Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, vaiko pinigai

Sveikos mamytes, girdejau pries dvi dienas [per radio zines, sake nori padaryti nuo kitu metu istatyma arba pasirenki vaiko pinigus, bet socialines pasalpos negausi, arba renkiesi socialine pasalpa, bet vaiko pinigu negausi. doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Rašiau šiandien prašymą dėl vaiko pinigų. Kadangi pernai pajamos buvo tik iš vyro, tai įrašiau sumą iš jo pajamų deklaracijos pažymos. Tik dabar galvoju, ar teisingai įrašiau. Užrašiau sumą, kuri gaunasi taikant 15proc. pajamų tarifą ir dar atėmus MPNPD g.gif Kažin, ar nesuklydau?

Ir kas tas MPNPD? blush2.gif
Atsakyti
seimos pajamos skaiciuojamos skiriant vaiko ismoka:
1. Su darbo santykiais susijusios pajamos, išskyrus mokinių, kurie mokosi, darbo pajamos (išskaičiavus mokesčius)
2. Nedarbo socialinio draudimo išmokos*
3. Autorinis atlyginimas
4. Pensijos (senatvės, invalidumo, socialinė ir kt.), pensijų išmokos, šalpos išmokos, išskyrus slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslines kompensacijas ir tikslinį priedą*
5. Valstybinės ir iš kitų žinybų gautos pensijos ar pensijų išmokos, mokamos:
5.1 Valstybinio socialinio draudimo fondo*
5.2 kitų žinybų
6. Dividendai
7. Palūkanos
8. Individualios įmonės savininko pajamos
9. Individualios veiklos pajamos, įskaitant pajamas, gautas verčiantis veikla pagal verslo liudijimą
10. Žemės ūkio veiklos pajamos, išskyrus pajamas iš žemės ūkio naudmenų, kurių bendras plotas neviršija 1 ha
11. Gautos išmokos žemės ūkio veiklai (tiesioginės ir kompensacinės išmokos)*
12. Piniginės lėšos, gautos vaikui išlaikyti (alimentai, Vaikų išlaikymo fondo išmoka)
13. Socialinio pobūdžio kas mėnesį gaunamos pajamos, išskyrus transporto išlaidų kompensacijas neįgaliesiems, kompensacijas donorams, išmoką vaikui, pagalbos pinigus*
14. Išeitinė išmoka nutraukiant darbo sutartį arba atleidžiamam iš pareigų valstybės tarnautojui
15. Ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpa*
16. Žalos atlyginimas (įskaitant periodinę ir vienkartinę netekto darbingumo kompensaciją), mokamas:
16.1 Valstybinio socialinio draudimo fondo *
16.2 kitų žinybų ar asmenų
17. Turto nuomos pajamos
18. Turto pardavimo pajamos, išskyrus įskaitomas į turtą
19. Stipendijos, išskyrus socialinę stipendiją
20. Kitos faktiškai gautos pajamos:
labdara piniginėmis lėšomis, didesnė nei 4 valstybės remiamų pajamų dydžiai
gautos dovanų piniginės lėšos
paveldėtos piniginės lėšos
užsienyje ar iš užsienio valstybės gautos lėšos
loterijų ar kitų žaidimų laimėjimai, prizai
kita

Šeimos pajamos skaičiuojamos per praėjusius kalendorinius metus arba, pajamoms sumažėjus, per 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl išmokos ar teisės į išmoką atsiradimo dienos laikotarpį.
Šeimos pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį apskaičiuojamos:
Iš viso per laikotarpį gautų pajamų suma / 12 mėn. / šeimos narių skaičius

cia reiktu i pirma zinute kada imesti, kad klausimu nekiltu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 08 rugsėjo 2010 - 20:32
Kaži jei gaunanu išmoką už du vyreniuosius vaikus ar reikia kreiptis į socialinį skyrių dėl išmokos dukrelei ,kuriai greit 2 metai
Atsakyti
QUOTE(regutis @ 2010 09 08, 22:23)
Kaži jei gaunanu išmoką už du vyreniuosius vaikus ar reikia kreiptis į socialinį skyrių dėl išmokos dukrelei ,kuriai greit 2 metai

kai sueis du metai reikia kreiptis i soc./skyriu,rasyt prasyma del 52 lt,jei priklauso.
Atsakyti
QUOTE(regutis @ 2010 09 08, 22:23)
Kaži jei gaunanu išmoką už du vyreniuosius vaikus ar reikia kreiptis į socialinį skyrių dėl išmokos dukrelei ,kuriai greit 2 metai

