Gal kas žino ką gero ar blogo apie apple kompiuterius. Ruošiuosi pirkti bet vis dar abejoju.
QUOTE(Palemonas @ 2007 09 09, 13:21)
Imk dell'ą.
paėmiau
Bet nėr lietuviškos instrukcijos , o noriu "užmigdyti", t.y. neišjungti, bet nerandu kur ir kaip senajame kompiuteryje ant klaviatūros buvo toks mėnuliukas, o čia nerandu
QUOTE(geguzevasaris @ 2007 09 11, 15:28)
paėmiau
Bet nėr lietuviškos instrukcijos , o noriu "užmigdyti", t.y. neišjungti, bet nerandu kur ir kaip senajame kompiuteryje ant klaviatūros buvo toks mėnuliukas, o čia nerandu
Bet nėr lietuviškos instrukcijos , o noriu "užmigdyti", t.y. neišjungti, bet nerandu kur ir kaip senajame kompiuteryje ant klaviatūros buvo toks mėnuliukas, o čia nerandu
Start-> shut down ir langelyje pasirinksi ką nori daryti. O be to, gali nustatyti, kad uždarius dangtį jisai pereitų į "snaudimo" režimą.
QUOTE(Gita.N. @ 2007 09 11, 15:09)
Gal kas žino ką gero ar blogo apie apple kompiuterius. Ruošiuosi pirkti bet vis dar abejoju.
Aš tai juos teigiamai vertinu ir jeigu pirkčiau laptopą, tai tik Apple.
QUOTE(Palemonas @ 2007 09 11, 17:59)
Aš taip pat kai rankose paturėjau apple, tai kito ir nebenoriu (buvau jau namo parsinešus dell, tai atgal nutempiau, negaliu priprasti po apple). Jau išsirinkau modeliuką apple, laukiu kada pasirodys parduotuvėje, nes šiuo metu jo nėra, bet vis dar neramu dėl įvairių programų neatitikimų ir t.t. Girėjau, kad galima isinstaliuoti paprastus Windows ar panašiai, įdomu ar čia tiesa. Ačiū už atsakymą.
QUOTE(Gita.N. @ 2007 09 11, 17:46)
Aš taip pat kai rankose paturėjau apple, tai kito ir nebenoriu (buvau jau namo parsinešus dell, tai atgal nutempiau, negaliu priprasti po apple). Jau išsirinkau modeliuką apple, laukiu kada pasirodys parduotuvėje, nes šiuo metu jo nėra, bet vis dar neramu dėl įvairių programų neatitikimų ir t.t. Girėjau, kad galima isinstaliuoti paprastus Windows ar panašiai, įdomu ar čia tiesa. Ačiū už atsakymą.
Naujas Apple žvėrelis leopardas
Aurelijus Valeiša | Naujoji Komunikacija
Apple zoologijos sodas padidėjo dar vienu gyvūnėliu. Jame jau yra gepardas, puma, jaguaras, pantera, tigras,o nuo šiol naujagimis leopardas. Tiesa, tai nėra tikrų gyvūnų zoologijos sodas tik Mac OS X operacinės sistemos leidimų serija. Kiekviena versija pavadinta vienos iš didžiųjų kačių vardu. Be abejo, ši operacinė sistema tikrai verta to. Šiame straipsnyje apžvelgsiu Mac OS X 10.5 Leopard leidimą.
Mac OS X?
Mac OS X serija grafinių operacinių sistemų, sukurtų kompanijos Apple. Naujausia versija pagal nutylėjimą būna įdiegta Macintosh kompiuteriuose. Viskas prasidėjo 1984 metais, kai Apple išleido pirmąją Mac OS versiją. Tiesa, dabartinės versijos labai skiriasi nuo savo pradininkių jos veikia Unix sistemos pagrindu, pasiremiant NeXT kompanijos sukurta technologija.
Mac OS X Leopard?
Mac OS X 10.5 Leopard tai jau šeštasis Mac OS X leidimas Mac asmeninių kompiuterių linijai. Šis gaminys yra vienas iš didžiausių Microsoft operacinės sistemos Windows konkurentų. Nors jis užima ir labai mažą rinkos dalį, daugelio ekspertų bei paprastų vartotojų nuomone, funkcionalumu, inovatyvumu bei dizainu tikrai lenkia rinkos lyderį Microsoft. Pirmą kartą leopardas buvo pristatytas 2006 m. WWDC (WorldWide Developers Conference) konferencijoje. Ten buvo išdalyta beta versija programuotojams, kuriantiems Apple aplikacijas ir priklausantiems Apple programuotojų bendruomenei. Plačiajai visuomenei ši operacinė sistema bus išleista spalį.
