Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(pipete @ 2010 04 13, 09:34)
Dabar nepiktai paburbėsiu dėl pačių klausimų formulavimo  smile.gif :
- mes ne ekstrasensės, telepatija neužsiimam ir galim atsakyti į labai aiškiai suformuluotus klausimus. Kai aprašyta darbo eiga ir tas nepavykęs receptas.
Kur kepat, kokia temp., kaip atrodo tešla? Raugas (kiek jam laiko?) ar mielės buvo naudojamos ir kiti niuansai labai svarbūs. Kitaip ką komentuoti ir juo labiau patarti?
Tiesiog, paskutiniu metu forume pasipylė 'klausimėliai', kurie lieka be atsakymų dėl jau minėtų priežaščių.


As atsiprasau.... bet vakar negalvojau, kad bus taip sudetinga, ir norejau skubaus atsakymo... galvojau, gal vienodos konsistencijos tesla turi buti visoms duonoms doh.gif zodziu dabar atidziai skaitysiu... jei nesigaus dabar kepanti duona biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2010 04 13, 09:33)
O kur tas blogas nataliunciko?  blush2.gif


Čia 4u.gif
Atsakyti
na bociu duona ir man kaip kazkas cia pries tai rase truputi beskone yra blush2.gif . net uosvis sake, kad kazko truksta, o jis zmogus atsimena kaip mama duona kepdavo namie. Taigi dedu medaus pora saukstu kupinu i ~ 2kg kepaliuka. Butinai kalendros sauksteli gal ir virsaus nes nemegstu laikytis receptu ir viska is akies megstu daryti. druskos butinai idedu.
Siandien jau terros raugas bus paruostas. toks jausmas, kad kasdiena jis vis rugstejo. Paprastai duona maisau is vakaro, o ryte anksciau keliuosi ir minkau, kepu.
O su raugu per nakti irgi tikriausiai gali duona kilti?
del raugo truputi kaip jo svori ir kiek deti matuojat?
Sakykim 4 kartus po 100 vandens ir 100 miltu tai turim 800g raugo. na 100g pasilieku, tai kepimui skiriu 700g ar kaip kitaip skaiciuojat? ir kiek deti miltu 700 raugo?
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 04 13, 09:29)
būtinai bandykit. ką prarasit? miltukų šiek tiek, o jei gausis? ohoho kaip savim didžiuositės smile.gif
man kai pagal pakuotės receptą nesigavo, pradėjau nataliunčiko receptukus bandyti ir dabar viskas puikiai thumbup.gif

Aciu uz palaikyma mirksiukas.gif
tiesa doh.gif kepejeles Akcija vyksta visuose prekybos centruose MAXIMA balandžio 13-19 d. Visiems KAUNO GRŪDŲ miltams 25% nuolaida! Juk apsimoka isigyti pigiau tuo metu thumbup.gif
Atsakyti
Sveikutės!
čia vakar vėlai iškepta mano firminė plikyta duona su ruginiu raugu. Recepto dar nebuvau įdėjusi, nes labai ilgai eksperimentavau, kol išgavau labai, švelnią, minkštą ir aromatingą duoną. Jeigu kam įdomu, galėsiu parašyti. O čia foto. Tiesa, gavosi perdaug šviesi, negu natūroje, bet čia mano techniniai nesugebėjimai:
user posted image
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2010 04 13, 08:42)
Dar kartą ačiū už išsamius paaiškinimus, bet man vėl iškilo toks klausimas  blush2.gif
Viską taip dariau, tik trumpiau kepiau nes mano mažesnė duonytė buvo, apačia labai gera gavos, bet viršus toks kietas ir jau perdaug tamsėt buvo bepradedąs, tai sakau, gal reik uždengt, ar bent kepimo popierium užmest, ar trumpiau kept?

Mano praktiškas patarimas. Prieš dedant duoną į įkaitintą orkaitę, geriausia ją apipukšti vandeniu arba patepti aliejumi. Bet gal Jūsų orkaitė labai pikta, tai jei nesutariat su ja, galit drąsiai ir pridengti folga ar kepimo popieriumi.
Atsakyti
Kaunietės kepėjos, kur Jūs miltus perkate? ar yra koks "taškas" kur galima ir pigiau ir daugiau nei 2 kg. pakuotėm pirkti?
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 09:38)

čia vakar vėlai iškepta mano firminė plikyta duona su ruginiu raugu. Recepto dar nebuvau įdėjusi, nes labai ilgai eksperimentavau, kol išgavau labai, švelnią, minkštą ir aromatingą duoną. Jeigu kam įdomu, galėsiu parašyti.


