Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, vaiko pinigai

o kas priklauso tarnautojams? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(dajana03 @ 2010 08 10, 18:00)
o kas priklauso tarnautojams? blush2.gif

97 litukai iki vaikui sueis 2 metai, kas kitoms mamytems nebepriklauso jei is sodros mokama motinystes (tevystes) pasalpa virsija 525lt/men mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(AsJa @ 2010 08 10, 16:50)
Man irgi smalsu pasidarė ir paskambina į Soc. ministeriją, pasirodo, kad statutiniai valstybės tarnautojai ir profesionaliosios karo tarnybos kariai, jeigu jie vaiko priežiūros atostosgose iki kol vaikui sueis 2-ji metai gauna tuos 97,50 Lt. Būdami vaiko priežiūros atostogose jie negauna pašalpos iš Sodros, o gauna vidutinį darbo užmokestį iš darbo užmokesčio fondo. Nes kaip ministerija aiškino, atseit jiems darbo užmokestį (pašalpą) moka darbdavys (t.y valstybinė institucija), todėl jiems ir mokama 97,50 Lt. Labai logiška smile.gif


o man nei kiek nelogiska... doh.gif
tikrai nepavydziu, bet yra mamyciu kurios gauna ne po 4000lt kas menesi ir negauna 97 lituku, o cia zmones gauna nemazas pajamas ir gauna dar papildomai 97, kodel joms apribojimu nera? kuo tarnybines mamytes geresnes uz kitas, dirbancias paprastam darbely?

ir man idomu statutiniai valstybes tarnautojai- cia kurios pareigos i ta sarasa ieina ax.gif
paskaiciavau tikrai nemazai tokias pareigas einanciu, vadinas ir pinigeliai bendroj sumoj ne mazi ismokami joms...
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2010 08 10, 18:26)
Papildyta:


o man nei kiek nelogiska... doh.gif
tikrai nepavydziu, bet yra mamyciu kurios gauna ne po 4000lt kas menesi ir negauna 97 lituku, o cia zmones gauna nemazas pajamas ir gauna dar papildomai 97, kodel joms apribojimu nera? kuo tarnybines mamytes geresnes uz kitas, dirbancias paprastam darbely?

ir man idomu statutiniai valstybes tarnautojai- cia kurios pareigos i ta sarasa ieina ax.gif
paskaiciavau tikrai nemazai tokias pareigas einanciu, vadinas ir pinigeliai bendroj sumoj ne mazi ismokami joms...


Tutėjau omenyje, "labai logiška", nors čia jokios logikos nėra, nes nesitikėjau, kad ministerija ir pripažins, kad paliko spragą (o gal ir tyčia tai padaryta), o ėmė aiškinti banalius dalykus. Man irgi įdomu, kuo statutinės mamos vaikelis, skiriasi nuo ne statutinės, kad jam nepriklauso išmoka vaikui?
valstybės tarnautojai (pareigūnai), kurie nėra draudžiami ligos ir motinystės soc. draudimu ir jiems priklauso 97,50 Lt už vaiką.

1) Vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, Valstybės saugumo departamento sistemos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir įmonių pareigūnai;

2) krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos kariai, kariai savanoriai ir aktyviojo rezervo kariai, pašaukti į pratybas, mokymus ar vykdyti tarnybos užduočių, Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai tarnautojai;
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 10 rugpjūčio 2010 - 21:17
Galbut kas nors galetumet imesti istatyma kur nurodyta kad sumazejus pajamoms galima imti laikotarpi uz praejusius 12 men, jei zinoma neapsunkinsiu blush2.gif 4u.gif
Atsakyti

Sveikos, mamytes,


ir man reikia Jusu pagalbos. vaiko pinigeliu nebegavome po naujuju metu.suneliui dbr jau 2 metukai ir 2 men, o dukrai 6. pinigeliu nebegauname, ir tikiuosi mums ju dabar nebemokes, nes dokumentu nesitvarkiau is naujo. siuo metu isvykome gyvent i Norvegija, todel tikrai nenoreciau nemalonumu, kad pinigai dubliuotusi.
tai mano klausimas toks- ar tikrai, bent jau sunui, nepaskaiciuos automatiskai?
ir ar butu galimybe ju atsisakyti?
nes mes cia gausime pinigus, todel situ norime atsisakyti.