jei jusu pajamos is sodros nesiekia 525lt/men- turite kreiptis iki mazylei sueis 2 metukai... jei pajamos didesnes galesite bandyti kreiptis kai sueis 2 metukai ir skaiciuos visos seimos pajamas, kad vienam seimos nariui tektu 525lt/men
Atsakyti
sveikutes mirksiukas.gif
esu dekrete,dukrytei jau 2 metai ir 2 menesiai wub.gif siandien buvau nuvaziavus i seniunija del vaiko pinigeliu,tai pasake kad as negausiu pasalpos uz vaika schmoll.gif nes esu dekrete trecius metus ir vaikas lanko darzeli unsure.gif sako,kad turi butinai dirbti arba stoveti darbo birzoje,tik tada gausiu g.gif dar tiesiai sviesiai pasake,tai ka mama veikia treti metai dekrete,jei vaikas lanko darzeli biggrin.gif tai kaip supratau as,pagal ja tinginiauju ir noriu gauti uz nieka lt biggrin.gif

ar cia tokie istatymai dabar ar ji skiria kam nori pasalpas? unsure.gif

isvis nesiseka ziuriu man doh.gif dar paaiskinau jai,kad mes tik pradejom darzeli lankyt,netaip lengva dar ir pakliuti i ji g.gif tuo labiau,kad siuo metu serga dukryte ir noriu is pradziu vaika pripratint prie darzelio,tai ji man sako nesvarbu tos smulkmenos,nes lape reiks nurodyti ar vaikas lanko darzeli g.gif niu nesuprantu kas cia vyksta doh.gif
tai dabar teks nutraukt darbo sutarti,kad gauti pasalpa ir stoti i birza,o kiek zinia darbu nera ir i darba galiu nebegrist,nes gali nebebuti darbo vietu verysad.gif nu absurdas,isvis pasimetusi blink.gif

dar pradejo list i mano asmenini gyvenima unsure.gif kadangi esu vienisa mama,auginu dukryte viena,tai ji man sako turi buti dar irasytas vaiko tevas gimimo liudijime arba turi paduoti i teisma del elementu jei graziuoju nemoka,niu isvis apakau blink.gif
gal ka mamytes galit patarti,labai buciau dekinga 4u.gif

Papildyta:
beje,pamirsau parasyti,kad jokiu pajamu siuo metu negaunu schmoll.gif bet labai dziaugiuosi,kad turiu gerus tevus ir labai palaiko kol pradesiu dirbti wub.gif
Atsakyti
QUOTE(DDDanguteee @ 2010 09 09, 17:53)
sveikutes  mirksiukas.gif
esu dekrete,dukrytei jau 2 metai ir 2 menesiai  wub.gif siandien buvau nuvaziavus i seniunija del vaiko pinigeliu,tai pasake kad as negausiu pasalpos uz vaika schmoll.gif  nes esu dekrete trecius metus ir vaikas lanko darzeli  unsure.gif sako,kad turi butinai dirbti arba stoveti darbo birzoje,tik tada gausiu  g.gif  dar tiesiai sviesiai pasake,tai ka mama veikia treti metai dekrete,jei vaikas lanko darzeli  biggrin.gif tai kaip supratau as,pagal ja tinginiauju ir noriu gauti uz nieka lt  biggrin.gif

ar cia tokie istatymai dabar  ar ji skiria kam nori pasalpas? unsure.gif 

isvis nesiseka ziuriu man  doh.gif  dar paaiskinau jai,kad mes tik pradejom darzeli lankyt,netaip lengva dar ir pakliuti i ji  g.gif tuo labiau,kad siuo metu serga dukryte ir noriu is pradziu vaika pripratint prie darzelio,tai ji man sako nesvarbu tos smulkmenos,nes lape reiks nurodyti ar vaikas lanko darzeli g.gif  niu nesuprantu kas cia vyksta  doh.gif
tai dabar teks nutraukt darbo sutarti,kad gauti pasalpa ir stoti i birza,o kiek zinia darbu nera ir i darba galiu nebegrist,nes gali nebebuti darbo vietu  verysad.gif  nu absurdas,isvis pasimetusi  blink.gif

dar pradejo list i mano asmenini gyvenima unsure.gif kadangi esu vienisa mama,auginu dukryte viena,tai ji man sako turi buti dar irasytas vaiko tevas gimimo liudijime arba turi paduoti i teisma del elementu jei graziuoju nemoka,niu isvis apakau  blink.gif 
gal ka mamytes galit patarti,labai buciau dekinga  4u.gif

