Įkraunama...
Įkraunama...

Naktinis šlapinimasis

Zinoma, mes jau galvojame apie gydytojus. Savo vaiku daktarei buvau sakiusi apie sia problema, bet ji sako, kad reikia laikytis dietos, t.y. neduoti vakare gerti ir laiku eiti miegoti, bei butinai pries miega padaryti sisiuka. bet tas reguliarumas vienodai duoda naudos: yra jo, ar nera. Manau, kad cia bus kazkokios psichologines problemos:( jau dvi savaites kiekviena diena prisidaro per pietu miega, ir grizusi namo sako, kad ji taip daro specialiai:(sad.gif vienu zodziu man jau silpna darosi.... Pas psichologa vesti gal dar anksti, bandome su visa seimyna irodyti, kad taip daryti negrazu, bet kol kas be rezultatu:(sad.gif
Atsakyti
Pasikonsultuokit su neurologu 4u.gif
Atsakyti
Sveika.
Turejo mes tokia beda.Ir labai ilgai turejo.Is jos issivadavom tik 14-15 metu.Taip,kad esu mama su patirtim sioje bedoje.Buvom isbande viska:barima,baudima-patikek,tikrai nepadeda,netgi atvirksciai.Vaiksciojom pas psichologa-kazkiek padeda.Netgi pas psichiatra buvom.Visokius tyrimus dare,encefalogramas ir t.t. Vaistukus gerem-kol gerem tol viskas buvo gerai,kai tik nustojo,vel atsinaujino ta beda.Beje vaistukai laabai brangus ir nekompensuojami.Vadinasi "Minirin".Gal dabar jie atpige,bet pries eile metu jie kainavo tikrai daug.
Svarbiausia sioje situacijoje,kad vaikas pats noretu ,kad nesislapintu i lova,kad pats suvoktu,jog tai negerai.Mes bandem tokius savadarbius kalendorius daryti.Kiekviena diena vaikas zymejo ar saulyte( sausa naktis) ar debeselis (slapia naktis).Bet sakau,cia pats vaikas turi noret ir samoningai tai daryt.
Beje medikai skaito,kad iki 6 metu tai fiziologija,virs 6 metu jau patologija.
Siulyciau pasitart su savo pediatru.Pirmiausia reikia padaryt visus tyrimus.Pasikonsultuot su urologu-ar nera slapimo taku pusles patologijos.Jei is medicinines puses viskas gerai,tada reikia kreiptis i vaiku psichologus.Mes vaiksciojom Zveryne i vaiku centra.
Sekmes ir uzjauciu,nes tikrai zinau ir suprantu ka tai reiskia.
Atsakyti
Sveikos mamos,
Radau šią temą ir nusprendžiau pasiguost. Mano dukrytei tuoj bus 5 metukai. Ir jau kokie 4 mėn, kai ji pradėjo naktimis šlapintis į lovą. Padarė visus tyrimus - nieko blogo nerado. Sako, psichologinės problemos. Net nežinau ką ir bedaryti. Svarbiausia kad jinai visai nepergyvena. Sako, aš dar mažytė. Bet padariusi sisiuką iš kart pabunda. Bandžiau naktį kelt ir vest į tualetą. Bet jei neprikeliu - vėl šlapia... Nebežinau ko ir imtis verysad.gif Gal galit ką patart?
Atsakyti
Sveiko mamytes. Nuo 1,5 mes gyvenom sausai, labai retai kas nutikdavo, bet si pavasari smarkiai persalo, rezultatas - cistitas, issigydem, lyg tai viskas gerai, bet vasara po maudiniu( o vanduo aisku ne 30 laipsniu) pradejo slapintis kasnakt, gydytoja aiskina kad po cistito ta vietele silpniasia vieta ir bet koks sveikatos suslubavimas, persalimas(menkiausias), pergyvenimas ir pan. iskart pasireiskia naktiniu slapinimusi.
Kompensuojamas gydymas skiriamas nuo 5 metu. Radau toki straipsneli, gal kam pravers.

