Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(gupija @ 2010 04 09, 08:12)
labai ačiū  4u.gif
Gal ir daugiau receptų galėtumėt į savo blogą įdėti  blush2.gif Labai jau jis naudingas  thumbup.gif

Bandau, bet laiko trūksta, dar mažoji vaikščiot bando ax.gif
Atsakyti
[quote=nataliuncik,2010 04 08, 23:25]
Pas mane irgi ETA g.gif
Sukrenta, reiškia per daug vandens, pabandyk pamažint
O su kokiais miltais darai?


Darau su ruginiais + kvietiniais 550D (kaip ir recepte parašyta, ir vandens lygiai lygiai pagal receptą), o tai dėl vandens pertekliaus ir neiškepa? O tu jei kepi ETA duonkepėje, tai kokią programą nustatai: ar klasikinę ar sveiko grūdo, ar tiesiog atskirai minkai, kildini o poto kepi? ir apskritai, men kai kepo tai jokio duonos kvapo nėra...jau taip nusivyliau savo nemokšiškumu ja naudotis, tai negaliu verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ikiuke: 09 balandžio 2010 - 09:34
QUOTE(ikiuke @ 2010 04 09, 10:33)

Darau su ruginiais + kvietiniais 550D (kaip ir recepte parašyta, ir vandens lygiai lygiai pagal receptą), o tai dėl vandens pertekliaus ir neiškepa? O tu jei kepi ETA duonkepėje, tai kokią programą nustatai: ar klasikinę ar sveiko grūdo, ar tiesiog atskirai minkai, kildini o poto kepi? ir apskritai, men kai kepo tai jokio duonos kvapo nėra...jau taip nusivyliau savo nemokšiškumu ja naudotis, tai negaliu verysad.gif

Jei nori duonos kvapo, reikia salyklo, gali skystą panaudot(iš giros pakelio) arba užsakyt
Sveiko grudo visai nenaudoju, man nepatiko šį programą, labai jau stora pluta gaunasi. Geriausia naudok pagrindine(1) arba atskirai tešlos ir kepimą, bet čia geriausia kai reikia ilgiau pakildint arba kai darai su naminiu raugu, nes ten reikės pakildint keleta val.
Miltai visi skiriasi, aš naudoju rupius ruginius miltus, bet jie kaip pilno grudo, tai kad vistiek, reikia geriausia stebėt kepaliuką, aš kvietinių gražus pagrandukas turi gautis, bet ne per kietas, iš ruginiu, jau sunkesne tešla, sunkiau maišo, tai keisk menteles. Pradėk nuo paprastu, su mielėm
O nusivilt ir nuleist rankas po pirmu bandymu nereikia, visi mes mokomes, kiekvienas pridarė daug klaidu, tai kad pirmin mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 09 balandžio 2010 - 10:11
Aš pirkau salyklą iš internetinės parduotuvės delona lyg tai, bet ten tik 1,5 arbatinio šaukštelio dedasi, tai gal mažoka tada. Na bandysiu dar šį savaitgalį...jau taip noriu duonytės skanios, kad negaliu...
Atsakyti
QUOTE(ikiuke @ 2010 04 09, 10:42)
Aš pirkau salyklą iš internetinės parduotuvės delona lyg tai, bet ten tik 1,5 arbatinio šaukštelio dedasi, tai gal mažoka tada. Na bandysiu dar šį savaitgalį...jau taip noriu duonytės skanios, kad negaliu...

as kepiau pora kartu juoda duona tai dejau 2 saukstus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ikiuke @ 2010 04 09, 11:42)
Aš pirkau salyklą iš internetinės parduotuvės delona lyg tai, bet ten tik 1,5 arbatinio šaukštelio dedasi, tai gal mažoka tada. Na bandysiu dar šį savaitgalį...jau taip noriu duonytės skanios, kad negaliu...

idėk du, galima netgi trys VAL.Š. ir užplikyk, palauk kol atvės ir sudėk likusius produktus
Atsakyti
QUOTE(ikiuke @ 2010 04 09, 10:33)
Darau su ruginiais + kvietiniais 550D (kaip ir recepte parašyta, ir vandens lygiai lygiai pagal receptą), o tai dėl vandens pertekliaus ir neiškepa? O tu jei kepi ETA duonkepėje, tai kokią programą nustatai: ar klasikinę ar sveiko grūdo, ar tiesiog atskirai minkai, kildini o poto kepi? ir apskritai, men kai kepo tai jokio duonos kvapo nėra...jau taip nusivyliau savo nemokšiškumu ja naudotis, tai negaliu verysad.gif


aš iš pradžių irgi vargau ir programas kaitaliojau ir receptus, kadangi apie tešlą nelabai daug teišmanau, tai negalėjau įvertint, ar ten per daug vandens ir per mažai miltų. Bet visuose receptuose gi negali taip būt.
Tada nusipirkau kvietinius miltus ne D, o C ir būtent juos naudoju, kai didesnę dalį dedu rugnių. Statau atskirai maišymo ir kildinimo programą, jei pasibaigus, nedarinėju duonkepės ir palieku dar min valandai. Tada jau įjungiu tik kepimo programą. Ir viskas čiki. Gaunas lygiai vienodai pakilę kepaliuką iš tų pačių receptų.
Ar miltai kalti buvo, ar per trumpai duonkepės programos kildina, tai nežinau, bet svarbu gaunasi.
Atsakyti
merginos kepejeles, ar neplikyta duona sausesne gaunasi?as kepiau kelis kart plikyta, nu skonis labai geras, iskyla ji man ir iskepa neblogai bet tokia slapia ir lipni buna..o gal miltu reiktu daugiau?ar su plikyta kitaip nebuna?
Atsakyti
QUOTE(qqte @ 2010 04 09, 12:03)
merginos kepejeles, ar neplikyta duona sausesne gaunasi?as kepiau kelis kart plikyta, nu skonis labai geras, iskyla ji man ir iskepa neblogai bet tokia slapia ir lipni buna..o gal miltu reiktu daugiau?ar su plikyta kitaip nebuna?

taip, sausesne
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 04 02, 22:10)
Aš tai internetu iš www.ekoeko.lt arba parduotuvėje "Bioteka" smile.gif



Aciu labai.

Kepiau ir as duona, kepiau orkaiteje ir du variantus. Bet abu gavosi kiek sulipe (tarsi tesla nebuvo iskilusi), kaip suprantu, raugas dar nebuvo gerai iskiles.... g.gif
Atsakyti
O ką daryti su duonkepėje neiškepusia duonele (rugine)? Bandžiau aliejuje paskrudinti, bet vidus vistiek žalias. Gal orkaitėje kepti? g.gif Gaila išmesti, o žvirbliams irgi turbūt tokia netiks, dar žarnos susiklijuos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 04 09, 14:37)
O ką daryti su duonkepėje neiškepusia duonele (rugine)? Bandžiau aliejuje paskrudinti, bet vidus vistiek žalias. Gal orkaitėje kepti? g.gif  Gaila išmesti, o žvirbliams irgi turbūt tokia netiks, dar žarnos susiklijuos  rolleyes.gif

Supjaustyk kubeliais, apkepink orkaitei ir sandariai uždaryk stiklainyje, galia naudot Cezario salotose, tirštoj sriuboj... smile.gif
Atsakyti