Kuo leopardas ypatingas?
Apple teigimu, ši versija turi per 300 patobulinimų ir naujovių, skirtų tiek vartotojams, tiek programuotojams, tiek aplikacijų kūrėjams. Apžvelgsiu keletą labiausiai vertų ir daugiausia dėmesio sulaukusių atnaujinimų.
Laiko mašina (Time machine)
Ši funkcija skirta automatizuotai daryti ir atkurti duomenų kopijas, jeigu jie buvo netyčia ištrinti ar pakeisti kitais duomenimis. Laiko mašina pagal jūsų nustatymus kiekvieną dieną daro visų duomenų kopijas įskaitant sisteminius failus, nuotraukas, filmus, dokumentus, muziką, netgi kalendoriaus informaciją. Ši programa ypatinga tuo, jog ne tik daro paprastas duomenų kopijas, bet ir atsimena, kaip sistema atrodė tuo metu, t. y. padaro sistemos nuotrauką (snapshoot). Tad jūs tarsi galite grįžti į praeitį. Būtent į tai panaši Time Machine vartotojo sąsaja į laiko tunelį, kuriuo jūs keliaujate ir išsirenkate savo dingusius duomenis bei juos atkuriate vos keliais paspaudimais. Tiesa, tam reikia nemažai disko vietos. Time Machine veikia su vietiniu disku (atskiru suformatuotu nesikraunančiu skirsniu) bei su papildomu, prijungtu per USB ar Firewire sąsajas. Taip pat kopijas galima daryti ir pasitelkus bevielį tinklą (per Airport Extreme N maršrutizatorių) į namų serverį ar į kitą kietąjį diską, kitame jūsų Mac kompiuteryje. Ši laiko mašina sukonfigūruojama vos keliais žingsniais ir veikia tyliai bei nepastebimai. Jūs ją paleidžiate ir pamirštate, o prireikus pasiimate reikalingus duomenis. Priklausomai nuo turimos duomenų kopijoms skirtos disko vietos, galima rasti net iki metų senumo duomenis!
Panaši programinė įranga yra ir Windows Vista bei Windows Server 2003, tačiau joje nerasite tokios patogios vartotojo sąsajos bei tiek funkcijų.
Spaces
Spaces darboholikų pagalbininkas. Vienu metu mėgstate plepėti pokalbių kambariuose, rašyti tinklaraštį (blog), klausyti muzikos, naršyti internete, skaityti, dirbti ir t. t.? Jums į pagalbą ateina Spaces. Tai lyg skirtingi darbalaukiai. Visas savo aplikacijas galima sugrupuoti į daugybę darbalaukių. Jų gali būti net 16. Nenorite, jog mirksintys Skype langai netrukdytų jums daryti prezentaciją? Ją darykite viename darbalaukyje, o Skype paleiskite kitame. Po to kelių mygtukų kombinacija pereinate į jums reikiamą aplinką. Apple tai pristatė kaip didelę inovaciją, tačiau tam galima paprieštarauti. Tokio tipo funkcija vadinama virtual desktops virtualūs darbalaukiai. Ji jau labai seniai yra Linux operacinių sistemų aplinkose, taip pat pasitelkus papildomas programas šią funkciją galima įdiegti ne tik Windows operacinėje sistemoje, bet ir toje pačioje Mac OS X, tad tai tikrai jokia inovacija. Tiesiog Apple šiam įrankiui suteikė gyvumo ir kaip visada Apple gaminiams būdingą puikią vartotojo sąsają.
Boot Camp
Kai kurie Windows operacinės sistemos naudotojai turėtų žinoti Virtual PC 2007 programinę įranga, su kurios pagalba savo kompiuteryje galima paleisti papildomą virtualią operacinės sistemos versiją. Pasitelkę Boot Camp savo Mac kompiuteryje, naudojančiame Mac OS X operacinę sistemą, galite pakrauti Windows Vista (32 bitų) bei Windows XP (32 bitų). Žaidimų mėgėjai dažnai skundžiasi jų trūkumu Mac kompiuteriuose, tad nuo šiol jie galės vienoje mašinoje turėti ne tik Mac OS X žaidimus, puikią laisvalaikio programinę įrangą, bet ir Windows aplikacijas bei žaidimus. Tam reikia mažiausiai 10 GB kietojo disko vietos, o norint naudoti Windows Vista, patartina skirti net 15 GB. Taip pat tai nėra virtualus operacinės sistemos palaikymas, tad norint persijungti į kurią nors operacinę sistemą, jums reikės perkrauti savo obuolį.