Vaikų naktinis šlapimo nelaikymas (enurezė)
(Doc. Vytautas Bačiulis)

Žodis enurezė kilęs iš graikų kalbos žodžio enourein – „negalėjimas kontroliuoti šlapinimosi“. Naktinė enurezė gali būti pirminė, kai į lovą šlapinamasi nuo gimimo be ilgesnės pertraukos, ir antrinė, kai vėl šlapintis pradedama po 6-12 mėnesių pertraukos.

Paprastai vaikai šlapintis į lovą liaujasi apie penktus gyvenimo metus. Tačiau maždaug kas dešimtas vaikas šios problemos neišauga.
Besišlapinančio vaiko tėvai dažnai klaidingai mano, jog yra sulėtėjęs jų atžalos vystymasis arba jis tiesiog tingi atsikelti ir nueiti į tualetą. Jie nesuvokia, kad naktinis šlapinimasis vyksta nevalingai.

Pirminė naktinė enurezė yra viena iš dažniausių vaikų ligų. Ji minima dar Eber’io papiruse prieš 3550 metų. Labiau paplitusi Europoje, Amerikoje, kiek rečiau pasitaiko kai kuriose Azijos šalyse.
5-6 metų vaikų naktį į lovą šlapinasi 15-25%.

Vilniaus darželiuose ir mokyklose anonimiškai buvo apklausiami vaikai nuo 4 iki 16 metų. Atsakyti į anketų klausimus buvo prašomi vaikų tėvai. Jiems buvo išdalinta 1500 anketų. Nustatyta, kad Lietuvoje naktine enureze vidutiniškai serga 9,2% vaikų. Savaime pasveiksta 15% ligonių per metus. Pastebėta, kad berniukai žymiai dažniau serga pirmine naktine enureze negu mergaitės – Lietuvoje į lovą šlapinasi 60% berniukų ir 40% mergaičių.

Naktinės enurezės priežastys
Didelės įtakos pirminei naktinei enurezei atsirasti turi genetiniai veiksniai, šlapimo pūslės funkcija, miegas ir prabudimas bei antidiuretinio hormono stoka:

Jei vienas iš tėvų sirgo naktine enureze, tai yra 45% tikimybė, kad ir vaikai sirgs, o jei abu tėvai sirgo vaikystėje enureze, tai tikimybė, kad vaikai naktį šlapinsis į lovą yra 77%.

Vaikai gali šlapintis į lovą, jei šlapimo kiekis viršija šlapimo pūslės funkcinę talpą.

75% tėvų nurodo, kad vaiką sunku naktį pažadinti, kad pažadintas dažniausiai nesiorientuoja aplinkoje arba ryte neprisimena, jog buvo tualete. Nustatyta, kad vaikų, kurie šlapinasi naktį į lovą, miegas yra normalus, tačiau jų prabudimas, prisipildžius šlapimo pūslei, sutrikęs.

Sveikiems vaikams naktį padidėja serumo antidiuretinio hormono (vazopresino) koncentracija, vaikas išskiria mažiau šlapimo ir tai jam leidžia ramiai miegoti. Sergant naktine enureze, antidiuretinio hormono (ADH) koncentracija vaikų kraujo serume būna sumažėjusi, o naktinio šlapimo kiekis padidėja nuo 2 iki 3 kartų. Todėl šlapimo pūslė prisipildo nesulaukus ryto ir vaikai pasišlapina į lovą.

Paprastai psichologinės problemos nesukelia pirminės naktinės enurezės. Tačiau enurezė sukelia vaikui psichologinių problemų. Šie vaikai save blogiau vertina, jiems dažniau būna nerimo būsenos. Vaikai pradeda save žymiai geriau vertinti, kai praeina naktinė enurezė.

