Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(Marti @ 2010 04 25, 22:33)
pristojau per až  blush2.gif smile.gif

visks gerai friends.gif
atsakiau paskubom wink.gif klausk drasiai wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 04 25, 22:45)
visks gerai friends.gif
atsakiau paskubom wink.gif klausk drasiai wink.gif

labai ačiū 4u.gif net susikonspektavau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 25, 19:04)
Nu nieko, kyla lyg, tai gal ir gausis kas smile.gif Paragavau tešlą, tai nerūgšti pasirodė.
Beje, Terra, o galima visą likusį raugą viename inde pasidėti į šaldytuvą ir kepankt kitą kepaliuką nusiimti tiek, kiek reikia, o likusį vėl šaldytuve laikyti. Na, ar būtina po 100 g išsiskirstyti į skirtingus indelius?

Esu išbandžiusi tokį variantą, nepasitvirtino. Šaldytuve raugas turi būti ramybės būsenoje. Pajudinus jį, praalksta ir reikia maitinti. O be to, jį reikia išmaišyti, prieš naudojant. nuėmus dalį raugo nuo bendro kiekio šaldytuve, jis pradėjo aktyvuotis ir prašyti "valgyti". Žodžiu, man sugedo ir daugiau taip nedarau. Atsidedu tik normą, skirtą vienam kartui.
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2010 04 24, 21:47)
SB, skruzdelynų tema yra ČIA..pati jau virš mėnesio po jį šniukštinėju, a vat išsikept neprisiruošiu.. Vafai Tu pirma smile.gif
user posted image

Aciu, bet as pati laukiau, kad gal kas is musu tarpo jau bandes blush2.gif bet gal kada pabandysiu blush2.gif
Atsakyti
labas rytas
mano raugas sugedo, auginu nauja, bet taip idomiai, nesupelijo bet tokia plevele pasidenge glicia g.gif kazi nuo ko, kad nepasikartotu, gal per mazai maitinau g.gif
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 04 26, 09:44)
labas rytas
mano raugas sugedo, auginu nauja, bet taip idomiai, nesupelijo bet tokia plevele pasidenge glicia  g.gif kazi nuo ko, kad nepasikartotu, gal per mazai maitinau  g.gif

Ot ir be reikalo išmetėt! Raugas skaitosi sugedęs, jei užsideda pelėsis. Tada be gailesčio galima išmesti. Šiaip reikėjo tik atgaivinti ir viskas būtų buvę gerai. O iš kokių miltų darote raugą?
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 26, 08:34)
Esu išbandžiusi tokį variantą, nepasitvirtino. Šaldytuve raugas turi būti ramybės būsenoje. Pajudinus jį, praalksta ir reikia maitinti. O be to, jį reikia išmaišyti, prieš naudojant. nuėmus dalį raugo nuo bendro kiekio šaldytuve, jis pradėjo aktyvuotis ir prašyti "valgyti". Žodžiu, man sugedo ir daugiau taip nedarau. Atsidedu tik normą, skirtą vienam kartui.

