Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir sukulentai

QUOTE(Kaktusine @ 2010 06 01, 17:04)
Atsivežiau kaktusų dėžę.

Bandysiu šiandien padėliot, paskaičiuot, bet nepažadu. smile.gif

Ketvirtadieni man iseiginė, jei ka....
O ryt jei reiktu - tai lauksiu zinuciu i mobilka

O siandien tris laistytuvus vadens is baseiniuko i puodus išlaisčiau. Gerėtis nebebuvo kada.... bet pasigirsiu-- i mano gyvenima "įlipo" nuostabi havortija.... wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Crassula: 01 birželio 2010 - 22:54
Sveiktos, pries pora dienu pradejau skaityti tema(nuo pradziu apie kaktusus)..labai senai zaviuosi siais augaliukais, bet augint nebuvo salygu. Pries kelis metus nusipirkau pora viena vazone(neatpazinti dar kokia rusis, kai galesiu perkelt nuotraukas prasysiu jusu pagalbos 4u.gif )..tai va..nesusilaikiau ir uzsisakiau dar keturis. Nepatikesit, bet pas mus cia(Oxforde Anglijoj) aplekiau visas parduotuves ir geliu skyrius(mes tik 1 geliu parduotuve ir teturim ir tai inai skirta puokstem, ir keli vazonai stovi doh.gif )..nera visai kaktusu, o sukuletu(kalbu daugiau apie litopsus ir kitus egzotiskus akmenukus ir augalelius)..per 5 metus gyvendama cia su jais niekur nesusidruriau schmoll.gif Siandien is ryto atkeliavo mano siuntikus is ebey su 4 kaktusais, laimes pilnos kelnes..jau svajojau kaip eisiu pirkt vazonu..ispakavau..o ten Rebutia apsiziedavus blink.gif gal kokie 5 ziedai. o tai ka man dabar su ja daryt...ziedukai kai kurie matosi pavyte, bet vienas lyg ir neblogai atrodo bigsmile.gif Nu kaip sakoma viltis mirsta paskutine.... lotuliukas.gif Nebezinau kaip elgtis po pasodinimo su laistymu. Padekit prasau. Skaiciau, kad kad kai skleidziasi reik gausiau liet, bet po persodinimo palikt ramybej pora dienu irgi raset.... bet kaip gi taip galima, su ziedais raut kai jam ramybes ir saules reikia, ivyniojo i slapia laikrasti ir i deze idejo..paste jis apie 3 dienas keliavo doh.gif
Atsakyti
Ir dar blush2.gif Rebutioms tinka negilus platus indas(cia taip skaiciau blush2.gif )..tai ja atskirai sodinsiu(dar noriu rebutiju kartu blush2.gif ) o kitus 3 ar jie tinkami i viena vazona susodint? pavadinimai tokie: MEDIOLOBIVIJA ROSALBIFLORA....REBUTIA ESPINOSAE.....FEROCACTUS CALIFORNICUS ir idomus pilkas kaktusas irgi kraunantis zieda(ar dar kazka biggrin.gif )per viduri ASTROPHYTUM MYRIOSTIGMA QUADRICOSTATUM. ar jie sugyvens kartu? Labai labai lauksiu. Kai daskaitysiu visas temas, pradesiu bendrauti su jumis, o gal ir anksciau, nes dar kaktusu atsius ir kruvele seklu blush2.gif biggrin.gif Nesusilaikiau..nors jau gailiuosi..nuomojames kambari, turiu 2 palanges, bet jos per pus mazesnes nei buna lietuvoj doh.gif nu bet negalejau susilaikyti....gal ir gerai, kad pas mus nepardudami kaktusai lotuliukas.gif O lietuvoj kai buvau rudeni tai akis ganiau i apsiziedavusius uz pora litu bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikutės smile.gif
Turiu šiokių tokių minčių kaktusus apgyvendinti lauke, jiems skirtame namelyje (nedrąsu tai būtų pavadinti oranžerija - gal greičiau šiltnamiukas). Tarkime viršuje įrengti stoglangiai vėdinimui. Rytinėje ir vakarinėje pusėje pastatyčiau kitus sukulentus, kurie nuo kaitrios saulės tik raudonuoja ir minkštėja, o pietinėje būtų tik kaktusai. Ar reikėtų pietinę pusę kuo nors pridengti, kad nesvilintų saulė? Nors gryname ore pietinė saulė dar jiems nepakenkė. Galbūt yra šiame forume dalyvių, kurios šiuos augalus augintų mini oranžerijoje, pavėsinėje ar šiaip kokiame šiltnamiuke ir pasidalintų nuorodomis ar nuotraukomis? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mimi08 @ 2010 06 02, 11:11)
Ir dar blush2.gif Rebutioms tinka negilus platus indas(cia taip skaiciau blush2.gif )..tai ja atskirai sodinsiu(dar noriu rebutiju kartu blush2.gif ) o kitus 3 ar jie tinkami i viena vazona susodint? pavadinimai tokie: MEDIOLOBIVIJA ROSALBIFLORA....REBUTIA ESPINOSAE.....FEROCACTUS CALIFORNICUS ir idomus pilkas kaktusas irgi kraunantis zieda(ar dar kazka biggrin.gif )per viduri ASTROPHYTUM MYRIOSTIGMA QUADRICOSTATUM. ar jie sugyvens kartu? Labai labai lauksiu. Kai daskaitysiu visas temas, pradesiu bendrauti su jumis, o gal ir anksciau, nes dar kaktusu atsius ir kruvele seklu blush2.gif  biggrin.gif  Nesusilaikiau..nors jau gailiuosi..nuomojames kambari, turiu 2 palanges, bet jos per pus mazesnes nei buna lietuvoj doh.gif nu bet negalejau susilaikyti....gal ir gerai, kad pas mus  nepardudami kaktusai lotuliukas.gif O lietuvoj kai buvau rudeni tai akis ganiau i apsiziedavusius uz pora litu bigsmile.gif