Organinės naktinės enurezės priežastys pasitaiko 10% atvejų. Dažniausiai būna padidėjęs šlapimo pūslės dirglumas ar nestabili šlapimo pūslė, sergant latentiniu cistitu. Reta naktinio šlapimo nelaikymo priežastis yra poliurija, kuri atsiranda sergant inkstų funkcijos nepakankamumu, cukriniu arba necukriniu diabetu.

Diagnostika
Naktinė enurezė diagnozuojama vaikams nuo 5 metų amžiaus, jei jie naktį šlapinasi į lovą. Kadangi naktinio šlapinimosi priežastimi gali būti inkstų ligos (šlapimo organų infekcija, inkstų nepakankamumas), endokrininės ligos (cukrinis ar necukrinis diabetes), tai atliekamas šlapimo tyrimas ir inkstų echoskopija. Šie tyrimai leidžia diferencijuoti pirminę naktinę enurezę nuo kitų inkstų ligų. Kai kuriais atvejais gali pririekti pilno nefrologinio ištyrimo arba nefrologo konsultacijos.

Naktinės enurezės gydymas
Jei vaikas iki 5 metų amžiaus šlapinasi naktį į lovą, tai yra laikoma normaliu reiškiniu ir gydyti nereikia. Jei vaikas dėl enurezės labai nerimauja arba šlapinasi į lovą dažniau kaip 1 kartą per savaitę, patariama jį gydyti. Vidutinė gydymo trukmė 3-6 mėnesiai.
Tačiau problema ta, kad tėvai, užuot iš pat pradžių kreipęsi į specialistą, pirmiausia veda vaiką pas ekstrasensus, užkalbėtojas, įvairaus plauko ir burtininkes ir šiaip bobutes.

Norint, kad vyresniame amžiuje vaikas išvengtų psichologinių problemų, kurias sukelia naktinis šlapinimasis į lovą, geriausia šį negalavimą pradėti gydyti nuo 5-6 metų.
Pirmiausia šią problemą derėtų aptarti su bendrosios praktikos gydytoju ar pediatru. Atviras pokalbis apie ligą sumažina vaikų ir tėvų nerimą, padeda suprasti gydymo svarbą, ligos prognozę. Gydymas mažiau sėkmingas būna tada, kai vaikas į lovą šlapinasi daug kartų, kai šią problemą turi ir kiti šeimos nariai, taip tada, kai šeimos gyvenimo sąlygos prastos. Gydymą apsunkina ir atsainus tėvų požiūris į problemą.

Šlapinimasis į lovą – nevalingas reiškinys, todėl vaiko negalima barti, gėdyti ar kitaip bausti. Svarbiausia – geri vaiko ir šeimos narių santykiai.

Kas tokiu atveju taikoma:
1. Bendro pobūdžio priemonės. Patariama pildyti 3-6 mėnesius enurezės dienoraštį, pažymint sausas ir šlapias naktis, kad būtų galima kontroliuoti ligos ir gydymo eigą. Daugiau nei pusė šlapių naktų per savaitę rodo, jog naktinės enurezės eiga yra sunki.
Iš dietos reikia pašalinti maisto produktus, kurie turi didelį kiekį kofeino ir cukraus, citrusinius vaisius ir sultis, pieno produktus (vakare), šokoladą, maisto produktus ir gėrimus, kurių sudėtyje yra maistinių dažų. Skysčių riboti vakare nereikia. Svarbiau yra skatinti vaiką gerti daug skysčių dieną (1.5-2 litrus). Galima dėvėti naktines sugeriamasis kelnaites.

2. Psichoterapinės priemonės. Tėvams reikia paaiškinti, kad naktinė enurezė pagydoma liga. Reikia pastoviai bandyti vaikui įteigti, kad jis gali miegoti sausas. Premijavimas (vaikas, jei išmiega sausas, turi teisę dienoraštyje priklijuoti žvaigždę, nupiešti saulę) padeda pakeisti vaiko elgesį ir jo požiūrį į naktinį šlapimo nelaikymą. Jei vaikui nusibosta premijavimas už sausas naktis, tai toks gydymas nutraukiamas. Vyresni vaikai gali pildyti tik dienoraštį, nenaudojant premijavimo.

