Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(jursim @ 2010 04 10, 15:01)
Sveikutes, as irgi del vaisines duonytes, kazkada tai buvom nusipirke labai skanios vaisines, bet juodos duonos, sakau kazi jei i sita Nataliuncik recepteli idejus saukta koki salyklo?? g.gif

jei daryt teisingai, tai reikia iš grynai ruginiu miltų daryt, bet tada duona labai greitai sukietėja, man nelabai patiko, tai maišiau su kvietiniais miltais.
Spalva išgausi su kakao ir cinamonų, bet galima ir salyklo įdėt, manau nesugadins mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 10, 14:28)

bijau, kad manes laukia trecias "pravalas" del Bociu duonytes  doh.gif Kepaiu su naminiu raugu, viska ciki ciki dariau, tik tesla atrode skystoka, pridejau kelis saukstus miltu. Kildinau 4 val, bet atrodo, kad visai neskilo...Na kepa dabar, ziuresiu, koks "zakalcas" gausis... Kol kas mano duonkepes naudingumas tik 50 % - kas antras kepinys keliauja siuksledezen arba buna nelabai valgomi g.gif Bet ranku nenuleidziu smile.gif
Nepamenu ar rasiau, bet Terros plikyta duonyte  thumbup.gif labiausiai vykes kepinys 4u.gif

Teks ir man prisijungt prie mados del Vaisines duonytes rolleyes.gif

tešla ir turėjo būt skista
aš dabar kildinimą sutrumpinau iki 3.15-3.30 ir viskas puiku, visai nėra rūgštelės ir puikia iškilo
Atsakyti
QUOTE(jursim @ 2010 04 10, 15:01)
Sveikutes, as irgi del vaisines duonytes, kazkada tai buvom nusipirke labai skanios vaisines, bet juodos duonos, sakau kazi jei i sita Nataliuncik recepteli idejus saukta koki salyklo?? g.gif



Tai, kad pagal sita receptuka gaunasi pakankamai tamsi duona.
Gaila, negaliu parodyt, nes fotoaparato laida "bildukas" issinese lotuliukas.gif (apejau visus namus, nu nerandu g.gif ), o antra jau nelaabai ir liko ka fotkint lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 04 10, 16:11)
Tai, kad pagal sita receptuka gaunasi pakankamai tamsi duona.
Gaila, negaliu parodyt, nes fotoaparato laida "bildukas" issinese  lotuliukas.gif (apejau visus namus, nu nerandu  g.gif ), o antra jau nelaabai ir liko ka fotkint  lotuliukas.gif


man tai ji gavos marga, matyt kur slyvos susileido, ten patemsėjo, o viršus šviesesnis liko.
Aš kakavos nedėjau, būtų dar tamsesnė buvus.
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2010 04 10, 07:41)
Kazkaip netycia uzmeciau aki i Delonos parduodamo sauso raugo sudeti:
ruginiai miltai
citrinos rugstis
askorbo rugstis(ale vitaminas C).
tai ir nesupratau kam ji i duona deti, ar ne paprasciau citrinos rugsties tada biggrin.gif , juk raugas eina i rugines duonas pagrinde. Kazkoks visiskai nereikalingas produktas nes vsii isivaizduoja pirkdami, kad cia jau kazkoks spec. raugas, o ten citrinos rugstis pasirodo ir visas naturalumas.
Rugine duona uzminkius ir pakildinus per nakti ji pati pakankamai rugstumo igauna ir be citrinos rugsties.


taip, uztai ir sakom, kad sausas raugas ir normalus raugas yra 2 skirtingi dalykai. sausas dedamas tik del rugsteles smile.gif o jei del rugsteles tai galima ir siaip kuo nors parugstinti biggrin.gif kaip kam patogiau....
Atsakyti
unsure.gif Hmmm, rezultas trecio Bociu duonytes kepimo bandymo neypatingai dziuginantis ir velllll....
Nesuprantu, ka ne taip darau, nes nelabai iskilo, skonis irgi toks - nei suru, nei saldu, na zodziu skonio truksta.
Be to, pluta virsuj atsokus buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upytė: 10 balandžio 2010 - 17:42
oi mergaitės ir aš prisidedu prie duonkepėjų biggrin.gif 4u.gif
šiandien išbandžiau tik ką įsigytą duonkepę, niu nerealu thumbup.gif ryt vėl kepsiu, ir galoju, kad jūsų čia taip išgirtą vaisių duonelę ax.gif man laaabai gerai viskas gavosi išskyrus, kad pradėjus kepti duonelė sukrito..... verysad.gif nors kai paragavau, tai skonis visai geras thumbup.gif sukrito pats viršus bandelės, o kepiau tai paprastą baltą duonelę pagal duonkepės receptą.... kažin ko čia ji man sukrito g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 10, 19:41)
unsure.gif Hmmm, rezultas trecio Bociu duonytes kepimo bandymo neypatingai dziuginantis ir velllll....
Nesuprantu, ka ne taip darau, nes nelabai iskilo, skonis irgi toks - nei suru, nei saldu, na zodziu skonio truksta.
Be to, pluta virsuj atsokus buvo.


