Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, vaiko pinigai

QUOTE(z.lineta @ 2010 09 14, 13:34)
sveikos,
turiu klausymu:)
situacija tokia: mano dukrai 5 metai,lanko darzeli,as 2010 nedirbu,pagal 2009 m mums priklauso 52 lt,nes nesigauna 525 kiekvienam,istekejus nebuvau,vaiko tevas mire pries kelias savaites,susitvarkau vaiko pensija,kiek gaus nezinau,dar jie skaiciuos,dabar suzinojau,kad yra tokia pasalpa!noreciau suzinoti ar ji mums priklauso? http://www.socmin.lt....php?1189177490  taigi musu vieninteles pajamos bus sitie pinigeliai,gyvename pas mano tevus,ten ir prirasytos esam,jie gauna paketus is maisto banko,kreipesi i seniunija del kompensaciju uz sildyma,bet jiems atsake kad negaus nes gyvenam mes ir as nestoviu darbo birzoje.ar taip gali buti?
atsiprasau,kad ne viskas cia i tema turbut,bet gal kuri zinot?
is karto aciu


cituosiu pati save:) nuvaziavau i seniunija,pasake reik darbo birzoj puse metu isstovet kad gauti pasalpa,o drauges mama dirbanti db tik kitam mieste,paskambino i vilnius,jai pasake mamoms vaikus iki 8m auginancioms nereik jokiu puses metu,taip kad vaziuosiu ryt i birza ir toliau aiskinsiuos

Atsakyti
QUOTE(z.lineta @ 2010 09 14, 16:55)
cituosiu pati save:) nuvaziavau i seniunija,pasake reik darbo birzoj puse metu isstovet kad gauti pasalpa,o drauges mama dirbanti db tik kitam mieste,paskambino i vilnius,jai pasake mamoms vaikus iki 8m auginancioms nereik jokiu puses metu,taip kad vaziuosiu ryt i birza ir toliau aiskinsiuos

na kiek as zinau visiem reike atstovet puse metu darbo birzoje kad gautumet pasalpa.mano sesuo turi 3m.vaika ir teko stovet puse metu birzoje.del kompensacijos uz buta taip jus ir turite stoveti birzoje arba rodyti savo pajamas tada ir pritaiko kompensacija o jei visi esat bedarbei ir stovit visi darbo birzoje jum 100% tada kompensuos sildyma,salta ir karsta vandeni.o del 52lt.nebutina tik preitu metu pajamas pristatyt o galima is paskutiniu 12men.bent pas mus savivaldybeje taip galima cia is silutes butu.nes man liepe paskutiniu 12men.imti pajamas ir jei nevirsija 525lt.galiu tvarkytis
Atsakyti
tai as nzn,pati db dirbatoja taip pasake kad nereik puses metu turint vaika stovet,cia gal kaip savai taip,nors nzn gal ir suklydo ir visa kita.o del sildymo kompensacijos,taipogi jei reikia puses metu isstovet man kad ja gaut,bus jau ir sildymo sezonas pasibaiges:)vien zo ryt bus aisku
Atsakyti
Sveiki, esu nescia. 4 men dar. Bet jau domiuosi siuo reikalu.

1 dalis.

Šeima arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jei kreipimosi metu:

yra bedarbiai, gaunantys nedarbo socialinio draudimo išmoką arba mokymosi laikotarpiu – mokymosi stipendiją, arba dirbantys viešuosius ar Užimtumo fondo remiamus darbus;
yra ne trumpiau kaip 6 mėnesius įsiregistravę teritorinėje darbo biržoje;
slaugo vaiką, kuriam įstatymo nustatyta tvarka nustatyta globa (rūpyba) šeimoje, šeimos narį, artimą savo ar sutuoktinio giminaitį, jei jiems yra mokamos slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos arba jie pripažinti neveiksniais;
ne trumpiau kaip vieną mėnesį gydosi sveikatos priežiūros įstaigos stacionare arba ne trumpiau kaip vieną mėnesį turi nedarbingumo pažymėjimą;
yra nėščia moteris, kuriai yra likę 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos;

Su draugu nesam susituoke, jis niekur nedirba. As dirbanti, bet dekretines pagal dabar skaiciavima man nei sieks 500lt.Dar papildomai mokinuosi neakivaidziai kolegijoje.
1.Ar as galiu prasyti socialines pasalpos kaip man liks 70 d iki numatytos gimdymo datos.