3. Nemedikamentinis gydymas. Vaiką galima žadinti naktį – žadina tėvai arba vyresniems vaikams nuo 8 metų naudojamas elektroninis enurezės žadintuvas. Vaiką reikia pilnai pažadinti, įjungti šviesą kambaryje ir palydėti į tualetą. Gydant enurezės žadintuvu, per 4 mėnesius pasveiksta arba būna pagerėjimas 60-70% ligonių.

4. Medikamentinis gydymas. Daugiau kaip du dešimtmečius naktinė enurezė sėkmingai gydoma vaistu „Minirin®" . Galima vartoti lašus į nosį, aerozolį ar tabletes nuo 5 metų. „Minirin®" veiklioji medžiaga desmopresinas skatina inkstus labiau koncentruoti šlapimą. Šlapimo pasigamina mažiau ir vaikas naktį išmiega sausas. Gydymas būna efektyvus 60-80% atvejų. Jei pradinė dozė neveikia, tai po 2 savaičių ji padidinama. „Minirin®" gydoma 3-6 mėnesius ir ilgiau. Gydymas desmopresinu yra saugus, jei vaikas negeria skysčių naktį.
Enurezei gydyti taikomi ir tricikliniai antidepresantai (amitriptilinas, imipraminas, melipraminas). Gydymas efektyvus 60% atvejų. Šios grupės preparatai sumažina šlapimo pūslės tonusą ir skatina antidiuretinio hormono sekreciją. Gydymo kursas yra 3 mėnesiai. Spazmolitikai (oksibutininas, flavoksatasdesmopresinu ar tricikliniais antidepresantais.

5. Alternatyvūs gydymo metodai. Daugelio alternatyvių gydymo metodų (dietos, hipnozės, homeopatijos, refleksoterapijos, akupunktūros, žolinių preparatų ir kitų) Veiksmingumas neįrodytas.

Jei gydant kuriuo nors metodu, per mėnesį nestebima pagerėjimo, reikia bandyti kitą vaistą arba derinti vaistus, arba keisti gydymo metodą. Gydymas veiksmingas, kai ligonis iš eilės 14 naktų nesišlapina į lovą. Ligos recidyvu, baigus gydymą, vadinama, kai būna 2 šlapios naktys per dvi savaites. Naktinės enurezės gydymas efektyvus, jei nėra recidyvo 6 mėnesius.

Gydymą pradėjus laiku galima išvengti ne tik keltą metų besitęsiančio patalynės skalbimo, bet ir daugybės psichologinių problemų.


Papildyta:
QUOTE(italė @ 2006 08 22, 10:42)
Sveikos mamos,
Radau šią temą ir nusprendžiau pasiguost. Mano dukrytei tuoj bus 5 metukai. Ir jau kokie 4 mėn, kai ji pradėjo naktimis šlapintis į lovą. Padarė visus tyrimus - nieko blogo nerado. Sako, psichologinės problemos. Net nežinau ką ir bedaryti. Svarbiausia kad jinai visai nepergyvena. Sako, aš dar mažytė. Bet padariusi sisiuką iš kart pabunda. Bandžiau naktį kelt ir vest į tualetą. Bet jei neprikeliu - vėl šlapia... Nebežinau ko ir imtis verysad.gif Gal galit ką patart?


