Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(o-pa-pa @ 2010 04 11, 19:56)

aj va dar....zinokit as indelio kur laikau rauga neplaunu(cia kaip anksciau moterys kubilu kur duona raugina neplaudavo biggrin.gif ) kaip nuostabiai raugas rugsta thumbup.gif Atsimenat terra pasakojo kad raugas gali pakilt ir vel nusileist,nes mergaites panikavo kad raugas nekyla.Tai vat puikiai maciau kad mano raugas ir pakyla ir nusileidzia ir vienakart vos is indelio neislipo,teko graziai paprasyt kad nepabegtu biggrin.gif

as irgi neplaunu, bet tai kaip ji plaut jei ten nuolar raugas tupi biggrin.gif bent as tai nesiruosiu jo ismetinet, atsikabinu kiek reikia, pamaitinu ir toliau ten pat laikau g.gif gal negerai darau nezinau unsure.gif
Atsakyti
Tiesa, jei kas norite, galiu pasidalinti vatikano duonos raugu. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 04 11, 22:19)
Tiesa, jei kas norite, galiu pasidalinti vatikano duonos raugu.  ax.gif

Kai turėjau to raugo, tai labai skanios spurgos, blynai iš jo gaudavosi, gal jį galima naudoti ir duonoms?
Atsakyti
Ten tokia labiau pyragiška tešla, o ne duoniška. Nebent ką nors prikūrti pnašaus į baltą duoną. Pridėti galima bet kokių priedų.
Atsakyti
Vakar su vyru ilgai juokemes, kad su mano Bočių duona laisvai galima ir bočių užmušt lotuliukas.gif Nes ji tooookia sunki, siaubas doh.gif
Vakar padariau eksperimentą - savo pusiau ruginės duonos tešla(ta kur raugas "netikras") padalinau į dvi lygias dalis - vieną maišiau rankomis, kildinau kambaryje ir kepaiu orkaitėje, o kitą - viską darė duonkepė.
Rezultatas - duonkepės duona praktiškai neiškilo, iškepė normaliai (bet tokia sunki gavosi), o "rankinė" duonytė thumbup.gif iškilo dvigubai ir viskas čiki gavosi. Svoris iškepusios vienodas, bet kepaliuko dydis maždaug 1,5 karto skiriasi...
Jaučiu mesiu aš ruginės duonos kepimą duonkepėje verysad.gif Apie tai, kad tešla dvigubai pakiltų, nei kalbos negali būti - jei pakyla, tai tik per kokį piršto storį.
Gal mano raugas per silpnas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 12, 07:49)
Vakar su vyru ilgai juokemes, kad su mano Bočių duona laisvai galima ir bočių užmušt lotuliukas.gif Nes ji tooookia sunki, siaubas doh.gif
Vakar padariau eksperimentą - savo pusiau ruginės duonos tešla(ta kur raugas "netikras") padalinau į dvi lygias dalis - vieną maišiau rankomis, kildinau kambaryje ir kepaiu orkaitėje, o kitą - viską darė duonkepė.
Rezultatas - duonkepės duona praktiškai neiškilo, iškepė normaliai (bet tokia sunki gavosi), o "rankinė"  duonytė  thumbup.gif iškilo dvigubai ir viskas čiki gavosi. Svoris iškepusios vienodas, bet kepaliuko dydis maždaug 1,5 karto skiriasi...
Jaučiu mesiu aš ruginės duonos kepimą duonkepėje verysad.gif Apie tai, kad tešla dvigubai pakiltų, nei kalbos negali būti - jei pakyla, tai tik per kokį piršto storį.
Gal mano raugas per silpnas? g.gif


o tai tą keptą orkaitėj, kur kildinot?
ir ar abi vienodai laiko kildinot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 12 balandžio 2010 - 07:21
QUOTE(pipete @ 2010 04 11, 23:09)
Kai turėjau to raugo, tai labai skanios spurgos, blynai iš jo gaudavosi, gal jį galima naudoti ir duonoms?



pipete, gal galima placiau apie spurgas ir blynus?

As tik pyraga is to raugo kepu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laselis: 12 balandžio 2010 - 08:02
Sveikos kepejeles 4u.gif Noriu namuose issikept paprasta batona, bet pas jumis kazkaip tik duonkepej recepta radau.
Ar galit brukstelt kaip paparastai orkaitej issikepti paprasta batona ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 04 10, 22:27)
man tik klausimas toks - kazkas rase apie apie tai kad anksciau su raugu kildindavo 4 val, o dabar uztenka 2, paporinkit kuom tas raugas pasikeicia ir KADA pasikeicia  blush2.gif  nzn ar aiskiai suformulavau klausima  blush2.gif  doh.gif

