Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(laurechka @ 2010 04 29, 18:14)
blyn, kaip sutrukinejo.... Padas vos ne 2ju sluoksniu.... doh.gif  Nu tikiuos, bent vidus geras bus kai prapjausiu (tada ir nufotografuosiu)....

ar dėjot į orkaitės apačią indą su vandeniu? Dar padeda, kad nesutrūkinėtų, pačio kepalo apipurškimas vandeniu, prieš dedant kepti. O geriausias vaistas, kad gautųsi glotnus kepaliukas, tai formuojant jį labai gerai apglostyti, kad paviršius būtų lygus, lygus. Jei sunkiai einasi, galima patepti aliejumi.
Bet, nors ir sutrūkinėjo, skonis vistiek nuo to nenukenčia!
Atsakyti
Ateinu patarimo ax.gif
Nuo pirmadienio darau raugą, tai jau kaip ir ryto turėčiau kept, kasdien vis dapilu vandens ir miltų , bet su juo nieks nevyksta. Stovi sau tešla bliūde ir tiek. Tai kaži man čia kas gausis ryt ar dar ką nors su juo daryt g.gif
Atsakyti
QUOTE(murge @ 2010 04 28, 23:08)

Papildyta:
Jei neiskilo galibuti kad mieles senos (jei paprastos), ar mieles susiliete su druska, kuri juos "gesina", ar jei mieles sausos, per anksti susiliete su vandeniu (skysciu), ar skystis buvo perdaug karstas ir jos zuvo...  ar perdaug miltu ir tesla parsunki buvo, ar perskysta tesla ir dujos laisvai isejo is jos....    tu "ar" yra daug...  nemenau kad miltai kalti, nebent seni labai, papelyje...    blink.gif

Dekui uz atsakyma. Pasirodo gaug visokiu "gal" g.gif O miltai tik ka pirkti, bet ...
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 29, 19:12)
Ateinu patarimo  ax.gif
Nuo pirmadienio darau raugą, tai jau kaip ir ryto turėčiau kept, kasdien vis dapilu vandens ir miltų , bet su juo nieks nevyksta. Stovi sau tešla bliūde ir tiek. Tai kaži man čia kas gausis ryt ar dar ką nors su juo daryt  g.gif

Tai visai neburbuliuoja? Aktyvinkit jį, ten 1 pusl. parašyta kaip. Dar šiltai padėkit 32 C temp.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 29, 19:22)
Tai visai neburbuliuoja? Aktyvinkit jį, ten 1 pusl. parašyta kaip. Dar šiltai padėkit 32 C temp.


visai niekas nesidaro. Laikiau ant radiatoriaus (jis ne visad šiltas, bet laiks nuo laiko šyla) ir ant saulės. Kvapas ne itin malonus, bet pakenčiamas.
Apdengiau bet ne sandariai
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 29, 16:44)
ar dėjot į orkaitės apačią indą su vandeniu? Dar padeda, kad nesutrūkinėtų, pačio kepalo apipurškimas vandeniu, prieš dedant kepti. O geriausias vaistas, kad gautųsi glotnus kepaliukas, tai formuojant jį labai gerai apglostyti, kad paviršius būtų lygus, lygus. Jei sunkiai einasi, galima patepti aliejumi.
Bet, nors ir sutrūkinėjo, skonis vistiek nuo to nenukenčia!

Dejau inda, aptepiau vandeniu, ipjovas padariau.... Skonis nuo to nenukentes man rodos wink.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 29, 20:03)
visai niekas nesidaro. Laikiau ant radiatoriaus (jis ne visad šiltas, bet laiks nuo laiko šyla) ir ant saulės. Kvapas ne itin malonus, bet pakenčiamas.
Apdengiau bet ne sandariai

Pati raugą kildinu orkaitėje, arba įjungiu ją kad pašiltų iki 37C arba palieku šiaip, kaip terra sakė. Man pakyla jis per 4-5 val ir vėl reikia primaitinti, nes kai nuslūgsta, tai žūna mielės.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 29, 20:21)
Pati raugą kildinu orkaitėje, arba įjungiu ją kad pašiltų iki 37C arba palieku šiaip, kaip terra sakė. Man pakyla jis per 4-5 val ir vėl reikia primaitinti, nes kai nuslūgsta, tai žūna mielės.


aš dariau pirmą kart, tai man 5 dienas jį orkaitėj laikyt reikėjo g.gif
Aš atsiprašau už durnus klausimu, bet niekad to nedariau, tai bandau išmokt ax.gif
Atsakyti
Duonkepė nemainomas pagalbininkas virtuvėj, ypač turint nemaža šeima arba mažus vaikus, nes dauguma nieko nekepa vien dėl to kad nenori žaist su tešla, minkymas prilygsta kankinimui. Ir šiaip, kokį batoną, ar nedidelį kepaliuką duonos galima užstatyt ir be jokio vargo gaut puikų rezultatą. thumbup.gif

keistuole, raugą laikei 5 dienas ar tešlą su raugu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 29, 21:04)
Duonkepė nemainomas pagalbininkas virtuvėj, ypač turint nemaža šeima arba mažus vaikus, nes dauguma nieko nekepa vien dėl to kad nenori žaist su tešla, minkymas prilygsta kankinimui. Ir šiaip, kokį batoną, ar nedidelį kepaliuką duonos galima užstatyt ir be jokio vargo gaut puikų rezultatą.  thumbup.gif

keistuole, raugą laikei 5 dienas ar tešlą su raugu? g.gif


raugą
pirmą dieną sumaišiau miltus su vandeniu ir keturias dienas kasdien vis pridėdavau miltų ir vandens. Ir visą ta reikalą laikiau ant radiatoriaus prieš saulę.
Atsakyti
Na, atnesu savo snd kepinius: Palangos ir borodino duona
user posted image

user posted image

Abi keptos su ruginiu raugu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 04 29, 21:59)
Na, atnesu savo snd kepinius: Palangos ir borodino duona
Abi keptos su ruginiu raugu ax.gif

Šaunuolė! Labai skaniai atrodo duonelė, kepaliukai gražūs. Tamsesnė duonelė labiau priėmė karštį ir truputį labiau apskrudo, negu šviesioji, bet vis tiek puiku!
Atsakyti