visus kaktusiukus sodinčiau atskirai, bet gyvens ir katu ,
nors nevertėtu, bent jau ferocactus ir ASTROPHYTUM kišt su rebutija
Papildyta:
o pas ką bus atsiusti kaktusiukai Kaune ? ko gero iki penktadienio turėtu pasiekti mus , na darom vakare meetuką, kaip visad Akropolį, taip būtu šaunu susibėgti
Atsakyti
Susodinau savo maziukus(nors ne tokie jie ir maziukai...visiems apie 3 metus)...Apsizioplinau doh.gif Nupirkau per maza vazona..kazkaip neapskaiciavau blush2.gif . Astrophytum didelis, tai prie jo kitas kaktusas nelabai telpa..o ir nelabai ziurisi, nu bet pakentes truputuka, as salia jo pasodinau Ferocactus. Vargsui Mediolobivia isvis neuzteko vietos(nenorejau sodint su rebutia, ji kolkas viena augs)...bet ji man iskleide viena ziedeli guledama ant palanges be zemiu wub.gif Dar mazdaug 15-18 ziedu nuvyte ir susitryne..gal dziugins kitais metais wub.gif gaila, kad taip zaloja augalelius siusdami verysad.gif Mediolobivija irgi su 3 ziedais, bet is ju jau nieko nebus nes susitryne tarp to laikrascio ir isdziuvo.Pasodinau ja tarp savo senu kaktusu kuriu pavadinimu nezinau(vienas tai echinopsis, o kitu 3 nezinau pavadinimu)..vargsai visi sustumti tam vazone, vos nesiliecia.. Nu bet cia kolkas, dar turiu gaut nauju kaktusu pora, tai kai visus susius, tada jau rusiuosiu ir persodinsiu. Gal jiems labai nepakenks dar karta persodinimas, nes dabar jiems per mazai vietos kartu unsure.gif Ai, dar naujokus truputuka apipurskiau pasodinus(zeme papurskiau ne kaktusus)... Gal nieko? O kaip dabar laistyti zidincia Rebutia? leisti jai adaptuotis keleta dienu ar palaistyti normaliai?(turiu vilties dar 2 ziedelius issaugoti ir prazydinti)
Atsakyti
Interneta radau, kad ta mano Mediolobivia Rosalbiflora, tai jos senas pavadinas..Dabar ji vadinasi Rebutia pygmaea. Tai gal man ja geriau pasodint su kita Rebutia? Joms gi reik negilios platesnes lekstes abiems g.gif
Atsakyti
Na cia Kaktusine pavare thumbup.gif tyliai, ramiai sau biggrin.gif tai kada ir kur atsiemimas, kaip su pinigais?
Atsakyti
biggrin.gif viskas labai gerai gavosi čia man, net netikėtai gerai.
Pergyvenau, kad tik anksčiau neatkeliautų, o čia šast kaip tik po paskutinio egzo ir kvietimas pašto dėžėj. thumbup.gif
Kadangi vakar jau galva nedirbo, tai nersiu į rūšiavimo ir skaičiavimo karalystę šiandien, vakar tik įkišau nosį į dėžės turinį trumpam rolleyes.gif
Šiemet nebuvo jokio laiško apie mokėjimą, nereikėjo net derint, kad mokėsiu po gavimo kaktusų. Po pernai metų įgavau tikrąjį čeko pasitikėjimą biggrin.gif Mat pati siunčiau raginimą, kad pasiimtų antrą kartą perleistus pinigus, mat pirmos grįžusios perlaidos jis nepasigedo... biggrin.gif
Tiek žinių ir istorijų. Labai stengsiuos viską greit sutvarkyt. Kauniečiams siųsiu Daliai. Tikiuos dar sugaudysiu visas.
Atsakyti
Ok, uzsuksiu pas Daluze. ax.gif senokai jau ja maciau biggrin.gif
Atsakyti
lotuliukas.gif Varau namu tvarkytis
smile.gif