Dashboard
Dashboard aplinka, skirta mini aplikacijoms. Ji buvo išleista su Mac OS X 10.4 Tiger operacinės sistemos versija. Mini aplikacijos pavadintos widgets. Jos pagreitina darbą vartotojui. Widgets sistema pagrįsta HTML, CSS, Javascript bei objektinio C technologijomis. Tad sukurti šią mini aplikaciją gali paprasčiausias programuotojas. Kuo Dashboard tigro versijoje skiriasi nuo leopardo? Tuo, kad dabar widgets gali kurti net ir paprastas vartotojas, neišmanantis programavimo gudrybių. Jums patiko kokia nors dinaminė tinklalapio dalis ir nenorite kiekvieną kartą eiti tikrinti, kas joje atnaujinta? Nauja Safari naršyklės funkcija Web clip galite pažymėti norimą tinklalapio dalį ir ją paversti widgets nuo sukūrimo momento jis puikuosis Dashboard. Iš tikrųjų norint suprasti šios aplikacijos veikimą, ją reikia pamatyti. Man nepavyko pritaikyti sau widgets technologijos nė vienoje sistemoje. Taip, widgets yra ne tik Mac OS X, bet apie tai skaitykite toliau.
Pasiekiamumas (Accessibility)
Apple žengė didelį žingsnį kompiuterį pritaikė neįgaliems asmenims. Kompanija teigia, jog ši Mac OS X versija labiausiai pritaikyta neįgaliesiems iš Mac OS sistemų. Universal Access komponentas labai svarbus pagalbininkas įvairias negalias turintiems asmenims. Leopard versijoje įdiegtas naujas balsas Alex. Paklausius jo tikrai nepanašu, jog tai kalba kompiuteris. Balso tembras suderintas, sakiniai užbaigiami tvarkingai. Tiesa, lietuvių kalbos palaikymo nėra. Programa palaiko brailio raštą, yra patogus interneto naršyklės valdymas, su VoiceOver pagalba galima išgirsti tai, ko vartotojas neįstengia perskaityti (pritaikyta silpnaregiams ir akliesiems). VoiceOver funkcijos labai plačios. Ji integruota į el. pašto (Mail), pokalbių (iChat) bei kitas Leopard aplikacijas, tad jei gausite naują žinutę į iChat ar el. laišką į Mail ją išgirsite žodžiu.
Widgets ≠ Gadgets
Pamačius Mac OS X operacinę sistemą bei kai kurias jos funkcijas galima pagalvoti, jog tai Windows Vista kopija. Tai tikrai netiesa. Manau, visi, besidomintys Mac OS X, sutiks, jog viskas yra atvirkščiai. Nors Microsoft nesutinka su kopijavimo kaltinimais, tačiau tam tikri panašumai tiesiog bado akis pradedant nuo paprasto kalendoriaus, baigiant svarbiomis funkcijomis. Kaip pavyzdį galima pateikti anksčiau minėtą Mac OS X aplinką Dashboard, skirtą mini aplikacijoms widgets. Windows Vista turi aplinką, pavadintą sidebar, skirtą mini aplikacijoms gadgets. Šių aplikacijų tikslas vienodas, tik funkcionalumu Apple gaminys lenkia Microsoft, tačiau idėja labai panaši, skirasi tik pavadinimas. Žinomas New York Times technologijų apžvalgininkas bei žurnalistas ironiškai apgynė Microsoft nuo teiginių, jog jie nukopijavo Mac OS X: Widgets, Gadgets not the same thing (Widgets, gadgets ne tas pats (skiriasi pavadinimas)). Siūlau būtinai žvilgtelti į šį video- adresu http://youtube.com/watch?v=TaIUkwPybtM. Taigi Mac OS X Leopard tikrai nėra Windows Vista kopija.
Mac OS X Leopard Server?
Su kiekvienu vartotojams skirtos operacinės sistemos leidimu Apple išleidžia ir tos pačios sistemos darbinės stoties (serverio) versiją. Ji pasižymi paprastu valdymu, tad net paprastas įmonės darbuotojas ar namų vartotojas gali konfigūruoti ir valdyti Leopard Server. Ši versija skirta sujungti visas Leopard operacines sistemas į vieną tinklą. Ji labiau orientuota į įmones ar organizacijas. Taip pat ji ir daug brangesnė. Mac OS X Leopard Server apžvalgą anglų kalba galite rasti oficialioje Apple svetainėje www.apple.com/server/macosx/leopard/.
