaikyti šilumai ir drėgmei.

as seju i skanesniu dalyku dezutes tongue.gif
nuo zefyru, nuo sausainiu , nuo pyrageliu. tokios permatomos buna. turini suvalgai, i apatine pakuotes dali zemes ir seklu, palieji ir uzdarai atgal. gaunasi toks mini siltnamis. kai paauga- ispikiuoju.
Papildyta:
nespejau laiku apie dezutes doh.gif kol parasiau - statistinis vienetas prasisuko doh.gif lotuliukas.gif
ir as i panasias smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2011 01 21, 16:14)

nespejau laiku apie dezutes doh.gif kol parasiau - statistinis vienetas prasisuko doh.gif  lotuliukas.gif
ir as i panasias smile.gif

Tik taupiosios lietuvės taip gali sugalvoti thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2011 01 21, 14:09)
kaip jas issaugojot? nezinojau, kad jos gali tapt daugiametem unsure.gif  gal taip pat ir surfinijas galima? unsure.gif

Rudeni parsinešiau su visu loveliu ir ant vėsesnės palanges apgenėjus palikau. Palaistau vis, stypsta ten jos, ale pavasarį vėl apgenėsiu ir laukan. Apgenėtas šakeles irgi sukišiu - gal prigis. Svarbu baltasparniai ir kiti parazitai neapipuolė ir nenualino augaliukų. Gal ir neteisingai darau, ale kai ką pavyksta išsaugot.
Dėl surfinijų nežinau 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(vobla @ 2011 01 21, 14:14)
nespejau laiku apie dezutes doh.gif kol parasiau - statistinis vienetas prasisuko doh.gif  lotuliukas.gif
ir as i panasias smile.gif

Žiūrau ne aš viena tokia "gudrutė" lotuliukas.gif

QUOTE(jediara @ 2011 01 21, 14:21)
Tik taupiosios lietuvės taip gali sugalvoti  thumbup.gif  lotuliukas.gif

Patogu ir nebrangu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Statistinis vienetas @ 2011 01 21, 15:23)

Patogu ir nebrangu  bigsmile.gif

tik labai kaloringa cool.gif ax.gif
-------
reiks pabandyti ir man siumetinius surfiakus po vasaros vidun susinesti. nepavyks ismesiu- tiek tos bedos...
Atsakyti
Taip ir saldumynų dėžutės būna panaudotos drinks_cheers.gif. Ko tik nesusigalvoji, kad būtų taupiau ir pats galėtum augaliukus užsiauginti.
O dėl išlaikymo per žiemą aš irgi esu girdėjus, kad tos kur pas mus laikomos vienmetės gėlės, jas galima išlaikyti per žiemą rūsiuose ir jos neblogai atželia kitų metų pavasarį. rolleyes.gif
Aš to nepraktikuoju, nes ir be jų yra ką į rūsį nešti, nebent pasiterlioju su pelargonijom.
Atsakyti
sveikos, aš va sėdžiu ir brinkinu durpių tabletes g.gif
nusipirkau svyrančių petunijų - 10 lt už 10 sėklyčių doh.gif doh.gif doh.gif tai nesinori jų pamesti "dideliame" plote
o ne tokias brangias tai susėsiu urmu į šiaip durpes...
Atsakyti
QUOTE(rds @ 2011 01 21, 13:24)
kodel manai,kad ant palanges neisdygs? as pernai ant palanges laikiau ir normaliai isdygo, ant palanges ir sviesu ir pakankamai silta - taigi nuo radijatoriaus siluma eina kaip tik  ax.gif

drinks_cheers.gif
pas mane namie temperatūra svyruoja nuo plius 19 iki 21 ir puikiai daigeliai dygsta smile.gif
Atsakyti
pernai petunijas auginau ekstremaliom salygom. Kartais temperatura ir iki 15 laipsniu nukrisdavo. Visos kuo puikiausiai uzaugo ir gausiai zydejo. smile.gif
Atsakyti