Viskas aišku, ačiū 4u.gif Atsidėjau porą indelių atskirai, o kas liko palikau stiklainyje, bus ten dar kokiems porai kartų gal. Suges, tai nebus gaila smile.gif Vakar va išsikepiau duonelę, tai skani man thumbup.gif Kildinau 4 val. iš viso (du kartus minkymo programą buvau įjungusi, nes po pirmo karto atrodė, kad nelabai gerai išsiminkė, o po to dar pakildinau). Pakilo dvigubai, tai nelaukiau ilgiau ir kepiau 1 val. ir 10 min. Bet vos pradėjus kepti ji man susmego gal kokį 1-2 cm g.gif Kažką turbūt ne taip padariau unsure.gif Bet nieko, nors ir ne puri, bet gavosi svarbiausia thumbup.gif Ne rūgšti, skonio gal kiek trūksta, o gal tik pripratusi prie tos pirktinės, tai taip atrodo. Bet galima daugiau medaus, druskytės gal įdėt, salyklo va turėsiu, tai gal įdėsiu ir bus liuks smile.gif Ji man tokia standi, drėgna, lipni gavosi, kaip plikyta. MB dar neragavo, bet manau, kad tiks. Tai ryt vėl kepsiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 26, 10:28)
Viskas aišku, ačiū 4u.gif Atsidėjau porą indelių atskirai, o kas liko palikau stiklainyje, bus ten dar kokiems porai kartų gal. Suges, tai nebus gaila smile.gif  Vakar va išsikepiau duonelę, tai skani man  thumbup.gif  Kildinau 4 val. iš viso (du kartus minkymo programą buvau įjungusi, nes po pirmo karto atrodė, kad nelabai gerai išsiminkė, o po to dar pakildinau). Pakilo dvigubai, tai nelaukiau ilgiau ir kepiau 1 val. ir 10 min. Bet vos pradėjus kepti ji man susmego gal kokį 1-2 cm  g.gif  Kažką turbūt ne taip padariau  unsure.gif  Bet nieko, nors ir ne puri, bet gavosi svarbiausia  thumbup.gif  Ne rūgšti, skonio gal kiek trūksta, o gal tik pripratusi prie tos pirktinės, tai taip atrodo. Bet galima daugiau medaus, druskytės gal įdėt, salyklo va turėsiu, tai gal įdėsiu ir bus liuks smile.gif Ji man tokia standi, drėgna, lipni gavosi, kaip plikyta. MB dar neragavo, bet manau, kad tiks. Tai ryt vėl kepsiu smile.gif

Duoną su raugu duonkepėje žymiai skiriasi nuo iškeptos orkaitėje. Jei išbandysit, tikrai pajusit skirtumą. Na , jei ir sukrito truputį, tai nieko baisaus, juk nuo to skonis tikrai nepakito.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 26, 09:27)
Ot ir be reikalo išmetėt! Raugas skaitosi sugedęs, jei užsideda pelėsis. Tada be gailesčio galima išmesti. Šiaip reikėjo tik atgaivinti ir viskas būtų buvę gerai. O iš kokių miltų darote raugą?

kad jau antra karta tas pats pasidare, pirma karta atgaivinau bet duona nors kilo puikiai is to atgaivinto, kazkodel iskepus sukrito, o paskui per nakti pamaitinus vel tas glitus pavirsius pasidare, greiciausia supelijes butu
darau is malsenos pilno grudo arba kauno grudu rupiu ruginiu miltu, kuriu turiu tais maitinu
kol kas naujasis raugas per nakti pakilo gerai, pamaitinau pastaciau toliau rugt, tikiuosi neuzsiveis vel tos nesamones

vat kazkuo raugo vaizdelis primine man kaip pienas rugstus pastovi per ilgai siltai g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo qqte: 26 balandžio 2010 - 09:46
QUOTE(gupija @ 2010 04 25, 18:18)
o gal receptuką būtų galima  mirksiukas.gif


prasom smile.gif

http://www.supermama...;#entry10270486
Atsakyti
Šiandien iškepiau du kepaliukus po 800gr, ruginė-kvietinė(50x50)
user posted image; user posted image
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 04 26, 10:44)
kad jau antra karta tas pats pasidare, pirma karta atgaivinau bet duona nors kilo puikiai is to atgaivinto, kazkodel iskepus sukrito, o paskui per nakti pamaitinus vel tas glitus pavirsius pasidare, greiciausia supelijes butu
darau is malsenos pilno grudo arba kauno grudu rupiu ruginiu miltu, kuriu turiu tais maitinu
kol kas naujasis raugas per nakti pakilo gerai, pamaitinau pastaciau toliau rugt, tikiuosi neuzsiveis vel tos nesamones

vat kazkuo raugo vaizdelis primine man kaip pienas rugstus pastovi per ilgai siltai  g.gif


Pabandykit miltų ant viršaus užberti, aš visada užberiu, kad paviršius sausas būtų, kai raugas kyla tuos miltus suvalgo, bet prieš dedant į šaldytuvą būtinai vėl užberiu.
Atsakyti