2 dalis.

Kai gims vaikelis, mes kai gyvename kartu, vaikelio dokumentuose bus registruotas tevelis. Bet jis registruotas pas savo mama, o as pas savo tevu,o pas tevu dar yra papildomai registruoti kiti zmones.
1.Ar draugui reikia butinai registruotis birzui, kad gautume socialine paroma vaikui tuos 315lt.
2.Kokias pajamas nesti?Ar tik mano ir draugo? Nes pas jo mama registruoti mama, jis ir senele, pas mano tevu - tevai, as ir dar papildomai maks 5 zmones.

Aciu. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurates1: 14 rugsėjo 2010 - 17:11
atsakyciau i 2 punkta,kaip tik sian teiravausi,mano seima vadinas tie zmones kurie prirasyti ten pat kur ir as gyvenu ir norint gauti tuos pinigelius visi turim but birzoj ,zodziu visi turim atitikt ta tu zmoniu standarta,na tai tiek kiek as zinau
Atsakyti
QUOTE(jurates1 @ 2010 09 14, 18:10)
Sveiki, esu nescia. 4 men dar. Bet jau domiuosi siuo reikalu.

1 dalis.

Šeima arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jei kreipimosi metu:

yra bedarbiai, gaunantys nedarbo socialinio draudimo išmoką  arba mokymosi laikotarpiu – mokymosi stipendiją, arba dirbantys viešuosius ar Užimtumo fondo remiamus darbus;
yra ne trumpiau kaip 6 mėnesius įsiregistravę teritorinėje darbo biržoje;
slaugo vaiką, kuriam įstatymo nustatyta tvarka nustatyta globa (rūpyba) šeimoje, šeimos narį, artimą savo ar sutuoktinio giminaitį, jei jiems yra mokamos slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos arba jie pripažinti neveiksniais;
ne trumpiau kaip vieną mėnesį gydosi sveikatos priežiūros įstaigos stacionare arba ne trumpiau kaip vieną mėnesį turi nedarbingumo pažymėjimą;
yra nėščia moteris, kuriai yra likę 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos;

Su draugu nesam susituoke, jis niekur nedirba. As dirbanti, bet dekretines pagal dabar skaiciavima man nei sieks 500lt.Dar papildomai mokinuosi neakivaidziai kolegijoje.
1.Ar as galiu prasyti socialines pasalpos kaip man liks 70 d iki numatytos gimdymo datos.

2 dalis.

Kai gims vaikelis, mes kai gyvename kartu, vaikelio dokumentuose bus registruotas tevelis. Bet jis registruotas pas savo mama, o as pas savo tevu,o pas tevu dar yra papildomai registruoti kiti zmones.
1.Ar draugui reikia butinai registruotis birzui, kad gautume socialine paroma vaikui tuos 315lt.
2.Kokias pajamas nesti?Ar tik mano ir draugo? Nes pas jo mama registruoti mama, jis ir senele, pas mano tevu - tevai, as ir dar papildomai maks 5 zmones.

