Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(Bijuna @ 2010 04 29, 14:38)
As dar viena + prie duonkepes radau  ax.gif Manau man ji dar reikalinga todel, kad joje ir kildinama tesla  g.gif Mano namas vasara ( kai nesildoma) yra pakankamai vesus, susrasti vieta teslos kildinimui  yra problema. O gal Jus kaip nors gudriai ja kildinate ir be duonkepes?  biggrin.gif

as truputi pasildau orkaite, iki kokiu 30-50 laipsniu isjungiu ir kildau ten, nors pas mus namuose dazniausia silta tai retai sito fokuso prireikia
Atsakyti
Aš čia į duonkepių reikalingumo temą ax.gif
Niekad nedariau kietų tešlų nes nepernešu to viso minkymo ir terliojimosi, kildint geros vietos irgi neturėjau, orkaitė pas mane nepalaiko nedidelės temperatūros, reikia saugot, kad neperkaitint.
Visų šitų problemų nebeliko nusipirkus duonkepę.
Kol vaikus iš darželio parsivedus sutvarkau koldūnams tešla ir gatava.
O duona man skanesnė orkaitėj kepta, tai dabar duonkepėj tik minkau ir kildinu.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 28, 15:20)
ačiū  4u.gif
tikrai nebuvau pastebėjus tokių  unsure.gif

maximoj nemačiau rupių kvietinių miltų, tik rimi, (ikiuose nesilankau) mirksiukas.gif
Atsakyti
Man duonkepė reikalinga tik tešlos minkymui ir kildinimui. Dar baltą duoną joje kepu, bet daugiau svečiams, ne šeimai (maniškiai labiau mėgsta bagetes). Vėl, juodą duoną su raugu jau minkau rankom (stretch and fold), nes duonkepė nepatempia.
Papildyta:
QUOTE(irminija @ 2010 04 29, 15:54)
maximoj nemačiau rupių kvietinių miltų, tik rimi, (ikiuose nesilankau) mirksiukas.gif

Yra maximoje ekologiški rupūs kvietiniai žaliame pakelyje.
Atsakyti
QUOTE(irminija @ 2010 04 29, 15:54)
maximoj nemačiau rupių kvietinių miltų, tik rimi, (ikiuose nesilankau) mirksiukas.gif


aš rimi sukirmijusius miltus nusipirkau, tai ten daugiau neperku cool.gif

QUOTE(pipete @ 2010 04 29, 15:59)
Yra maximoje ekologiški rupūs kvietiniai žaliame pakelyje.


aš ruginius tuos ekologiškus perku, bet jie šiaip brangesni negu normalūs ax.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 29, 16:07)
aš rimi sukirmijusius miltus nusipirkau, tai ten daugiau neperku  cool.gif


O kurioje rimi taip nepasisekė?
Atsakyti
O as duonkepej ir balta ir juoda kepu. Mano Moulinex gerai isminko rugine, nebent kiek su mentele padedu nuo krastu nubraukti. Jei tureciau galinga mikseri ir gera orkaite, manau buciau apsiejusi be sito rakando. Bet siaip duonkepe gerokai palengvina gyvenima.
Turiu tokia maza padejeja, tai jei uzsiimu ka daryti su miltais, tai daznai po to namus tvarkyti reikia lotuliukas.gif , o i duonkepe greitai viska supilu, ne susigaudyti nespeja, kad miltai buvo isimti lotuliukas.gif
Ir dar mano orkaite dujine ir labai sena, tai pyragus dar siaip taip iskepu (nors kartais apacia dega, o virsus zalias buna, cia dar nuo orkaites nuotaikos priklauso biggrin.gif), tai duonos nelabai ryztuosi, nes speju daugiau 200 neikaista, o cia kaip matau reikia ir gerokai virs 200.