Tikrai jokiu budu nebarti, nesureiksminti, nes ivarysit vaikui kompleksa. Nakti reik prikelt taip kad atsibustu(mum tai niekaip napavyksta, nes miega labai kietai, ir gaunas kad as ja tiesog nunesu miegancia ).
Pas mum labai tetis pergyvena ir galiausiai mergyte manes pradejo prasyt kad teciui nesakyciau. Zinoma as pergyvenu, bet tikrai ne taip stipriai, nes pati iki 5 metu turejau tokia problema, tai tikiuos isaugs. O is kitos puses galvoju zmones turi daug rimtesnes ligas nei enureze, tai jin palyginus visai nekalta, uzdesim pamperi ir bus sausa naktis smile.gif
Atsakyti
mamytes,kas tikit netradicine medicina,t.y.Su Dzok terapija as galeciau papasakot apie seklu ir magnetiniu zvaigzduciu gydyma 5,6m vaikams.matot as duomiuosi netradiciniu gydymu,esu baigus kursus,o be to ,pastoviai skaitau nauja literatura.ir daug kam padedu.Tad pameginsiu paaiskint kuriuos taskucius reiktu pradzioje stimuluoti,o jei kas susidomesite,galesiu atsiusti jums chemutes.Taigi ,nuo smiliaus ir didziojo(tarpupirscio);ir nuo mazojo irbevardzio(tarpupirscio),kylame aukstyn iki delno centro,suaug bus apie3cm,Cia randasi jusu 2 inkstai,jei kankina naktinis slapinimasis reiktu stimuliuoti tuos taskus,arba nakciai uzdeti(uzklijuoti)6karciuosius pipirus gelytes forma t.y viduriukas ,o aplink 5 lapiukai,;Dar reikia stimuliuoti slapimo pusle ir slapimtakius apie 20-30 sekundziu diagnostine lazdele,galima sratinuko galvute. nakti vaikucio lova turetu buti sausa. Kaip rasti slapimo pusle Taigi,tarp didziojo ir bevardzio pirsto(tarpupirstis)i virsu 0,5cmtaskelis pe pati tarpupirscoi viduriuka nusipieskite ji flomasteriu;dabar ieskosime slapimtakiu.Taigi nuo slapimo pusles veskite linijas iki abieju inkstuku,va tos linijos ir bus slapimtakiai ;juos ir stimuliukite kartu su slapimo pusle. Paskui 3 dienas ant tu paciu tasku 3 valandoms uzdeti magnetines zvaigzdutes,o nakciai karciuju pipiru seklas ar bet kokias ovalines seklas,nes jos yra priskiriamos prie sildomuju ir skirtos butent toms ligoms gydyti. va ir viskas po 4-5 dienu jei nera kitokiu komplikaciju turetumete pasveikti.tiesa magnetines zvaigzdutes galima isigyt azoteriniame knigyne,jos nera brangios,geriausia aukso spalvos,man rods as mokejau 7 lt uz visa rinkinuka,bet jas galesite panaudoti ,kitu ligu gyd.taigi je ko nesuprasite tad dar paklauskite,ir jei prireiks shemutes nesidrovekite,tikrai nupiesus atsiusiu Sekmes gydytis ir istvemes,
o bart vaikuciu uz tai tikrai nereiketu ,nes jie nejaucia ka padaro,o neurozes issivysto veliau,kai pajaucia gedos jausma.mano brolio dukra i tai buvo,tai mama ir sese ja labai gedijo, tai ji vi padarydavo i lova,o atvaziavus pas mane tik 1 karta pridare i lova.Pirmiausia su ja pakalbejau apie pati fakta,ir pasakiau kad cia niek tokio ,kai as maza buvau irgi sisevau,o ir suaugusi viena kart padariau i lova ,na ir kas,;Tada mes smsgiai pasijuokem,matot as ja gydziau nuo neurozes pirmiausiai,Ir pasakiau jei ir padarysi sisiuko,nieko cia tokio,nepergyvenk, Ji kita nakti nepadare,pamasazavau.ir vis kartojau jei ir ivyktu nepergyvenk ,bus viskas gerai.o svarbiausiai,mama nakti,vis mobiliu zadindavo ja keltis i tuoleta ,as uzdraudziau,isnesiau jos telefona i kita kambari,ir nezadinau kaip ji buvo ipratus .Ir ka jus manot ji nepadare nei viena daugiau nakti.Po atostogu pas mane,namo gryzo sveika,atostogavo 1men.
Atsakyti
Nu aisku as tokia tvirtai stovinti an zemes ir visokiais magnetukais nelabai tikiu, bet kai daznai sisiojimas i lova yra psihologinio pobudzio, tai kodel nepabandzius. Jei mamos papusta zaizdele nustoja skaudeti, tai gal ir ypatingai gydoma sita problemele ymanoma panaikinti.
Tan jei gali atsiusk ta schemute fleksija@bamba.lt . O kur tu magnetiniu zvaigzduciu gauti?