Papildyta:
beje,pamirsau parasyti,kad jokiu pajamu siuo metu negaunu  schmoll.gif  bet labai dziaugiuosi,kad turiu gerus tevus ir labai palaiko kol pradesiu dirbti  wub.gif

Jus apie vaiko pinigus(52 lt) kalbat,ar apie soc.pasalpa(315 lt)?
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 09 09, 18:38)
Jus apie vaiko pinigus(52 lt) kalbat,ar apie soc.pasalpa(315 lt)?

apie vaiko pinigus 52 lt smile.gif o dar kazkokia pasalpa yra skiriama? g.gif
Papildyta:
QUOTE(DDDanguteee @ 2010 09 09, 18:40)
apie vaiko pinigus 52 lt smile.gif o dar kazkokia pasalpa yra skiriama?  g.gif

o gal mes viena kita ne taip suprataom kokios as pasalpos noriu doh.gif jei dar ir kitokia skiriama vienisai mamai g.gif
Atsakyti
QUOTE(DDDanguteee @ 2010 09 09, 18:40)
apie vaiko pinigus 52 lt smile.gif o dar kazkokia pasalpa yra skiriama?  g.gif

ira soc.pasalpa,jei vienam seimos nariui neiseina po 350 lt./men
http://www.spcentras....php?m=11&l=935
o del 52 lt,tai turetu jums priklausyti
http://www.spcentras...php?m=11&l=2375
Vaikui (-ams) nuo 2 metų iki 7 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio**.
Kazkaip del 52 lt nekalbama,kad ziuri i tai ar vaikas lanko darzeli ar ne.
Papildyta:
QUOTE(DDDanguteee @ 2010 09 09, 18:45)
apie vaiko pinigus 52 lt smile.gif o dar kazkokia pasalpa yra skiriama?  g.gif
Papildyta:

o gal mes viena kita ne taip suprataom kokios as pasalpos noriu  doh.gif jei dar ir kitokia skiriama vienisai mamai  g.gif

gali buti,kad jus viena kita nesupratot,cia del soc.pasalpos ziurima i kriterijus,kad vaikas iki 3 metu nelankytu darzelio ir kad butu priteisti alimentai. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 09 rugsėjo 2010 - 17:50
QUOTE(DDDanguteee @ 2010 09 09, 19:04)
na va kaip buna doh.gif  ot tas nesusikalbejimas ax.gif
labai dekui uz info  mirksiukas.gif  4u.gif

jei jus trecius metus augintumete mazyli nanuose vaikas gautu soc parama 315lt/men
jei nuejusi pas notara vyras savanoriskai padetu parasa del alimentu, nereiketu jums ju prisiteisinet, kad ir jus gautumete papildomus 315lt/men (minus alimentu suma) mirksiukas.gif (nereiketu ir i birza tada stoti, kol vaikui sueis 3 metai)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 09 rugsėjo 2010 - 18:39
QUOTE(vikosiuks @ 2010 09 09, 19:37)
jei jus trecius metus augintumete mazyli nanuose vaikas gautu soc parama 315lt/men
jei nuejusi pas notara vyras savanoriskai padetu parasa del alimentu, nereiketu jums ju prisiteisinet, kad ir jus gautumete papildomus 315lt/men (minus alimentu suma) mirksiukas.gif  (nereiketu ir i birza tada stoti, kol vaikui sueis 3 metai)

o jei as nenoriu prisiteisineti pinigeliu ax.gif nes zinau,kad tai nemazai nervu ir laiko kainuoja doh.gif be to nenoriu isvis bendraut su tuo padaru schmoll.gif kazkada jau tvarkiau tuos popierius del elementu,bet viska nutraukiau blush2.gif tai jei as nuspresciau stoti i birza vis del to,tai man skirtu ta pasalpa 315 lt? unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Deimanciukia @ 2010 09 09, 20:00)
o jei as nenoriu prisiteisineti pinigeliu  ax.gif  nes zinau,kad tai nemazai nervu ir laiko kainuoja  doh.gif  be to nenoriu isvis bendraut su tuo padaru  schmoll.gif kazkada jau tvarkiau tuos popierius del elementu,bet viska nutraukiau  blush2.gif tai jei as nuspresciau stoti i birza vis del to,tai man skirtu ta pasalpa 315 lt? unsure.gif

ar dar ir reikalautu,kad butinai paduociau i teisma del elementu ir del vaiko pripazinimo,na kad butu gimimo liudijime irasytas? g.gif
Atsakyti