Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(rugiagele26 @ 2010 04 22, 16:56)
Kepiau antra karta duona biggrin.gif na gavosi geriau nei pirma. Idejau daugiau druskos, medaus sauksta, salyklo, grudu misinio  bigsmile.gif is Delonos prekes bandziau smile.gif dariau su raugu. Idejau dar kmynu, perpus ruginiu, kvietiniu miltu. Gavosi tokia rugstesne, kas man patiko  bigsmile.gif Pasveriau kepala, tai 1780 g  rolleyes.gif


Geras svoris
ir man reikės pabandyt tokia išsikept, tai užsiciklinau ant Bočių, tik kad bulkas ir pyragus skirtingus darau blush2.gif
Atsakyti
O man niekaip neišeina duona su raugu - tokia sunki, neiškilus gaunasi, nors kildinu net visa naktį... Taip norisi skanios juodos duonytės, ale niekaip schmoll.gif Gal raugas mano "be gazo", gal mielių įmest?

Beje, kas cia klausė, kur ta PROMO (arba Sanitekso, arna Cesh and carry) parduotuvė yra - tai ji yra buvusiose "statybų alėjos patalpose", visai salia Senuku Ukmergės g.

Jei kas norite, rašykite į až.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upytė: 22 balandžio 2010 - 18:02
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 22, 13:03)
Vakar vakarop aš jį prieš maitinant perdėjau į didesnį indą, turiu ilgą medinį šaukštą, tai su juo išmaišiau normaliai. Tiesą sakot, dar prieš maitinant jis man nuslūgęs buvo. O šįryt žiūriu, kad tame naujame stiklainyje jis beveik ar visai nepakilęs nuo vakar  unsure.gif  Ar čia taip ir turi būti  g.gif  *****, gaila būtų, jei nesigautų niekas  doh.gif  O pagal Terros receptą jį tik maitinti kasdien reikia, išmesti dalies nereikia? Gal per šalta pas mus jam  g.gif

Viskas bus gerai! Paskutinėmis dienomis raugas būna ramesnis. Kai pirmą kartą kepsit su tuo raugu, į tešlą įdėkit 0,5 a.š. mielių, nes raugas dar jaunas, sekantiems kepimams jau nebereikės mielių.
Papildyta:
QUOTE(Upytė @ 2010 04 22, 18:58)
O man niekaip neišeina duona su raugu - tokia sunki, neiškilus gaunasi, nors kildinu net visa naktį... Taip norisi skanios juodos duonytės, ale niekaip schmoll.gif Gal raugas mano "be gazo", gal mielių įmest?

Jeigu kildinat tešlą per naktį, dar nereiškia, kad negalit sugadinti duonos. Žiūrint pagal kokį receptą kepat. O kaip ir kiek laiko Jūs gaivinat raugą?
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 22, 19:21)
Viskas bus gerai! Paskutinėmis dienomis raugas būna ramesnis. Kai pirmą kartą kepsit su tuo raugu, į tešlą įdėkit 0,5 a.š. mielių, nes raugas dar jaunas, sekantiems kepimams jau nebereikės mielių.

Sakykit, o ar galėsiu aš jį dar laikyti ir maitinti kokią savaitę, pusantros (dalį paimant duonai kepti). Na, nedėti į šaldytuvą, nes skaičiau, kad kiti raugą ir dvi sav. "augina". O jo gi nemažai gausis po 5 dienų. O praėjus savaitei atsidėti į šaldytuvą 100 g, kaip recepte parašyta g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 22, 18:58)
O man niekaip neišeina duona su raugu - tokia sunki, neiškilus gaunasi, nors kildinu net visa naktį... Taip norisi skanios juodos duonytės, ale niekaip schmoll.gif Gal raugas mano "be gazo", gal mielių įmest?


sunki ir bus rugine duona, o formoj nebandei kept? Gal ji pas tave daugiau ištižta, dėl to taip ir atrodo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2010 04 22, 16:56)
Kepiau antra karta duona biggrin.gif na gavosi geriau nei pirma. Idejau daugiau druskos, medaus sauksta, salyklo, grudu misinio  bigsmile.gif is Delonos prekes bandziau smile.gif dariau su raugu. Idejau dar kmynu, perpus ruginiu, kvietiniu miltu. Gavosi tokia rugstesne, kas man patiko  bigsmile.gif Pasveriau kepala, tai 1780 g  rolleyes.gif

user posted image

Labai graziai ir skaniai atrodo duonyte thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 22, 18:58)
Beje, kas cia klausė, kur ta PROMO (arba Sanitekso, arna Cesh and carry) parduotuvė yra - tai ji yra buvusiose "statybų alėjos patalpose", visai salia Senuku Ukmergės g.


