Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(rugiagele26 @ 2010 04 13, 15:17)
Matot, as cia naujoke duonos kepime, tai vakar dar pagalvojau, ka cia daryt su tom kruopom  g.gif kita kart bandysiu  bigsmile.gif aciu uz patarimus  bigsmile.gif

Dar pažiūrėjau, plikyti reikėtų tik avižinius dribsnius, kmynus ir pridėt salyklo 1-2 v.š., tada plikinį palaikyti bent 1 val.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 13, 16:21)
maximoj tas girai ruošt yra tikrai, tokia nedidelė popierinė dėžutė, bet kaip ten kas tai nežinau, nes nusprendžiau, kad labiau apsimoka tą iš delonos pirkt.

nu neradau siandien blush2.gif gerai, kad De Lona pas Jus Viln. yra, o pas mus Kaune nera jos schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tigreirko1974: 13 balandžio 2010 - 18:33
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 10:38)
Jeigu kam įdomu, galėsiu parašyti.

nu kas per pasakymas biggrin.gif AISKIAIZ IR DAR KAIP IDOMUUUUUU 4u.gif

QUOTE(ratuto @ 2010 04 13, 10:58)
Terra, rašyyyyyyyyk.. plyzzzzzzzzzzzz... bučiuoju kojeles..smile.gif))

drinks_cheers.gif ir asei irgi ax.gif

QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 12:42)
MANO FIRMINĖ DUONA su ruginiu raugu:

aciuks.gif aciuks.gif TERRAAAA wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 13 balandžio 2010 - 18:34
QUOTE(Marti @ 2010 04 13, 10:51)
Kaunietės kepėjos, kur Jūs miltus perkate? ar yra koks "taškas" kur galima ir pigiau ir daugiau nei 2 kg. pakuotėm pirkti?


esu is Kauno, bet nezinau kur pigiau rasti ir kad didesni kiekiai butu schmoll.gif

QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 12:42)
MANO FIRMINĖ DUONA su ruginiu raugu:
aš visada kepu po du kepalus, kurio vienas apie 1100gr. Normą sumažinus per pus - gausis vienas kepalas.
Plikiniui:
240gr kvietinių miltų
2 v.š kmynų
400ml verdančio vandens
1,5 v.š. salyklo (kai noriu visai šviesios duonos salyklo nededu ir sumažinu verdančio vandens kiekį iki 330ml)
Tešlai:
950gr kvietinių antrarūšių miltų
300gr vandens
5v.š.cukraus
2a.š.druskos
3v.š.aliejaus
360gr ruginio raugo(iš šaldytuvo paėmiau apie 100gr starterio, daviau pailsėti 1,5val. ir pamaitinau 200gr ruginių miltų+200gr vandens. Laikiau apie 12val. Nepamiršti atsidėti į šaldytuvą starterio)
Darbo eiga:
Plikiniui skirtus produktus užpyliau verdančiu vandeniu, išmaišiau (gavosi stangri košė) ir palikau atvėsti.
Kai plikinys atvėsta, pilam į jį gatavą raugą ir viską, kas skirta tešlai. Minkom rankutėmis apie 15min., kol gaunasi elastinga, nekieta tešla. Man prie rankų ta tešla nekimba, nes jei reikia dar dapilu aliejaus. Tik miltų jau daugiau nė gramo!
Indą, kuriame minkau, patepu aliejumi, sudedu suminkytą tešlą, aklinai uždengiu plėvele ir į orkaitę(neijungtą!). Taip palieku tešlai subręsti ir pakilti 6-8val. Jeigu palikti ilgesniam laikui - tai nieko neatsitiks, tik bus rūgštesnė duonelė. Man pats tas - 7val. Tada tešlą padalinu į dvi dalis, perminkau truputuką, suformuoju kepaliukus ir į formą. Galima tiesiog į skardą. Gerai išlaiko formą, kurią suformuoju. Patepu aliejumi, padarau įspaudimus su pirštais( galima ant viršaus prispausti bet kokių sėklų.aulėgrąžas ant vieno kepaliuko) ir palieku šiltai pakilimui apie 1,5-2val.. Tada į karštą (240*) orkaitę, kepaliukus apipurškiu vandeniu, į indą įpilu karšto vandens, kad susidarytų garas ir taip kepa 10min. (viršus-apačia). Po 10min. sumažinu iki 190* ir su tokia temperatūra baigiu kepti. Tiesa po 15min. išimu indą su vandeniu, dar apipurškiu nadeniu kepaliukus ir viskas. Tie du kepalai pas mane kepa 1val.
Tai duonai reikia ilgesnio laiko skirti, bet skonis to vertas. Tai tikrai nėra sudėtinga, tik gal aš perdaug smulkiai pripliurpiau.