jau daug kas Jums atsakė į šį klausimą, bet įkišiu savo trigrašį ir aš. Ilgiau raugas( o tiksliau tešla su raugu) kildinama, kai raugas yra tik pagamintas. Vėliau jis tampa subręndęs ir užtenka kildinti apie 2-2,5val kambario temperatūroje. Bet dėl garantijos galima padėti prie radiatoriaus. Per naktį aš kildinu tik plikytą duoną su naminiu raugu. Ir tešla nerūgštėja, o pilnai subręsta. O ir išimto iš šaldytuvo raugo nereikia laikyti ilgiau negu 2val. Nepamaitinus jo po 2val., rezultate gausime rūgščią duoną( čia toms, kurios mėgsta rūgščią duoną).
Papildyta:
QUOTE(Upytė @ 2010 04 12, 07:49)
Jaučiu mesiu aš ruginės duonos kepimą duonkepėje verysad.gif Apie tai, kad tešla dvigubai pakiltų, nei kalbos negali būti - jei pakyla, tai tik per kokį piršto storį.
Gal mano raugas per silpnas? g.gif

Va, va. Šaunu, kad vis tik pasiryžote pabandyti kepti orkaitėje. Aš jau seniai duonkepei pakeičiau statusą(tik tešlos minkymui). Bet duonai tešlą minkau rankomis, nes visada darau dvigubą normą. Jau įpratau, nes pajutau akivaizdų skirtumą tarp iškeptos duonos orkaitėje ir duonkepėje.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 12, 09:15)

Va, va. Šaunu, kad vis tik pasiryžote pabandyti kepti orkaitėje. Aš jau seniai duonkepei pakeičiau statusą(tik tešlos minkymui). Bet duonai tešlą minkau rankomis, nes visada darau dvigubą normą. Jau įpratau, nes pajutau akivaizdų skirtumą tarp iškeptos duonos orkaitėje ir duonkepėje.


O dar galit parašyt, ar taip tiesiog ant blėkos padėtą kepat, ar kokiam inde/formoj?
Ar dedat apačion indą su vandeniu?
Kokioj temperatūroj ir kiek laiko maždaug kokį dydį kepat.
Labai ačiū už atsakymus, vis renkuosi info ir ieškau priimtiniausio varianto blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 11, 11:08)
vietoj dangčio kraštutiniu atveju galit panaudot folgą kelias skylutes pradūrus.
O puodai tai suprantu geriausiai moliniai, arba tie sunkūs kur būna.


oi aciu uz patarimus bigsmile.gif 4u.gif

QUOTE(Dianux68 @ 2010 04 11, 12:41)
Aš kepu stikliniame inde, dangčio nededu.
Vis rašau tą patį ir vis nesuprantu tos sudėtingos kepimo technologijos  g.gif  Aš kepu orkaitėje žymiai paprasčiau - 200C (nieko nemažinu ir nedidinu), 1 val. 10 min. Puikiai iškepa (puri, skani... niam niam niam). Ir raugo nemaitinu, ir jis nepakyla, o tik burbuliukai atsiranda.
Mano filosofija tokia: kam tiek terliotis, kai viską galima padaryti paprasčiau ir rezultatas tas pats  4u.gif

vakar nusipirkau labai gera puoda stai toki:
http://www.kaiserhof...d...179&ser_id=
ir kepiau duonyte jame 40min.200C uzdengus,o po to atidengiau ir dar kepiau 20min.200C Labai gerai iskepe thumbup.gif
user posted image
Papildyta:
wub.gif mano pacios pirma duonyte kepta gyvenime thumbup.gif tik per daug miltu ant virsaus gavosi blush2.gif ,bet kita kart zinosiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tigreirko1974: 12 balandžio 2010 - 08:30
QUOTE(keistuole @ 2010 04 12, 09:24)
O dar galit parašyt, ar taip tiesiog ant blėkos padėtą kepat, ar kokiam inde/formoj?
Ar dedat apačion indą su vandeniu?
Kokioj temperatūroj ir kiek laiko maždaug kokį dydį kepat.
Labai ačiū už atsakymus, vis renkuosi info ir ieškau priimtiniausio varianto  blush2.gif

Paprastai kildinu duoną kokioje nors formoje arba tiesiog kokiam puode pateptame aliejuje arba pabarstytame miltų ir krakmolo mišinyje( abu atvejai geri). Po to dedu tiesiog ant skardos, paklotos kepimo popieriumi. Nors kartais ir tefloninėje formoje kepu( man tai nėra esminis dalykas). Kadangi, aš kepu po du kepaliukus ( vieno svoris apie 900g) tai kepimo laikas įkaitintoje (iki 240*) - 10min. Vėliau sumažinu temperatūrą iki 200-190*) ir dar kepu apie 50min. Kartais tenka papildomai pratęsti laiką, nes apačia būna per šviesi. Indą vandeniui apačioje dedu visada, bet karštą vandenį pilu tik tada, kai orkaitė yra įkaitinta ir kai dedu duoną. Įpylus vandęnį, staigiai uždarau dureles. Gaunasi geras garas, reikalingas duonos plutos suformavimui. Po maždaug 20min. puodą su vandeniu išimu, kad gerai keptų ir iškeptų apačia.
Atsakyti