Kaime turiu duonkepe krosni, tai svajoju ten duona issikepti, bet kadangi nelabai zinau kiek kurenti reikia, tai kol kas kaupiuosi ir renku informacija. bigsmile.gif

O del duonos sviezumo, tai kazkada iskepiau anytai 2 kepaliukus ir nuveziau, viena suvalge, o kita uzmirso, saldytuve i apatini stalciuka idejusi. Atvaziuojam po menesio, ziuriu duona stovi. MB pirktines jau nevalgo, prapjove ta menesio senumo. Skonis nieko nesiskyre nuo sviezios, tik nebebuvo tos traskios pluteles, kuria as dievinu.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 29, 16:10)
O kurioje rimi taip nepasisekė?


Panoramoj.
Niekad nemėgau Rimi, bet slampinėdama po Panoramą kažkaip nusliūkinau ir ten, na ir užsiroviau, kaip sakoma doh.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 29, 13:16)
O kaip ir kur laikote duoną, kad ji tiek ilgai valgoma išlieka?

Iškeptą duoną pirmiausia dedu ant grotelių ir uždengiu vandeniu suvilgytu rankšluostuku. Kai visai atvėsta duonelė, dedu į maišelius, vieną kepaliuką palieku valgymui, o kitą - į šaldymo kamerą. Kameroje gali stovėti porą mėnesių . Kai baigiasi duona, iš vakaro išimu iš kameros ir padedu į šaldytuvo lentyną. Ten ji per naktį puikiausiai atsileidžia ir vėl skani, kvepianti duonelė ant stalo.
Papildyta:
QUOTE(Bijuna @ 2010 04 29, 15:38)
As dar viena + prie duonkepes radau  ax.gif Manau man ji dar reikalinga todel, kad joje ir kildinama tesla  g.gif Mano namas vasara ( kai nesildoma) yra pakankamai vesus, susrasti vieta teslos kildinimui  yra problema. O gal Jus kaip nors gudriai ja kildinate ir be duonkepes?  biggrin.gif

Aš kildinu paprastame dubenyje, kurį uždengiu ir pastatau į orkaitę(žinoma išjungtą). ir šilta ten ir jokie skersvėjai nebaisūs.
Kas liečia duonkepės pirkimą - tai pasakysiu apie save. Aš pirkau prieš nepilnus metus, įkvėpta idėjos, kad valgysiu skanią ir svarbiausia pačios keptą duoną. Pusę metų mokiausi visokių gudrybių, kaskart kepiau vis naują duoną ir deja, valgiau viena. Kai jau pradėjau norėti tikresnės duonos, supratau, kad duonkepė man nelabai reikalinga, nebent maišymui. Bet manoji sunkiai maišo ruginę tešlą, o ir norma tik 500gr, o kadangi man reikia daugiau, tai viską pati ir darau. Duonkepę naudoju bandelių, pyragų tešlų minkymui, tik ne duonai. Tai , kad bučiau numačiusi, kad taip pasisuks reikalai, būčiau pirkusi pačią pigiausią duonkepę, o ne su visais navarotais, kurie dabar "ilsisi"
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 29, 16:47)
Tai , kad bučiau numačiusi, kad taip pasisuks reikalai, būčiau pirkusi pačią pigiausią duonkepę, o ne su visais navarotais, kurie dabar "ilsisi"


Aš ir pirkau tokią pigesnę (ETA), bet 80 proc. ruginės ji man neminko, tai ir nelaužau.
Tokią tešlą ir rankom nesunku suminkyti, kai kvietinių miltų tik 20 proc.
Atsakyti
Pas mane vyksta bandymas: kepu 2 kepalus (Palangos ir Borodino) su ruginiu raugu orkaiteje... Ziuresim skirtuma smile.gif
Atsakyti
blyn, kaip sutrukinejo.... Padas vos ne 2ju sluoksniu.... doh.gif Nu tikiuos, bent vidus geras bus kai prapjausiu (tada ir nufotografuosiu)....
Atsakyti