Kaina
Nepaisant puikių funkcijų bei inovatyvumo, ši operacinė sistema yra ypač pigi. Windows Vista turi skirtingas 4 redakcijas, kurių kaina skiriasi pagal apribotą funkcijų skaičių. Windows Vista Ultimate redakcija su visomis funkcijomis kaina siekia beveik 500 JAV dolerių. Apple nedaro tos pačios klaidos ir neskirsto savo operacinės sistemos į tam tikras redakcijas. Mac OS X Leopard viena redakcija, kurioje yra visos esamos Mac OS X funkcijos, o jos kaina tik 129 JAV dolerių. Žinoma, ši operacinė sistema skirta Apple gamybos (Mac) kompiuteriams, tačiau pasidžiaugti ja gali ir asmeninių kompiuterių naudotojai. Apie tai informacijos galite rasti www.osx86project.org.
Pabaigai
Vienintelė Apple gaminio problema užimama nedidelė rinkos dalis. Dėl to ji neskuba plėstis pasauliniu lygiu ir ji yra labiau pritaikyta tik JAV gyventojams. Taip pat asmenys, turintys problemų su anglų kalba, neras lietuviškos versijos. Šioje srityje Microsoft labai lenkia Apple, dėl to ir Lietuvoje Mac kompiuteriai nėra tokie populiarūs. Tačiau tikėkimės, jog tobulėjant technologijoms Lietuvos gyventojai galės naudotis Apple gaminiais. Na, o nenorintys mokėti už šias operacines sistemas gali rinktis atvirojo kodo įrankius, tokius kaip Linux.
Tai va, verta palaukti.
Sveiki. Kokie jūs šaunuoliai.. Ačiū, kad yra su kuo pasitarti. Noriu pirkti apple laptopą. Tikiuosi, kad kovo mėnesiui jis.. gal kiek atpigs, tad vasarį kreipsiuos jūsų patarimų. Ačiū iš anksto
QUOTE(Pieve @ 2007 09 12, 10:23)
Sveiki. Kokie jūs šaunuoliai.. Ačiū, kad yra su kuo pasitarti. Noriu pirkti apple laptopą. Tikiuosi, kad kovo mėnesiui jis.. gal kiek atpigs, tad vasarį kreipsiuos jūsų patarimų. Ačiū iš anksto
Tai o ką čia tartis ? Jeigu tinka tai ir pirk .
QUOTE(Palemonas @ 2007 09 12, 10:26)
Tai o ką čia tartis ? Jeigu tinka tai ir pirk .
Sveiki. Na, kaip čia pasakius.. Jau vieną pirkau - pasirodė, kad šiek tiek apgavo (kad visai apgavo sakyti negaliu - negražiai skamba ). Kai ruošiuos pirkti - teirausiuos jūsų nuomonės - ar geras, ar verta, ar kaina atitinka kokybės ir dar ten kažko santykį..
QUOTE(Pieve @ 2007 09 12, 12:22)
Sveiki. Na, kaip čia pasakius.. Jau vieną pirkau - pasirodė, kad šiek tiek apgavo (kad visai apgavo sakyti negaliu - negražiai skamba ). Kai ruošiuos pirkti - teirausiuos jūsų nuomonės - ar geras, ar verta, ar kaina atitinka kokybės ir dar ten kažko santykį..
Tai žinoma, kad gali.
QUOTE(Palemonas @ 2007 09 12, 10:22)
Ačiū už informaciją. Radau internete, kad nuo spalio mėnesio apple kompai bus šia sistema. Reiks palaukti iki spalio.
QUOTE(Gita.N. @ 2007 09 12, 14:19)
Ačiū už informaciją. Radau internete, kad nuo spalio mėnesio apple kompai bus šia sistema. Reiks palaukti iki spalio.
Taigi sakau.
QUOTE(Palemonas @ 2007 09 11, 10:56)
Nelabai jau didelė problema tie password'ai
Nusipirkau maršrutizatorių, susjungiau, pradėjo jungtis nešiojamas prie bevielio tinklo, ogi pasirodo, dar vieną tinklą gaudo, ir anas net be slaptažodžio Ir kam aš tą maršrutizatorių pirkau... Galėjau kaimyno (greičiausiai) tinklu naudotis