Po tokio rezultato su duonytės kepimo duonkepėje, dabar kepu tik orkaitėje. Man papraščiau ir rezultatas puikus thumbup.gif , niekada nepaveda.
Man duonkepė tapo bulkoms, ir tešlai minkyti (ko rankomis niekada taip neišeitų ir nemėgstu minkyti).
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 10, 17:41)
unsure.gif Hmmm, rezultas trecio Bociu duonytes kepimo bandymo neypatingai dziuginantis ir velllll....
Nesuprantu, ka ne taip darau, nes nelabai iskilo, skonis irgi toks - nei suru, nei saldu, na zodziu skonio truksta.
Be to, pluta virsuj atsokus buvo.

aš sudėjau Bočių ir dar kažkurį receptą ir gavosi tokią sodresnė... rūgštesnė...


4 v.š. salyklo ir 2 v.š. kmynų užplikyti 80 ml vandens.
į duonkepę pilti 330 ml vandens + atvėsusį plikinį
1 didelis v.š. medaus
2 v.š. aliejaus
2 a.š. druskos
550 g. miltų (maždaug per puse rupius kvietinius su ruginiais dedu) gal net dar kokio šaukšto reiktų... įmetu kai pradeda maišyti, jei matau kad skystoka...
2 a.š. sausų mielių (nes su raugu kolkas nieko nesigavo)
ir į kitą kampą nei mielės 2 gerus šaukštus sauso raugo.

vieną kart kepiau ant normal kitą kart ant cielo grūdo programos. Didelio skirtumo nemačiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 10 balandžio 2010 - 19:44
UPYTE 4u.gif as pradzioj ir baisiai norejau juodos duonos ir vis pravalai gaudavos doh.gif meciau, kuriam laikui wink.gif dabar va po pertraukos nemazos vel pradejau wink.gif nera ji pas mane tokia puri kaip nataliunciko foto, bet visai normaliai mano akimis pakilus wink.gif

man tik klausimas toks - kazkas rase apie apie tai kad anksciau su raugu kildindavo 4 val, o dabar uztenka 2, paporinkit kuom tas raugas pasikeicia ir KADA pasikeicia blush2.gif nzn ar aiskiai suformulavau klausima blush2.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 04 10, 22:27)

man tik klausimas toks - kazkas rase apie apie tai kad anksciau su raugu kildindavo 4 val, o dabar uztenka 2, paporinkit kuom tas raugas pasikeicia ir KADA pasikeicia  blush2.gif  nzn ar aiskiai suformulavau klausima  blush2.gif  doh.gif

Nežinau kas čia rašė, bet žinai, aš kai pradėjau kept, tai laikydavau beveik per naktį, vėliau laiką pamažu pradėjau trumpint ir stebėt(nes aš nemėgstu rūgštokos duonos) ir vakar mano laikas sutrumpėjo iki 3.20(pats kildinimas), rūgštumas dingo, visa kita-liko thumbup.gif Tai kad visiem siūlau-stebėt ir ieškot tinkamo sau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 10, 22:48)
Nežinau kas čia rašė, bet žinai, aš kai pradėjau kept, tai laikydavau beveik per naktį, vėliau laiką pamažu pradėjau trumpint ir stebėt(nes aš nemėgstu rūgštokos duonos) ir vakar mano laikas sutrumpėjo iki 3.20(pats kildinimas), rūgštumas dingo, visa kita-liko thumbup.gif  Tai kad visiem siūlau-stebėt ir ieškot tinkamo sau  mirksiukas.gif

Kai geri miltai tai ir raugas gerai kyla, man kai buvo labai šilta namie gerai kėlėsi, o dabar orkaitę su raugu turiu šildyti iki 30C, kad normaliai kiltų. Nors per naktį duonos nepalieku, kai pakanka šilumos ji iškyla per +-3,5 val.
Atsakyti