Aciu. smile.gif

del 2 dalies,tai jei jusu draugas nedirba,tai taip,jis turi stovet darbo birzoj,ne maziau nei puse metu.tada skaiciuos soc.pasalpa jusu seimai,kai parodisit savo ir draugo pajamas,jei nevirsys 1050 lt/men(nes jus 3 zmones,3*350),tai jums pasalpa priklausys.Jei nerodisit draugo pajamas,tai soc.pasalpa bus skirta tik vaikui.Kad gaut soc.pasalpa neziurima kas kur deklaruotas,cia jei noresit kompensacijos uz sildima,vandeni,tada reikes pristatyti visu priregistruotu zmoniu pajamas.
del 1 dalies tai galit kreiptis del soc.pasalpos,bet vel gi,vyras turi stovet birzoj,kad jums gaut soc.pasalpa seimai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 15 rugsėjo 2010 - 07:51
QUOTE(martulia @ 2010 09 14, 15:30)
Sveikos,
kaip suprantu, kad gauti tuos 52 lt ima visas pajamas kiek buvo gauta per 12 praejusiu men. (ir mano mot. pasalpa ir vyro darbo uzdarbi) ir jeigu pajamos virsija 525 lt tai negauni 52 Lt, jei nesiekia 525 Lt tai gauni 52 Lt.
Ar as taip supratau blush2.gif

taip supratai drinks_cheers.gif
Atsakyti
SENA TEMA
http://www.supermama...howtopic=546342
http://www.supermama...howtopic=575600

Nuo sausio 97,5 Lt bus mokami tik vaikams iki kol jiems sukaks 2 metai ir tik tiems, kurių tėvai negauna motinystės arba tėvystės pašalpos arba jei gauna, tai pašalpa turi būti mažesnė nei 525 Lt.

Skurstantiems 2-7 metų vaikams, kurių tėvų pajamos vienam asmeniui siekia 525 Lt, kas mėnesį bus skiriama po 52 Lt. Vyresniems neturtingiems vaikams išmoka iki pilnametystės bus mokama tik tuo atveju, jei šeimoje gyvena trys ir daugiau vaikų.

http://www.spcentras...php?m=11&l=2375
http://www.socmin.lt...x.php?533031094

Visos laukiančios vaiko pinigu
http://www.supermama...?...56&t=563312
Atsakyti
Gal kas zinot kokius dokumentus reikia pristatyti,kai vaikui sueina 2 metai,kad toliau moketu po 52Lt.?Uz visus 2009metus ar paskutiniu menesiu?
Atsakyti
QUOTE(vaida89 @ 2010 09 16, 09:28)
Gal kas zinot kokius dokumentus reikia pristatyti,kai vaikui sueina 2 metai,kad toliau moketu po 52Lt.?Uz visus 2009metus ar paskutiniu menesiu?

reikia apskaiciuot visu seimos nariu pajamas uz 2009 metus,arba jei sumazejo pajamos uz paskutinius 12 men,jei vienam seimos nariui iseina ne daugiau 525 lt/men,tai ismoka vaikui jums priklauso.
Vaikui (-ams) nuo 2 metų iki 7 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio.
Šeimos vidutinės pajamos išmokai vaikui gauti apskaičiuojamos:
→ pagal praėjusių kalendorinių metų iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas
→ pagal 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl išmokos mėnesio pajamas, jeigu šeimos vidutinės mėnesio pajamos, palyginti su praėjusiais kalendoriniais metais gautomis pajamomis, sumažėjo.
Atsakyti
Laba. Gal gali kas pakonsultuoti ir patarti...Siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose, mergytei 1.9m. Gruodzio men bus 2 metai ir ieskau darbelio. Siom dienom gavau pasiulyma del darbo. Pasiulymas gundantis ir nenoriu prarasti pasalpos. Ar yra galimybes man isidarbinti ,neprarandant sodros pinigeliu. Aciu labai is anksto:)
Atsakyti
QUOTE(ABB @ 2010 09 17, 14:48)
Laba. Gal gali kas pakonsultuoti ir patarti...Siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose, mergytei 1.9m. Gruodzio men bus 2 metai ir ieskau darbelio. Siom dienom gavau pasiulyma del darbo. Pasiulymas gundantis ir nenoriu prarasti pasalpos. Ar yra  galimybes man isidarbinti ,neprarandant sodros pinigeliu. Aciu labai is anksto:)

Nebent atliginimas bus mazesnis nei pasalpa,tada mokes skirtuma.
Atsakyti