Nors zinoma pirmiausia nueisim pas gydytoja, kad isiaiskintu ar rimtesniu priezasciu nera.
Atsakyti
Na as manau iki 6 metuku visko pasitaiko,bet jau toliau reikia ieskoti ligos.Maniskes tai varo i lova irgi,bet tuomet kai pries nakty daugiau atsigeria.Stengiuos neduoti gerti.
Atsakyti
Mano vaikui 6m. berniukui jau buvo prirase Minirina (kaina 200 Lt, bet kompensuojamas), daktare pasikalbejo, liepe piesti slapias ir sausas naktis - ir isivaizduokit - tas pokalbis padejo, neisgerem ne vienos tabletes. Dabar jam jau 7m., kartais dar pasitaiko, ypac jei vakare nenueina "ant puodo", tai lova garantuotai slapia.
Labai rekomenduociau rimta pokalbi su daktaru (psichologini poveiki), tik jei nepades, tik tada gert vaistus.
Atsakyti
O mano pradėjo beveik kas antrą dieną šlapintis daržely pietų miego metu... Namie viskas gerai...ai žodžiu verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo off topic: 06 lapkričio 2007 - 21:24
nebezinau ka daryt, 11 metu berniukas naktimis slapinasi i lova, ir visa tai vyksta nuo kokiu 4 ar 5 metu.kur kreiptis? ka daryt? seimos gydytojas siuncia tik pas neurologa, kuris buvo israses vaistu, jie labai brangus, gere 3menesius, pirma menesi tik 1 karta lova buvo slapia, o paskui vel tas pats. gal reiktu konsultuotis su vaiku urologu?siuntimo mums neduoda. nebezinau ka daryt, kur ieskot pagalbos, vaikas pradejo kompleksuot, neneori nikur vaziuot ir likt nakvot ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(SIR2TE @ 2007 11 09, 12:26)
nebezinau ka daryt, 11 metu berniukas naktimis slapinasi i lova, ir visa tai vyksta nuo kokiu 4 ar 5 metu.kur kreiptis? ka daryt? seimos gydytojas siuncia tik pas neurologa, kuris buvo israses vaistu, jie labai brangus, gere 3menesius, pirma menesi tik 1 karta lova buvo slapia, o paskui vel tas pats. gal reiktu konsultuotis su vaiku urologu?siuntimo mums neduoda. nebezinau ka daryt, kur ieskot pagalbos, vaikas pradejo kompleksuot, neneori nikur vaziuot ir likt nakvot ir t.t.


sveika,

pirmiausia zinok, kad si beda (enureze) yra labai dazna... Tai pirmiausia 4u.gif tau, laikykis, idejus pastangu tikrai pasveiksit ! . Mano pacios dukra turejo sita beda iki 13 metu ! Irgi labai daug prasikankinau. Tai parasysiu tau tiek, kiek pati suzinojau tuo metu, gal kas papildys, pati gydytoja nesu.