aciu
Atsakyti
Noriu suzinoti,dabar,kai ismoka 90% i rankas gavau 510lt. Ir,kaip suprantu, man priklauso tie 97 lt,tai reikia eiti paciai kazkokius popierius pildyti,kad juos gauti,ar ne? per EGAS ziurint jie buna priskaiciuoti prie ismoku? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Linulee @ 2010 08 18, 23:44)
Noriu suzinoti,dabar,kai ismoka 90% i rankas gavau 510lt. Ir,kaip suprantu, man priklauso tie 97 lt,tai reikia eiti paciai kazkokius popierius pildyti,kad juos gauti,ar ne? per EGAS ziurint jie buna priskaiciuoti prie ismoku? blush2.gif

Per EGAS jus matot tik is sodros gaunamas ismokas,o 97 lt is soc.paramos centro,jie ten nesifiksuoja.Reikia prasyma rasyt ir skaiciuoja 12 men pajamas.
Atsakyti
QUOTE(Linulee @ 2010 08 19, 00:44)
Noriu suzinoti,dabar,kai ismoka 90% i rankas gavau 510lt. Ir,kaip suprantu, man priklauso tie 97 lt,tai reikia eiti paciai kazkokius popierius pildyti,kad juos gauti,ar ne? per EGAS ziurint jie buna priskaiciuoti prie ismoku? blush2.gif

teoriskai jei prasymas ismokai vaikui jau buvo parasytas antra karta rasyt nereikia, bet praktiskai geriau yra nuvykti ir parasyti. Bus greiciau.
Papildyta:
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 08 19, 21:57)
skaiciuoja 12 men pajamas.

iki vaikui sueis 2 metai, 12 men. pajamu neskaiciuoja,ziuri tik i motinystes/tevystes ismokos dydi.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 08 19, 21:57)
Per EGAS jus matot tik is sodros gaunamas ismokas,o 97 lt is soc.paramos centro,jie ten nesifiksuoja.Reikia prasyma rasyt ir skaiciuoja 12 men pajamas.

Nu betgi skaiciuoja ne 12 men pajamas, o uz 2009 metus, ar as cia kazko nesuprantu ar jus klaidinat? g.gif
Atsakyti
QUOTE(perfekta @ 2010 08 20, 10:05)
Nu betgi skaiciuoja ne 12 men pajamas, o uz 2009 metus, ar as cia kazko nesuprantu ar jus klaidinat? g.gif


Rašant prašymą dėl išmokos vaikui gali pasirinki, ar skaičiuos 2009 m. pajamas, arba pajamas už paskutinius 12 mėn.
Atsakyti
QUOTE(AsJa @ 2010 08 20, 11:14)
Rašant prašymą dėl išmokos vaikui gali pasirinki, ar skaičiuos 2009 m. pajamas, arba pajamas už  paskutinius 12 mėn.

Na, tada nieko nesuprantu, nes man paskambinus sake kad imami 2009 metai o ne paskutiniai 12 men blink.gif
Atsakyti
QUOTE(perfekta @ 2010 08 20, 10:52)
Na, tada nieko nesuprantu, nes man paskambinus sake kad imami 2009 metai o ne paskutiniai 12 men blink.gif


Galite pažiūrėti prašymo formą, ten yrašyti 2 punktai, ant kurio varnelę uždedate, tai to laikoitrapio pajamas ir vertina, tik g .b. jeigu ims paskutinius 12 mėn. tai pažymas apie pajamas pačiam tenka susirinkti, bent jau man taip sakė.
http://www.spcentras...php?m=11&l=2375


PRAŠYMAS IŠMOKAI GAUTI
20__ m. _______________________ d.

Prašau skirti išmoką vaikui nuo 20__ m. _______________________ d.
Tvirtinu, kad šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžiai (šiuo metu 525 Lt):

 praėjusiais kalendoriniais metais
arba
 per praėjusį 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl šios išmokos ar teisės į išmoką atsiradimo dienos
laikotarpį

Atsakyti