Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(qqte @ 2010 04 11, 18:45)
sveikutes  4u.gif
ateinu su tokiu gal neiprastu klausimu, tik nesijuokit labai  blush2.gif
kaip parugstinti rauga?man jis atrodo pacioj pradzioj rugstesnis buvo o dabar to rugstumo pamazejo, as megstu rugscia duona, o paskutine kai kepiau rauginau per nakti ir vistiek man rugsteles truksta
gal sakau ji palaikyt istraukus is saldytuvo tiesiog nemaitinant  g.gif ar kokio jogurto ipilt?ka manot?

Aš pamaitintą raugą palaikau per naktį. ryte pieš darbą užmaišau duoną. Po darbo belieka paspaust mygtuka (kepu tik duonkepeje) Rūgštelė liuks
Atsakyti
o-pa-pa, duona gaunasi nešlapia ir nesprangi, bet visgi viskas priklauso nuo dedamu vaisiu drėgnumo, jei per daug išdžiuvę, kieti, tai geriau kokį šaukštelį dapilt skysčių

Dėl kepimo indų, pas mane puikai kepasi paprastam stikliniam inde su dangčių
Atsakyti
Noriu paklausti kepejeles Jusu tokio klausimelio blush2.gif na gal ir juokingas,bet as pirma kart dariau tai nezinau kaip elgtis.
Ruosiu rauga:
Viso grudo ruginiu miltu 1 stikline sumaisiau su 1 stikline vandens kambario temperaturos. Gavosi labai tirsta mase. Ar nebus per tirsa? gal sakau dar reik vandenuko ipilti?
Atsakyti
Nataliuncik 4u.gif o ar kepei vaisiu duona savo su raugu??Noriu su raugu)O koki det rugini ar kvietini?? g.gif Ir kiek?? g.gif
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 12, 10:04)
Noriu paklausti kepejeles Jusu tokio klausimelio blush2.gif na gal ir juokingas,bet as pirma kart dariau tai nezinau kaip elgtis.
Ruosiu rauga:
Viso grudo ruginiu miltu 1 stikline  sumaisiau su 1 stikline vandens kambario temperaturos. Gavosi labai tirsta mase. Ar nebus per tirsa? gal sakau dar reik vandenuko ipilti?

Grietinės tirštumo turėtų būti.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 12, 10:47)
Grietinės tirštumo turėtų būti.

taip mase ir yra tokio tirstumo thumbup.gif vadinasi viskas gerai tada 4u.gif Aciu
o laikot rauga kokiame inde?as savo supyliau i sloika 3 litru,ar gerai padariau?
user posted image
Atsakyti
Va, va. Šaunu, kad vis tik pasiryžote pabandyti kepti orkaitėje. Aš jau seniai duonkepei pakeičiau statusą(tik tešlos minkymui)..
[/quote]

Jau ir man nebepatinka mano duonkepė verysad.gif elementari bananų duona net neiškepė. Per visus bandymus, dabar jau nepamenu, buvo gal kokie 6, tik karta gavosi visai nebloga.
Bananų duoną kepiau greita programa. Duona be mielių, be jokių raugų, tai tik išmaišymas ir kepimas 90min. Ir neiškepė. Nesuprantu aks ne taip. Tad ryte šiandien dar valandą kepiau ir vistiek vidus žalias. mad.gif
Atsakyti
[quote=Sense,2010 04 12, 12:02]
Va, va. Šaunu, kad vis tik pasiryžote pabandyti kepti orkaitėje. Aš jau seniai duonkepei pakeičiau statusą(tik tešlos minkymui)..
[/quote]

