Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(Terra2 @ 2010 04 26, 13:44)
Šiandien iškepiau du kepaliukus po 800gr, ruginė-kvietinė(50x50)
user posted image; user posted image


o su kuo tas įpjovas darot?
man kažkaip tose vietose tokia plastilininė gaunas duona, tai dabar nebelendu.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 26, 14:37)
o su kuo tas įpjovas darot?
man kažkaip tose vietose tokia plastilininė gaunas duona, tai dabar nebelendu.

Su labai aštriu peiliu įpjaunu ir viskas.
Atsakyti
LinaGustė, jei turite daug raugo, tai galite padaryti labai skanius blynus. ;]
Atsakyti
QUOTE(gyva_ugnis @ 2010 04 26, 15:26)
LinaGustė, jei turite daug raugo, tai galite padaryti labai skanius blynus. ;]

Net nepagalvojau bigsmile.gif O kaip juos gaminti?
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 26, 18:19)
Net nepagalvojau  bigsmile.gif  O kaip juos gaminti?

Blyneliai su raugu:
200gr raugo
2 kiaušiniai
1,5a.š. druskos
150ml pieno
cukraus pagal skonį
0,5a.š sodos
100gr miltų
3-4v.š.aliejaus.
Kiaušinius išplakti su cukrumi ir druska, supilti raugą. Palaipsniui berti miltus, sumaišytus su soda. Supilti pieną ir aliejų. Viską išmaišyti (aš plaku su mikseriu), iki norimos koncistencijos. Kepti didelius blynelius. Aliejaus jau nebereikia. Jei norit kepti storus blynus, reikia daugiau dėti miltų.
Atsakyti
Labai prasau jusu patarimo tongue.gif Sekmadieni pirma karta uzraugiau rugini rauga,labai dziaugiuosi-rugsta,yra burbuliukai ir neblogas kvapas,bet..as ji maitinau jau vakar ir su puodeliu vandens ir miltu,nepaskaiciau Terros recepto doh.gif O juk turejau maitinti tik siandien ir su puse puodelio to ir to:oh
visai nieko nesuprantu tame raugo raugime:ka toliau daryti,kai taip sumaisiau?Toliau maitinti po puse puodelio vandens ir miltu?o kuria diena bus galima su juo kepti?Tikiuosi supratot,ka cia primaliau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Smaika @ 2010 04 27, 13:27)
Labai prasau jusu patarimo tongue.gif Sekmadieni pirma karta uzraugiau rugini rauga,labai dziaugiuosi-rugsta,yra burbuliukai ir neblogas kvapas,bet..as ji maitinau jau vakar ir su puodeliu vandens ir miltu,nepaskaiciau Terros recepto doh.gif O juk turejau maitinti tik siandien ir su puse puodelio to ir to:oh
visai nieko nesuprantu tame raugo raugime:ka toliau daryti,kai taip sumaisiau?Toliau maitinti po puse puodelio vandens ir miltu?o kuria diena bus galima su juo kepti?Tikiuosi supratot,ka cia primaliau doh.gif

Aš saviškį maitinau 5 dienas ir visada vienodu kiekiu wink.gif Nu ir nieko, gavosi normaliai. Nors kitokio nesu mačiusi, nei ragavusi, tai nežinau, koks jis turi būti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Smaika @ 2010 04 27, 13:27)
Labai prasau jusu patarimo tongue.gif Sekmadieni pirma karta uzraugiau rugini rauga,labai dziaugiuosi-rugsta,yra burbuliukai ir neblogas kvapas,bet..as ji maitinau jau vakar ir su puodeliu vandens ir miltu,nepaskaiciau Terros recepto doh.gif O juk turejau maitinti tik siandien ir su puse puodelio to ir to:oh
visai nieko nesuprantu tame raugo raugime:ka toliau daryti,kai taip sumaisiau?Toliau maitinti po puse puodelio vandens ir miltu?o kuria diena bus galima su juo kepti?Tikiuosi supratot,ka cia primaliau doh.gif

Nieko gi neatsitiko, pamaitinot ir laukit kol suburbuliuos. Jei maitinate pagal terros nurodymus, tai kitą maitinimą darykite praėjus tokiam laiko intervalui kokį terra daro tarp maitinimų.
Atsakyti
tai gi vaigi,vakar keliausi anksti ryte ir kepiau is Sonatinos blogo toki viena grazu pyraga.Vaziavom i sodybele o salia gyvena MB krikstatevas su zmona,senuciukai jau,tai babyte vis prideda kiausiniu naminiu,pieno.Tai vaziuodama stengiuosi ka nors kanaus nuvezt atsidekodama.Tai va iskepe grazuolis mielinis pyragas,nuveziau,pazadejom kad vakare uzsuksim atsisveikint.Vakare jau klausiu ar skanus pyragas o babyte sako:"neragavau,arteja motinos diena sveciu turesiu,tai va bus kas ant stalo padet" blink.gif Man gi mieliniai kepiniai naminiai,upac saldus, paprastai jau antra diena neypatingai skanus,tai galvoju kas liks is to pyraga iki savaitgalio blink.gif vienas didelis dziuvesis,o taip norejosi pradziugint sviezia bunde,kazkaip nuliudino verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo o-pa-pa: 27 balandžio 2010 - 15:31
nu tos babytės rolleyes.gif

O aš radau straipsnį apie duonos kepimą, pacituosiu, gal kam bus naudinga smile.gif

Gaminant duoną raugas dažniausiai paruošiamas iš vakaro. Per visą naktį jis laikomas šaltai. Tešla dažniausiai yra kildinama 1-3 valandas, kol padvigubėja. Suformuotas duonos kepalas taip pat yra kildinamas šiltoje vietoje apie 30-60 minučių.

Jeigu duona yra nepakankamai „iškelta“ mielių, iškepusi ji gali būti kieta arba sulipusi. Taip pat svarbu karštu vandeniu nesudeginti mielių: vandens temperatūra dažniausiai turi būti 30-40°C laipsnių. Kepant duoną duonkepėje ar orkaitėje naudojama itin aukšta (200-250°C) temperatūra.
Atsakyti
oj jo..man jau viena diena pastoveje bandeles kokios nebeskanios...eh tie senyvi zmones... doh.gif
Atsakyti
o-pa-pa, tai gal dar iki sekmadienio nuvažiuosi, pradžiuginsi tada mirksiukas.gif Mano močiutė tai perduota mano duona niekam neduoda, tik kaiminkas rėkute pavaišina biggrin.gif

QUOTE(Sense @ 2010 04 27, 17:03)

O aš radau straipsnį apie duonos kepimą, pacituosiu, gal kam bus naudinga smile.gif


aš šian šituo įsitikinau, užvakar užplikiau dviguba norma, turėjo svečiai atvažiuot, bet vėliau paskambino kad neatvažiuos, o pas mane plykinys jau su raugu sumaišytas, dviguba porcija, du kepalai po 1.8kg doh.gif Tai puse atidėjau plykinio, o likusia į šaldytuvą...tai šian ištraukiau indą su likusiu plykiniu, o jis išaugo thumbup.gif tai dabar tešlą užmaišiau, greit statysiu kept thumbup.gif
Atsakyti