Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinijos-petunijos IV tema

QUOTE(0-0_lina @ 2011 01 03, 14:53)
Nuo praeitų metu pradėjau vesti sėjos ir sodinimo žurnalą, tai jame buvau pasižymėjus, kad pernai petunijas sėjau vasario mėn.pabaigoje, o pastabose, kad galima sėti ir anksčiau. Tai šiemet bandysiu jau sausį sėti iš savų prisirinktų sėklų smile.gif

Jei tik turi laiko, labai gerai vesti tokį kalendorių thumbup.gif
Atsakyti
laba diena. skaitau visus puslapius apie gelyciu auginima, nes greitu metu kelsimes i kaima gyventi, norisi papuosti pavesine, namus, soda, bet niekada dar neesu sodinusi tokiu geliu, todel ieskau visos informacijos nuo a iki z. dabar rasysiu kaip supratau, o Jus jei galesit mane pataisykit mirksiukas.gif
sejat i indeli seklas, vienos dengi, kitos sako, kad reikia kuo daugiau sviesos, tai ir nesuprantu g.gif kai turi 2 tikrus lapelius persodinat i lovelius, po 2-3 daigelius. o tuos lovelius galima siltamyje laikyti, kol dar salnos? nes namuose tiek vietos neuztektu doh.gif tada skabote virsuneles, kad daugiau sakotusi, taip suprantu. reikia tresti po pora kartu per savaite ir kasdien laistyti.
butu labai gerai, jei kas nors atidarant nauja tema sudetu pacioje pirmoje zinuteje viska nuo a iki z. visus naudingus patarimus, kokios trasos geriausios, ka naudoti nuo amaru, erkuciu ir t.t. juk tokiu naujokiu kaip as labai daug. nebutu manau tiek daug klausimu, ir nereiketu skaityti daugybes temu thumbup.gif
Atsakyti
4u.gif
Aš tai dar nesėsiu, per anksti schmoll.gif , nes paskui jos gana greitai peržydi rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Neili @ 2011 01 02, 11:26)
Su naujaisiais metais, ruošiamės naujai sėjai ir pradedam svajoti apie nuostabius žiedus  thumbup.gif
user posted image
user posted image

oi kokie ziedai wub.gif pasiilgau spalvu atsibodo balta spalva ax.gif

as siemet t.p. pasistengsiu pasiseti gelyciu smile.gif Turiu dar net keliu ruriu daugemeciu, kuriu niekaip nesugebu paset, vis uzsizaidziu su vasarinem ir tas pamirstu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(smileja @ 2011 01 03, 11:35)
Sveikos sveikos, vis pagalvodavau kada ši temelė vėl atgis bigsmile.gif aš planuoju kaip ir pernai panašiu metu sėti, tai bus vasario pradžioj ax.gif

pagal sodininko kalend. palanki diena sėjai vasario 1, tad nepraleisk, o paskui tik vasario 19,23, 28.
O sausi palankios dienos 18,22,26,31.

Sekmes visoms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Neili @ 2011 01 03, 21:00)
pagal sodininko kalend. palanki diena sėjai vasario 1, tad nepraleisk, o paskui tik vasario 19,23, 28.


Nesąmonės schmoll.gif , juk jaunatis gėlių sėjimo-sodinimo dienos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 01 03, 20:34)
Nesąmonės schmoll.gif , juk jaunatis gėlių sėjimo-sodinimo dienos rolleyes.gif

nežinau gal ir nesamonė, bet būtinai pamėginsiu, labai jau knieti išmėginti tas "super" sėjimo dienas g.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Neili @ 2011 01 03, 22:41)
nežinau gal ir nesamonė, bet būtinai pamėginsiu, labai jau knieti išmėginti tas "super" sėjimo dienas  g.gif  lotuliukas.gif

Dėl "sportinio" azarto gali pabandyti sėti ir nepalankiomis dienomis - rezultatus įvertinsi mirksiukas.gif
Atsakyti
ačiū Neili, bet nekreipiu dėmesio į palankias dienas, mėnulio fazes ir panašius dalykus, nes netikiu tuo tongue.gif Ir pernai tokias gėlytes užsiauginau, kad ogogo thumbup.gif wub.gif

ir beja, aistutėle, aš pernai sėjau anksti, bet mano gėlytės žydėjo labai ilgai, lovelius nukabinau tik spalio mėnesį, nors žiedų dar buvo gana nemažai, tik žaluma jau buvo pradėjus ruduoti. Džiugino mane žiedai praėjusiais metais, bet ir manau ne veltui, nes aš jomis taip gėrėjausi ir lepinau, kad negalėjo kitaip ir būti wub.gif

šiemet sėsiu tokias pačias sėklas, nebeeksperimentuosiu, o savų nedaug prisirinkau, tai pasisėsiu tik pabandymui keletą, įdomu kas išaugs ax.gif

Aurosoma, aš parašau kaip darau aš smile.gif Sėju sėklytes į indelius, pvz nuo margarino po šešias sėklytes, uždengiu maistine plėvele, su dantų krapštuku pribadau skylučių, padedu ant palangės ir kas dieną kokiai valandai pradengiu plėvelės kraštelį prasivėdinti, nes būna kad ji net užrasoja iš vidaus. Kai paauga tiek, kai turi po keletą tikrųjų lapelių, persodinu kiekvieną daigelį į atskirus vazoniukus, kažkur iki 10 cm skersmens. Ten auga iki tol kol ateina laikas perkelti į lovelius, tai kažkur gegužės vidurio, žodžiu kada jau nebaisiu gabenti į lauką.
Viršūnėlių aš neskabau, nes beprotiškai šakojasi ir taip, tręšti pradėjau tik tada kai jos jau kuris laikas augo loveliuose ir buvo nemažai žiedų. Laistyti reikia ne kasdieną, o tada kai matau kad reikia, aišku karštomis dienomis tai tekdavo lieti kasdieną, nes žemės išdžiūdavo labai greitai. Tiesa, prieš persodinant gėlytes į loivelius, aš lovelių dugną išklojau kažkur 1-2 cm storio drenažo sluoksniu. Gėlytes tręšiau specialiai petunijoms surfinijoms skirtomis trąšomis. Na kaip ir viską surašiau.
Atsakyti
QUOTE(smileja @ 2011 01 04, 11:58)

aš parašau kaip darau aš smile.gif

Labai aiškus parašymas pradedančioms thumbup.gif
Atsakyti
Sveikutes, neisivaizduoju vieno krumelio apimciu taigi klausimelis po kiek daigeliu reik sodint i loveli, kad graziai atrodytu? p.s. jei pasesiu sausio pabaigoj, tai iki isnesimo i lauka gaunasi 3.5 men.... ar ne per daug? per tiek laiko jau zydeti turetu...
Atsakyti
aš į 60 cm lovelius sodinau po 2 svyrančias petunijas, į 1 metro ilgio lovelį po tris svyrančias petunijas ir dar po vieną šilingę iš vieno krašto, bet tikrai trijų petunijų sočiai sočiai smile.gif ir va koks vaizdas buvo, vėliau man jos nusviro dar daugiau wub.gif

user posted image

tad į skirtingo ilgio lovelius, skirtingai gėlyčių galima sodinti, bet kuo joms daugiau vietos, tuo jos labiau subujoja biggrin.gif
Atsakyti