Terra, rašyyyyyyyyk.. plyzzzzzzzzzzzz... bučiuoju kojeles..smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 10:38)
Sveikutės!
čia vakar vėlai iškepta mano firminė plikyta duona su ruginiu raugu. Recepto dar nebuvau įdėjusi, nes labai ilgai eksperimentavau, kol išgavau labai, švelnią, minkštą ir aromatingą duoną. Jeigu kam įdomu, galėsiu parašyti. O čia foto. Tiesa, gavosi perdaug šviesi, negu natūroje, bet čia mano techniniai nesugebėjimai:

Super skaniai thumbup.gif ir graziai atrodo mirksiukas.gif norim receptuko ploja.gif
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 07:44)
Sveikos kepejeles  4u.gif
Noriu paklausti er kepet kuri nors  duonyte kuri yra parasyta ant miltu poko Viso grudo ruginiai miltai?
Kaip gavosi? Ar skani? Ar verta bandyti ja kepti?

as kepiau, nu man tokia sausoka gavosi, bet siaip skani ir viskas gavosi, tik pradzioj mano raugas gal kiek per tirstas buvo tai ir tesla kietoka ta pirmoji buvo

QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 09:38)
Sveikutės!
čia vakar vėlai iškepta mano firminė plikyta duona su ruginiu raugu. Recepto dar nebuvau įdėjusi, nes labai ilgai eksperimentavau, kol išgavau labai, švelnią, minkštą ir aromatingą duoną. Jeigu kam įdomu, galėsiu parašyti. O čia foto. Tiesa, gavosi perdaug šviesi, negu natūroje, bet čia mano techniniai nesugebėjimai:
user posted image
Papildyta:

Mano praktiškas patarimas. Prieš dedant duoną į įkaitintą orkaitę, geriausia ją apipukšti vandeniu arba patepti aliejumi. Bet gal Jūsų orkaitė labai pikta, tai jei nesutariat su ja, galit drąsiai ir pridengti folga ar kepimo popieriumi.

