Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

laurechka labai grazios duoneles 4u.gif paskanauciau abieju smile.gif
as siandien kepsiu ragaisi su selenom. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 04 29, 21:59)
Na, atnesu savo snd kepinius: Palangos ir borodino duona
user posted image

user posted image

Abi keptos su ruginiu raugu ax.gif

thumbup.gif O pagal kokį receptą Palangos kepėt? Kiek raugo dėjot? Aš pati mėgstu juo dą duona, bet va mano šeimynai labiau balta patinka...
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 30, 08:29)
thumbup.gif  O pagal kokį receptą Palangos kepėt? Kiek raugo dėjot? Aš pati mėgstu juo dą duona, bet va mano šeimynai labiau balta patinka...

palangos duona kepiau pgl terros receptuka, kur prie raugo gamybos ideta (pas mane tik puse normos cia). O borodino kepiau pagal nataliunciko is blogo berods....
Atsakyti
laurechka, gražios duonos gavosi. Man juodos forma irgi nesigauna kaip parduotuvėje, tokia lygi, glotni. Patirties matyt trūksta blush2.gif .
Atsakyti
QUOTE(Bijuna @ 2010 04 29, 13:14)
Terra2, aciu uz sveikinima  4u.gif As dar neturiu duonkepes, dar tik pirkti ruosiuosi. Pinigeli ne maza kainuoja, reikia labai apgalvoti ar tikrai ji reikalinga bus. Bet jei tos duonkepes tikrai gerai minko tesla tai manau gera darba uz mane padarytu  g.gif

Tema skaitau ,,tyliai". Duona kepu nuo naujų metų. Mano duonkepė ,,Moulinex'' su dviem minkymo mentelėm . Džiaugiuosi laaaaabai. Kepu ir grynai ruginę ir ,,Palangos'' su raugu (pagal Terra2). Ačiū jai už receptą, bet aš kepu tik duonkepėj. Bandžiau ir orkaitėj, bet per daug vargo. Prieš perkant su vyru juokėmes;-Pažaisim, kol atsibos. Dabar žinau ,kad duonos parduotuvėj niekada nebepirksiu, o sugedus duonkepej jos vieta iškart užims nauja.
Atsakyti
QUOTE(leitutė @ 2010 04 30, 12:08)
Tema skaitau ,,tyliai". Duona kepu nuo naujų metų. Mano duonkepė ,,Moulinex'' su dviem minkymo mentelėm . Džiaugiuosi laaaaabai. Kepu ir grynai ruginę ir ,,Palangos'' su raugu (pagal Terra2). Ačiū jai už receptą, bet aš kepu tik duonkepėj. Bandžiau ir orkaitėj, bet per daug vargo. Prieš perkant su vyru juokėmes;-Pažaisim, kol atsibos. Dabar žinau ,kad duonos parduotuvėj niekada nebepirksiu, o sugedus duonkepej jos vieta iškart užims nauja.


Gal receptuką galėtumėt? nes mano duonkepė manau tokia pati, bet ruginės tešlos neišminko sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 04 30, 13:54)
nes mano duonkepė manau tokia pati, bet ruginės tešlos neišminko sad.gif


Mano Moulinex'as su dviem mentelem isminko, tik nuo krastu silikonine mentele nubraukiu, bet niekad nedarau "kietos" teslos, formos nelabai laikytu (nors nebandziau g.gif )
Cia toks mix'as, pradzioj buvo nataliuncik Bociu duona, bet man per didelis kepaliukas, tai pagal save sumazinau kiekius
300 ml verdancio vandens uzplikau 2 v.s. kmynu ir 1 v.s. salyklo (dazniausiai palieku per nakti, nes duona kepu is ryto), 1 v.s aliejaus, 1.5 a.s. druskos, 1 v. s. medaus, 500 g ruginiu miltu (apytiksliai, neturiu svarstykliu, matuoju tokiu matavimo indu, kur gramai nurodyti), 240 ml ruginio raugo.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 30, 12:13)
laurechka, gražios duonos gavosi. Man juodos forma irgi nesigauna kaip parduotuvėje, tokia lygi, glotni. Patirties matyt trūksta  blush2.gif .

Pasakysiu vieną gudrybę, kaip išgauti glotnų duonos paviršių. Tai galioja, jei kepsit orkaitėje. Kai suminkot tešlą ir suformuojat kepaliuką, dėkite į bet kokią formą (išteptą apiejumi)siūle į viršų, o pakilus, apverskite indą ir iškratykite atsargiai į skardą. Siūlė tada bus apačioje, o viršuje beliks tik padaryti įpjovas. O ir paviršius lieka toks glotnus, kokį ir padarysite suformavus kepaliuką.
Atsakyti
iskepe mano ragaisiukas biggrin.gif nufotkinsiu jei kam cia idomu bus smile.gif bet gera vista esu, vietij ruginiu kvietiniu miltu pavariau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pandora2006 @ 2010 04 30, 21:51)
iskepe mano ragaisiukas  biggrin.gif nufotkinsiu jei kam cia idomu bus  smile.gif bet gera vista esu, vietij ruginiu kvietiniu miltu pavariau  doh.gif


Įdomu, labai įdomu bigsmile.gif


Papildyta:
QUOTE(laurechka @ 2010 04 29, 22:59)

Abi keptos su ruginiu raugu ax.gif


O tai, ar svarbu koks raugas? Ar pastebėjot skirtumą g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 04 30, 20:03)
O tai, ar svarbu koks raugas?  Ar pastebėjot skirtumą  g.gif

Tai kadangi abi duonos rugines, tai ir raugas ruginis... Kvietinio raugo nesu naudojus....
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 04 30, 23:05)
Tai kadangi abi duonos rugines, tai ir raugas ruginis... Kvietinio raugo nesu naudojus....


Ruginei duonai kokį miltų santykį dedat. Šiandien vėlai vakare minkysiu, noriu paeksperementuoti rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 30, 11:29)
thumbup.gif  O pagal kokį receptą Palangos kepėt? Kiek raugo dėjot? Aš pati mėgstu juo dą duona, bet va mano šeimynai labiau balta patinka...


Įsiterpsiu mergaitės mirksiukas.gif Ne manęs klausėt, bet... Fantastiško skonio thumbup.gif baltos ("Palangos", šiauliečiai dievina "Baristų") duonytės miltų santykis - 700 g. kvietinių, 300 g. ruginių. Visą kitą - fantazijos reikalas.
Atsakyti