Taigi:

1. Tau reiketu pasiekti kokiu nors budu, kad istirtu urologas - t.y. butinai echoskopu istirtu inkstus, slapimo pusle, slapimkanalius. Tai daro ne poliklinikoje, o ligoninese (mes darem Santariskese, bet nezinau is kokio Tu miesto). Tavo pediatre PRIVALO tau pareikalavus duoti siuntima pas urologa, tada skambinkis tiesiai i savo miesto ligonine ir tarkis. Su siuntimu nieko kainuoti neturetu. Tiesa, del fiziologiniu priezasciu (silpna pusle, siauri slapimtakiai ir ten dar visokiu butent fiziologiniu priezasciu) enurezes buna tik apie 10-20 proc atveju, visi kiti yra neurologiniai. Mano dukros atveju - nieko blogo irgi nerado. Bet fiziologines priezastys isaiskinamos lengviausiai, uztai nuo ju ir reiketu pradeti.
2. Jei (1) punkta praeisi, tai teks lankytis pas neurologus... jei tau normaliai nepaaiskins apie galimus gydymo budus, tai as tau trumpai cia surasau ka zinau. Galiu pasakyt kad lengva nebus, nes tobulo gydymo tiesiog nera. Reiks daug isbandyt ir daug pinigu sukist verysad.gif , bet tai butina, nes veliau psichologiniai kompleksai ivaryti kainuos dar daugiau. Taigi gydymas

a) slapimo pusle stiprinanciais vaistais. Tokiu gerem labai daug, pavadinimas uzkrito... is D raides berods... manau kad tokiu jau tau skyre... Su jais beda daugumai ta pati kaip sakei - kol vartoja liuks, tik baigia - ir vel atgal...
cool.gif vyresniems vaikams (taigi ir siuo atveju) skiriami hormoniniai preparatai, jie valdo slapimo gamyba... nebandziau nezinau... sako efektyvus, bet juos prisibijo skirti, kad neisbalansuotu naturalios hormonu gamybos...
c) yra toks aparatukas "wet-stop". Principas paprastas: i kelnaites dedamas daviklis, o prie pizamos tvirtinamas toks 'skambutis'. Kai tik pirmas slapimo lasiukas nulasa, suskamba skambutis ir vaikas pabunda. Taigi formuojamas salyginis refleksas. Sitai buvo gana efektyvu. Nebezinau kur dabar tokius parduoda ar nuomoja (mes nuomavom), bet galima tai susizinoti.
d) akupunktura, akupresura, hipnoze ir pan. - bent jau taip giriasi alternatyvios medicinos specialistai, bet apie tai nieko gerai nezinau.
e) svarbiausia - darbas su vaiku... Paprastu dalyku kaip negert po 18 val. neminesiu. Bet svarbu girti kieviena pasiekima, nebarti uz nesekmes, butinai zymeti kalendoriu, linksmai atsvesti kiekviena maza pergale (pvz. tris sausas dienas) ir t.t. As galvojau kad visa tai yra skiedalai tiesa sakant, bet veliau issitikinau kada taip nera. Zinai kada maniske galutinai nustojo turet sita beda ?... Tiesa jau buvo aptvarkyta gerokai, bet vis dar buvo... Ogi kai emem ir nupirkom naujutele lova. Iki tol miegojo tokioj senos sutriususioj, vis nesiryzom pirkt naujos kad nesugadintu... Nuejom i parduotuve, pati issirinko kokia norejo, iskilminai ismetem senaja... vat tau ir netikek psichoterapijos nauda mirksiukas.gif ...

Taigi sekmes tau. Zinok, kad kartais labai verta nueit pas privatininkus. Jie stebuklu nepadaro, bet mane pvz echoskopijon nusiunte tik privati neurologe, iki tol - panasiai kaip tau - niekas nesusimylejo tokio dalyko patikrint. Aisku tai kainuoja, pvz. VLN Grybo gatveje konsultacija pas neurologa kainuos 106 Lt. Bet ten bent galesi klausinet visko iki soties, nes tai ka as cia nemedike budama surasiau tai tik pavirsiukas, geras medikas daug daugiau pasakys... Ir nenusimink, viskas susitvarkys !
Atsakyti