QUOTE(Melajja @ 2010 05 07, 14:36)
Ar man iš hidrolato, aliejaus, phepa, šalmučio hidroglicerininio ektrakto, pavyktu sumakaluot kazka panasaus i paakiu lengva geli, sutirštinčiau ksantanu, bet turbut čia reiktu koncervanto kokio dėt, kad laikytusi ilgiau?
Gautųsi l. neblogas geliukas

Konservanto reiktų
QUOTE(Kazarnienė @ 2010 05 07, 16:09)
Sakykit, ar arbatmedžio EA tinkamas nuo plaukų slinkimo? Ar turėčiau rinktis kitokį?
r kuris labiau butu tinkamas kaip švelniai balinanti priemonė apelsinų ar petražolių? Jautresnei odai turbūt labiau petražolių?
Ir alūno miltelius dezodorantui jūs maišot su hidrolatu ar vandeniu ir ar ten reikia konservanto?
1. taip, bet paopuliariausi tam yra rozmarino ir kedro ea
2. Apelsino dienai nereiktų naudoti, petražolę, salierus, bazilikus labiau siūlyčiau
3. konservanto nereikia, bet aš maišau su distil. vandeniu
QUOTE(Sulu @ 2010 05 07, 17:39)
Gal kas galėtų paaiškinti,kaip reikia daryti aliejinius kvepalus? KN puslapyje labai meniškai aprašyta, bet neaišku su proporcijomis ir brandinimu.
Jei apibendrinatia iškinti, tai į bazinį aliejų (jojobą) yra pridedama ea. Ea pagal tai, kaip greitai užuodžiami ir išsilaiko, kada atsiskleidžia, kvepalams rūšiuojami kaip viršutinės (daugumoj citrusai), bazinės (benzoinas, mra, pačiulė, santalas) ir širdies (rožių, jazmino ir pan. absoliutai)gaidų. Reikėtų derinti visų 3 rūšių.
Pvz, galėtų būti: beragmotė, jazminas, pačiulė.
Kvepalus reikėtų brandinti apie mėnesį, kvapas su laiku keičiasi