Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(Terra2 @ 2010 04 12, 09:40)
Paprastai kildinu duoną kokioje nors formoje arba tiesiog kokiam puode pateptame aliejuje arba pabarstytame miltų ir krakmolo mišinyje( abu atvejai geri). Po to dedu tiesiog ant skardos, paklotos kepimo popieriumi. Nors kartais ir tefloninėje formoje kepu( man tai nėra esminis dalykas).  Kadangi, aš kepu po du kepaliukus ( vieno svoris apie 900g) tai kepimo laikas įkaitintoje (iki 240*) - 10min. Vėliau sumažinu temperatūrą iki 200-190*) ir dar kepu apie 50min.  Kartais tenka papildomai pratęsti laiką, nes apačia būna per šviesi. Indą vandeniui apačioje dedu visada, bet karštą vandenį pilu tik tada, kai orkaitė yra įkaitinta ir kai dedu duoną. Įpylus vandęnį, staigiai uždarau dureles. Gaunasi geras garas, reikalingas duonos plutos suformavimui. Po maždaug 20min. puodą su vandeniu išimu, kad gerai keptų ir iškeptų apačia.


Dar kartą ačiū už išsamius paaiškinimus, bet man vėl iškilo toks klausimas blush2.gif
Viską taip dariau, tik trumpiau kepiau nes mano mažesnė duonytė buvo, apačia labai gera gavos, bet viršus toks kietas ir jau perdaug tamsėt buvo bepradedąs, tai sakau, gal reik uždengt, ar bent kepimo popierium užmest, ar trumpiau kept?
Atsakyti
Sveikos kepejeles 4u.gif
Noriu paklausti er kepet kuri nors duonyte kuri yra parasyta ant miltu poko Viso grudo ruginiai miltai?
Kaip gavosi? Ar skani? Ar verta bandyti ja kepti?
Atsakyti
Zodziu kepiau pagal kazkoki recepta, kuri dave man kartu su raugu. Aij, vakar nezinodama ka daryt, suvariau visa kila miltu (puse ruginiu, puse kvietiniu), palikau nakciai kilti, kaip ir parasyta, ir dabar kepu. Nesigaus tai nesigaus. Po nakties iskilus graziai buvo, bet ten nesamone, kad reikia ryte nugriebti du saukstus tos teslos, tai dabar tu skyliu nei uzlopysi nei ka. Zodziu radau vakar cia panasu recepta su raugu, bet truputi kitaip darosi. Negalvojau, kad taip sudetinga bus, tai buciau is anksto pasiskaicius. Ten reikejo ta rauga istirpint 1 litre vandens (ta kur as turejau), ir pridet 1 kg miltu, saulegrazu, aviziniu dribsniu ir kitu priedu. Tesla gavosi lipni, galma sakyt minkoma, bet formos nelaike dar gerai.
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 08:44)
Sveikos kepejeles  4u.gif
Noriu paklausti er kepet kuri nors  duonyte kuri yra parasyta ant miltu poko Viso grudo ruginiai miltai?
Kaip gavosi? Ar skani? Ar verta bandyti ja kepti?

aš kepiau smile.gif visiškai nesigavo smile.gif bet nesigavo pats raugas ir aišku jau ir duonytė nesigavo sad.gif
tai mečiau pakuočių skaitymą ir tapau Nataliunčiko blogo gerbėja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 08:44)
Sveikos kepejeles  4u.gif
Noriu paklausti er kepet kuri nors  duonyte kuri yra parasyta ant miltu poko Viso grudo ruginiai miltai?
Kaip gavosi? Ar skani? Ar verta bandyti ja kepti?

Kepu ir puikiai gaunasi plius dedu dar rupesniu miltų, kaip skaldyti grūdai atrodo (nataliuncik patarė), bet gaila juos jau baigiau, o kur gauti g.gif ?
Atsakyti
Na cia ziuriu duona iskept - ne suns... Bet as nebusiu as, jei neismoksiu cool.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 13, 09:12)
Kepu ir puikiai gaunasi plius dedu dar rupesniu miltų, kaip skaldyti grūdai atrodo (nataliuncik patarė), bet gaila juos jau baigiau, o kur gauti  g.gif ?

o kiek dedi tu miltu? blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Marti @ 2010 04 13, 09:01)
aš kepiau smile.gif visiškai nesigavo smile.gif bet nesigavo pats raugas ir aišku jau ir duonytė nesigavo sad.gif
tai mečiau pakuočių skaitymą ir tapau Nataliunčiko blogo gerbėja smile.gif

g.gif tai ka man dabar daryti doh.gif nutariau ta pabandyti issikepti, uzraugiau, bet kol kas dar tik rugsta raugas.Baisu pasidare,kad ir man nepavyks blush2.gif o gal rizikuoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 09:16)
g.gif  tai ka man dabar daryti  doh.gif nutariau ta pabandyti issikepti, uzraugiau, bet kol kas dar tik rugsta raugas.Baisu pasidare,kad ir man nepavyks  blush2.gif o gal rizikuoti ax.gif

būtinai bandykit. ką prarasit? miltukų šiek tiek, o jei gausis? ohoho kaip savim didžiuositės smile.gif
man kai pagal pakuotės receptą nesigavo, pradėjau nataliunčiko receptukus bandyti ir dabar viskas puikiai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 13, 09:12)
Kepu ir puikiai gaunasi plius dedu dar rupesniu miltų, kaip skaldyti grūdai atrodo (nataliuncik patarė), bet gaila juos jau baigiau, o kur gauti  g.gif ?



As irgi ieskau tokiu kaip skaldyti grudai, noriu tokios duonos kaip Rugelis.
Gal kas zino kur rasti?
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 04 13, 09:29)
būtinai bandykit. ką prarasit? miltukų šiek tiek, o jei gausis? ohoho kaip savim didžiuositės smile.gif
man kai pagal pakuotės receptą nesigavo, pradėjau nataliunčiko receptukus bandyti ir dabar viskas puikiai thumbup.gif


O kur tas blogas nataliunciko? blush2.gif
Atsakyti

Dabar nepiktai paburbėsiu dėl pačių klausimų formulavimo smile.gif :
- mes ne ekstrasensės, telepatija neužsiimam ir galim atsakyti į labai aiškiai suformuluotus klausimus. Kai aprašyta darbo eiga ir tas nepavykęs receptas.
Kur kepat, kokia temp., kaip atrodo tešla? Raugas (kiek jam laiko?) ar mielės buvo naudojamos ir kiti niuansai labai svarbūs. Kitaip ką komentuoti ir juo labiau patarti?
Tiesiog, paskutiniu metu forume pasipylė 'klausimėliai', kurie lieka be atsakymų dėl jau minėtų priežaščių.
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 04 13, 09:33)
As irgi ieskau tokiu kaip skaldyti grudai, noriu tokios duonos kaip Rugelis.
Gal kas zino kur rasti?


o Delonos grūdų mišinys netinka?
Atsakyti