Aciu uz receptuka savo duonytes 4u.gif
Atsakyti
Aš kepu panašią kaip rugiagelės, tik nebededu avižinių dribsnių,dedu cukraus 120 g. ir laikau 6 val.
Duonos su lašinukais variantas:
200 kvietinių, 400 g. rupių ruginių, 400 g. ruginių
~200 g. pjaustytų lašinukų. thumbup.gif
(visą kitą kaip rugiagelės).

Skanaus
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 19:36)
esu is Kauno, bet nezinau kur pigiau rasti ir kad didesni kiekiai butu  schmoll.gif



Delona prekiauja internetu ir siuncia kur nori ( i Kauna tai tikrai),
Kaune ir dideliais kiekiais cia: http://www.salyklas.lt/
Atsakyti
sveikos kapėjėlės 4u.gif

duonytės net per kompą kvepia thumbup.gif
Praeitą sav buvau PL, tai užsipirkau miltų ir vėl kepsiu, kepsiu, kepsiu drinks_cheers.gif

Nors be kepimo pavasarį dar reik ir kiemą, ir sodus, ir daržus susitvarkyt doh.gif

Mergaitės - gal kas norit vadinamą 'jūros ryžį ar ryžių grybą' augint? Na, gėrimą daryt. Rytoj galiu dvi porcijas į Vlnių įsimest (būsiu centre, Šeškinėj ir Ukmergės g., tiesa, dar važiuosiu iki Jundos knygų 4u.gif tai suksiu pro Lazdynus)
Jei kam įdomu - prašau sms mestelėt (8640 45248)
Kitą savaitę būsių Klaipėdoj, taip pat važiuosiu pro Šiaulius (Trolemole - tikiuos šį kartą užsuksiu iki tavęs, nes, paskutiniu metu vis Šiaulius pramiegu Tiesiogine prasme) doh.gif )
Atsakyti
Siandien kepiaubandeles su cinamonu is Sonatinos receptu

user posted image

Atsakyti
merginos, beskaitinedama senesnes temas radau kad Delonoj ir miltu budavo
ar vis dar buna?nes internetiniam puslapy tai neradau g.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 04 13, 21:54)
Siandien kepiaubandeles su cinamonu is Sonatinos receptu

Kad tave kur... nakčiai su tom bandelėm... doh.gif
Bet tai kaip skaniai atrodo thumbup.gif wub.gif Taip užsinooooorėjau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 04 13, 19:33)
nu kas per pasakymas  biggrin.gif  AISKIAIZ IR DAR KAIP IDOMUUUUUU  4u.gif
drinks_cheers.gif  ir asei irgi  ax.gif
aciuks.gif aciuks.gif TERRAAAA  wub.gif

Pabandykit iškepti ir pradžiuginti namiškius geru ir sveiku duonos skoniu!
Papildyta:
QUOTE(SuperBaba @ 2010 04 13, 21:54)
Siandien kepiaubandeles su cinamonu is Sonatinos receptu


Įspūdingai atrodo!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Terra2: 14 balandžio 2010 - 07:17
SB, nakčiai rodai, blin, atitempsiu pyragą kitą kartą bigsmile.gif


QUOTE(qqte @ 2010 04 13, 22:58)
merginos, beskaitinedama senesnes temas radau kad Delonoj ir miltu budavo
ar vis dar buna?nes internetiniam puslapy tai neradau  g.gif

reikia ten klaust
Atsakyti