Sanitekso puslapyje yra šis adresas, čia aišku. Bet vat įdomu kur ten Žemuose Paneriuose, aš tai nelabai supratau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 04 21, 13:06)
tuiru maisa salyklo  thumbup.gif Kaunas, rasykit man kas norit  mirksiukas.gif


Kaunietes nemiegokit mirksiukas.gif dar yra slyklo thumbup.gif po to noresit, o nebus ax.gif reiks paciom veztis, o cia mergina pasirupino 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 22, 18:21)
Jeigu kildinat tešlą per naktį, dar nereiškia, kad negalit sugadinti duonos. Žiūrint pagal kokį receptą kepat. O kaip ir kiek laiko Jūs gaivinat raugą?

Visaip kildinau - ir per nakti, ir 4 val. O rauga gaivinu tiksliai pagal tavo gaivinimo recepta smile.gif - isimu is saldytuvo, pripratinu prie kambario teperaturos, paskui pamaitinu ir para laukiu. Paskui jau tesla kepu. Ar gerai smile.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 22, 19:19)
sunki ir bus rugine duona, o formoj nebandei kept? Gal ji pas tave daugiau ištižta, dėl to taip ir atrodo?  g.gif

Apie rugines duonos kepima duonkepej jau nebesvajoju - cia man taip neiseina orkaitej...O del to istizimo, tas irgi tiesa - gal reikia det i siauresne forma galvoju, kad neturetu kur "isbegt"
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 22, 19:41)
Sakykit, o ar galėsiu aš jį dar laikyti ir maitinti kokią savaitę, pusantros (dalį paimant duonai kepti). Na, nedėti į šaldytuvą, nes skaičiau, kad kiti raugą ir dvi sav. "augina". O jo gi nemažai gausis po 5 dienų. O praėjus savaitei atsidėti į šaldytuvą 100 g, kaip recepte parašyta  g.gif

Tiesiog nežinau ką atsakyti. Aš niekada nebandžiau tiek ilgai maitinti raugo. Pilnai raugas subręsta į penktą dieną, o paskui jeigu tą raugą papildomai maitinant gausis ne tik kiekis didelis, bet ir rūgštumas nežmoniškas, nebent norite kiekvieną dieną kepti duoną. O kodėl jūs norite tiek ilgai maitinti? Gal vistik atsidėkit dalį raugo į šaldytuvą, o su likusiu eksperimentuokit.
Papildyta:
QUOTE(Upytė @ 2010 04 23, 07:23)
Visaip kildinau - ir per nakti, ir 4 val. O rauga gaivinu tiksliai pagal tavo gaivinimo recepta smile.gif - isimu is saldytuvo, pripratinu prie kambario teperaturos, paskui pamaitinu ir para laukiu. Paskui jau tesla kepu. Ar gerai  smile.gif
Apie rugines duonos kepima duonkepej jau nebesvajoju - cia man taip neiseina orkaitej...O del to istizimo, tas irgi tiesa - gal reikia det i siauresne forma galvoju, kad neturetu kur "isbegt"

Man atrodo, kad viską darėte gerai, tik trūko maišymo. Aš rankomis tešlą minkau apie 20min. ir ji man gaunasi vientisa, bet jokiu būdu ne kieta. Rankas pasitepu aliejumi, tai netgi nekimba. Ir suformuoti bet kokios formos kepaliuką gaunasi. Tiesa, palikta pakildinimui, ji truputį pasileidžia į šonus, bet prieš dedant į orkaitę truputį pakoreguoju ir iškepa normaliai pakildama. O gal per mažai įkaitinate orkaitę? Bet kokiu atveju nenusiminkit! Pamatysit, kaip pagaliau tikrai gausis taip, kaip norit!
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 23, 07:23)
Visaip kildinau - ir per nakti, ir 4 val. O rauga gaivinu tiksliai pagal tavo gaivinimo recepta smile.gif - isimu is saldytuvo, pripratinu prie kambario teperaturos, paskui pamaitinu ir para laukiu. Paskui jau tesla kepu. Ar gerai  smile.gif
Apie rugines duonos kepima duonkepej jau nebesvajoju - cia man taip neiseina orkaitej...O del to istizimo, tas irgi tiesa - gal reikia det i siauresne forma galvoju, kad neturetu kur "isbegt"

Gaivinimui gali įdėt medaus į raugą, arba vietoj vandens įpilk kefyro, atgys raugas.

Aš dabar visad formoj kepu, nes negražiai atrodo kai pabėga į šonus, bandyk mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 23, 10:13)
Aš dabar visad formoj kepu, nes negražiai atrodo kai pabėga į šonus, bandyk  mirksiukas.gif


o kokios formos jūsų forma.
Aš vis neatrandu, kad man patiktų ax.gif
Atsakyti