Jau ir man nebepatinka mano duonkepė verysad.gif elementari bananų duona net neiškepė. Per visus bandymus, dabar jau nepamenu, buvo gal kokie 6, tik karta gavosi visai nebloga.
Bananų duoną kepiau greita programa. Duona be mielių, be jokių raugų, tai tik išmaišymas ir kepimas 90min. Ir neiškepė. Nesuprantu aks ne taip. Tad ryte šiandien dar valandą kepiau ir vistiek vidus žalias. mad.gif
[/quote]
Matyt ne duonkepė kalta, imkit patikrintus receptus iš 1 pusl. ir nebus to nusivylimo, nataliuncik receptai visi geri, gal tik cukraus kiekį sureguliuokit pagal savo skonį.
Aš niekada nekepiau greitomis programomis, mano galva, geriau mažiau mielių ir normali programa, juo labiau pradedančioms.
Atsakyti
[quote=pipete,2010 04 12, 12:10]
Jau ir man nebepatinka mano duonkepė verysad.gif elementari bananų duona net neiškepė. Per visus bandymus, dabar jau nepamenu, buvo gal kokie 6, tik karta gavosi visai nebloga.
Bananų duoną kepiau greita programa. Duona be mielių, be jokių raugų, tai tik išmaišymas ir kepimas 90min. Ir neiškepė. Nesuprantu aks ne taip. Tad ryte šiandien dar valandą kepiau ir vistiek vidus žalias. mad.gif
[/quote]
Matyt ne duonkepė kalta, imkit patikrintus receptus iš 1 pusl. ir nebus to nusivylimo, nataliuncik receptai visi geri, gal tik cukraus kiekį sureguliuokit pagal savo skonį.
Aš niekada nekepiau greitomis programomis, mano galva, geriau mažiau mielių ir normali programa, juo labiau pradedančioms.
[/quote]
Esmė ne duonkepėje. Ji kepa gerai. Esmė duonos skonyje! Nors ir orkait4je kepta duona negali konkuruoti su kaime pečiuje iškepta, bet jau bent arti tikro duonos skonio.
Atsakyti
[/quote]
Matyt ne duonkepė kalta, imkit patikrintus receptus iš 1 pusl. ir nebus to nusivylimo, nataliuncik receptai visi geri, gal tik cukraus kiekį sureguliuokit pagal savo skonį.
Aš niekada nekepiau greitomis programomis, mano galva, geriau mažiau mielių ir normali programa, juo labiau pradedančioms.
[/quote]
Na turbūt ne duonkepė, bet juk reikia ką nors apkaltinti ax.gif lotuliukas.gif
Receptus ir bandau iš SM, tik keletas buvo iš kitur.
Jus būna rašote, kad nustatinėjat pilno grūdo programas ar kokias tai kitokias man įmantriai skambančias, nes mano duonkepėje tokių programų nėra schmoll.gif
O ar kepat pyragus duonkepėj? Kad ir kokį obuolių?
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 04 12, 10:29)
Nataliuncik 4u.gif  o ar kepei vaisiu duona savo su raugu??Noriu su raugu)O koki det rugini ar kvietini?? g.gif Ir kiek?? g.gif
4u.gif

Kepiau su kvietiniu raugu, mažink kvietinius miltus

QUOTE(Sense @ 2010 04 12, 12:59)

Na turbūt ne duonkepė, bet juk reikia ką nors apkaltinti  ax.gif  lotuliukas.gif
Receptus ir bandau iš SM, tik keletas buvo iš kitur.
Jus būna rašote, kad nustatinėjat pilno grūdo programas ar kokias tai kitokias man įmantriai skambančias, nes mano duonkepėje tokių programų nėra  schmoll.gif
O ar kepat pyragus duonkepėj? Kad ir kokį obuolių?

nežinau kaip kiti, bet aš nemėgstu nei pilno grudo, nei rugine...programos, yra pagrindine, tešlos maišymo ir kepimo, na dar džemas ir tortams, viskas, kitu gali ir ne būt blush2.gif
Atsakyti
Terra, dėkui, kad vis ką nors parašote, Jūsų pastabos ir patarimai aukso vertės, ir manau dauguma dabar su raugu duonas kepančių mamų vadovaujasi Jūsų patarimais.
Pritariu Jūsų nuomonei dėl duonos keptos krosnyje skonio.


Sense, juk tavo duonkepė labai super, turi būti joje tų programų sočiai, rinkis pradžiai bent 3,2 - 3,4 h trukmės.



Nataliuncik, o džemus dažnai verdate, ar geri gaunasi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 12 balandžio 2010 - 12:15