oj kaip skaniai atrodo
labai noriu receptuko

man plikyta duona gaunasi per lipni, gal trumpai kepu g.gif bet skonis buna puikus
Atsakyti
Na va, iskepiau duona, 2 val.kepe blink.gif tokia lipnoka, bet nepuszale lyg g.gif nes paragavau silta, tai geras skonis. Veliau pasirodysiu blush2.gif
Atsakyti
MANO FIRMINĖ DUONA su ruginiu raugu:
aš visada kepu po du kepalus, kurio vienas apie 1100gr. Normą sumažinus per pus - gausis vienas kepalas.
Plikiniui:
240gr kvietinių miltų
2 v.š kmynų
400ml verdančio vandens
1,5 v.š. salyklo (kai noriu visai šviesios duonos salyklo nededu ir sumažinu verdančio vandens kiekį iki 330ml)
Tešlai:
950gr kvietinių antrarūšių miltų
300gr vandens
5v.š.cukraus
2a.š.druskos
3v.š.aliejaus
360gr ruginio raugo(iš šaldytuvo paėmiau apie 100gr starterio, daviau pailsėti 1,5val. ir pamaitinau 200gr ruginių miltų+200gr vandens. Laikiau apie 12val. Nepamiršti atsidėti į šaldytuvą starterio)
Darbo eiga:
Plikiniui skirtus produktus užpyliau verdančiu vandeniu, išmaišiau (gavosi stangri košė) ir palikau atvėsti.
Kai plikinys atvėsta, pilam į jį gatavą raugą ir viską, kas skirta tešlai. Minkom rankutėmis apie 15min., kol gaunasi elastinga, nekieta tešla. Man prie rankų ta tešla nekimba, nes jei reikia dar dapilu aliejaus. Tik miltų jau daugiau nė gramo!
Indą, kuriame minkau, patepu aliejumi, sudedu suminkytą tešlą, aklinai uždengiu plėvele ir į orkaitę(neijungtą!). Taip palieku tešlai subręsti ir pakilti 6-8val. Jeigu palikti ilgesniam laikui - tai nieko neatsitiks, tik bus rūgštesnė duonelė. Man pats tas - 7val. Tada tešlą padalinu į dvi dalis, perminkau truputuką, suformuoju kepaliukus ir į formą. Galima tiesiog į skardą. Gerai išlaiko formą, kurią suformuoju. Patepu aliejumi, padarau įspaudimus su pirštais( galima ant viršaus prispausti bet kokių sėklų.aulėgrąžas ant vieno kepaliuko) ir palieku šiltai pakilimui apie 1,5-2val.. Tada į karštą (240*) orkaitę, kepaliukus apipurškiu vandeniu, į indą įpilu karšto vandens, kad susidarytų garas ir taip kepa 10min. (viršus-apačia). Po 10min. sumažinu iki 190* ir su tokia temperatūra baigiu kepti. Tiesa po 15min. išimu indą su vandeniu, dar apipurškiu nadeniu kepaliukus ir viskas. Tie du kepalai pas mane kepa 1val.
Tai duonai reikia ilgesnio laiko skirti, bet skonis to vertas. Tai tikrai nėra sudėtinga, tik gal aš perdaug smulkiai pripliurpiau.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 12:42)
MANO FIRMINĖ DUONA su ruginiu raugu:
aš visada kepu po du kepalus, kurio vienas apie 1100gr. Normą sumažinus per pus - gausis vienas kepalas.
Plikiniui:
240gr kvietinių miltų
2 v.š kmynų
400ml verdančio vandens
1,5 v.š. salyklo (kai noriu visai šviesios duonos salyklo nededu ir sumažinu verdančio vandens kiekį iki 330ml)
Tešlai:
950gr kvietinių antrarūšių miltų
300gr vandens
5v.š.cukraus
2a.š.druskos
3v.š.aliejaus
360gr ruginio raugo(iš šaldytuvo paėmiau apie 100gr starterio, daviau pailsėti 1,5val. ir pamaitinau 200gr ruginių miltų+200gr vandens. Laikiau apie 12val. Nepamiršti atsidėti į šaldytuvą starterio)
Darbo eiga:
Plikiniui skirtus produktus užpyliau verdančiu vandeniu, išmaišiau (gavosi stangri košė) ir palikau atvėsti.
Kai plikinys atvėsta, pilam į jį gatavą raugą ir viską, kas skirta tešlai. Minkom rankutėmis apie 15min., kol gaunasi elastinga, nekieta tešla. Man prie rankų ta tešla nekimba, nes jei reikia dar dapilu aliejaus. Tik miltų jau daugiau nė gramo!
Indą, kuriame minkau, patepu aliejumi, sudedu suminkytą tešlą, aklinai uždengiu plėvele ir į orkaitę(neijungtą!). Taip palieku tešlai subręsti ir pakilti 6-8val. Jeigu palikti ilgesniam laikui - tai nieko neatsitiks, tik bus rūgštesnė duonelė. Man pats tas - 7val. Tada tešlą padalinu į dvi dalis, perminkau truputuką, suformuoju kepaliukus ir į formą. Galima tiesiog į skardą. Gerai išlaiko formą, kurią suformuoju. Patepu aliejumi, padarau įspaudimus su pirštais( galima ant viršaus prispausti bet kokių sėklų.aulėgrąžas ant vieno kepaliuko) ir palieku šiltai pakilimui apie 1,5-2val.. Tada į karštą (240*) orkaitę, kepaliukus apipurškiu vandeniu, į indą įpilu karšto vandens, kad susidarytų garas ir taip kepa 10min. (viršus-apačia). Po 10min. sumažinu iki 190* ir su tokia temperatūra baigiu kepti. Tiesa po 15min. išimu indą su vandeniu, dar apipurškiu nadeniu kepaliukus ir viskas. Tie du kepalai pas mane kepa 1val.
Tai duonai reikia ilgesnio laiko skirti, bet skonis to vertas. Tai tikrai nėra sudėtinga, tik gal aš perdaug smulkiai pripliurpiau.


gamybos procesas labai panasus kaip as darau smile.gif . vakare kokia 21-22 paruosiu ir palieku kilti, ryte kokia 5,30-6h suformuoju kepaliukus, apie 1-1,5h pakyla ir tada kepu. kepiau ir ikaitintoje ir i salta orkaite tiesiai dedant rezultatas tas pats. kepu su ventiliatorium, galima pabandyti ir virsus apaciai, bet ir taip iskepa puikiai. Svarbiausiais daiktas mesos termometras, ismeigi ir kai temp. kepalo centre pasiekia 96 issijungia orkaite, ir is inercijos temperatura iki 98 dar pakyla.
Visada buna iskepusi.
reiks pabandyti ir si recepta gal net siandien, o gal ryt.
Atsakyti