Dar idomumo delei pasiziuresiu, ka buvau uzsisakius--- nieko neatsimenu fool.gif tease.gif
Papildyta:
Del mituko --- galvokit. As siulau pas save-- nes pigesnė kava bus, ir gal dar kam teks su vaikais buti-- tai zinot, su chebra linksmiau ir maniskiams.

Is ano sykio atsimenu, kaip kazkam teko zaidimu kambary Akropolyje laikyti savo atzala.
Atsakyti
QUOTE(Mimi08 @ 2010 06 02, 14:35)
Interneta radau, kad ta mano Mediolobivia Rosalbiflora, tai jos senas pavadinas..Dabar ji vadinasi Rebutia pygmaea. Tai gal man ja geriau pasodint su kita Rebutia? Joms gi reik negilios platesnes lekstes abiems g.gif

Taip rebutias gali susodinti kartu - bus gražu, kai žydės. O kitus geriau kartu nesugrūsti, nes rebutios dar plėsis, vaikuosis. Pasodintas reikia kelias dienas nelaistyti. Nesvarbu, kad su žiedais. Žiedams nieko neatsitiks, beto jie ir žydi tik tris dienas kažkur. O apipurkšti gali visą kaktusą ne tik žemę. Bet labai smulkiai tokia kaip migla kad purkštų purkštuvas.
Papildyta:
QUOTE(Praeivė. @ 2010 06 01, 20:57)
Niekas nežino mano kaktuso rūšies? Man pagal pirmo puslapio nuorodas nepavyko jos nustatyti...
Dar noriu paklausti, kokiu vandeniu laistote kaktusus? Lietaus? Ir kaip dažnai laistote šiuo metų laiku? Ir kiek dažnai purškiate vandeniu ir ar tai būtina?

Jei yra lietaus vanduo, gali laistyti juo. Ne visi jo turi. Laistyti reikia kai visiškai išdžiūsta žemė. Tiksliau pasakyti negaliu - čia jau turi pati matyti. O papurkšti vasarą yra gerai - profilaktika nuo erkučių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo anril: 02 birželio 2010 - 14:50