Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(ligita123 @ 2010 06 15, 21:25)
Sveiki, prasau padeti
1.mano atlyginimas yra 364lt i "rankas "tai kiek as galiu gauti pinigeliu pries gimstant vaikeliui, ar yra koks minimumas?
2. ar gali eiti pirmus metus tevas i vaiko auginimo atostogas o antrus mama, kiek tada as gauciau pinigeliu antrais metais su savo 365lt.
3. mano vaikelis gims spalio men.  viduri, pirma men tevas ims menesio atostogas po to jis iseis i tevystes atostogos, uz kokius men jam skaiciuos tevystes atostogas. Man labai svarbu, kad isiskaiciuotu  2009m spalio, lapkricio men. nes jo atlyginimas buvo labai geras.

Tiesa mano gimdymo data spalio 15d. dekretas rugpjucio pradzioj, vis skaiciuoju, kaip anksciau gryzti is dekreto, kad vyras iseitu lapkriti prieziuros atostogu o ne gruodi. O gal galima isvis neiti i dekreta, tada vyras gimus vaikui iseit is karto...........
Atsakyti
galima neiti i dekreta, tai tiesiog po gimdymo gautumet 56 dienas ir po to prasidetu vaiko prieziuros atostogos. berods tiek dienu. tai nebent paankstintumet gimdyma blush2.gif
Atsakyti
Na kas nors man gal paaiskins kas per nesamone cia (beje ne man vienai sita situacija). Vaikui pirmam 1 m 10 men. tuoj gims antras, esu dekretinese. Siandien pervede uz pirmaja pinigus ir ziuriu kad visu simtu maziau doh.gif draugei ta pati situacija doh.gif Skambino ji i sodra, aiskina kad jeigu esi dekrete tai kazkaip kitaip perskaiciavo.. zodziu issamesnes inffo ateit i sodra reik doh.gif Gal kas susiduret ka cia kaip ir pagal ka perskaiciuoja, ir kokiu pagrindu?
Atsakyti
Vakar per zinias sake kad nuo liepos keisis tvarka, bet ne 90 ir 75,o ta tvarka kad pirmus metus 100 arba 60 ir 40. Gal as ka ne taip supratau?
Atsakyti
QUOTE(oracle @ 2010 06 16, 00:42)
Vakar per zinias sake kad nuo liepos keisis tvarka, bet ne 90 ir 75,o ta tvarka kad pirmus metus 100 arba 60 ir 40. Gal as ka ne taip supratau?

Ką tik skaičiau straipsnį apie tai. Nauji pakeitimai numatomi nuo 2011 metų liepos. Suprantu tokia situacija: Dabar 100 ir 85, nuo 2010 liepos 90 ir 75, o nuo 2011 liepos nori padaryti pasirinktinai už vienus metus 100 arba pasirinkus dvejus - 70 ir 40. Ir tai bus taikoma tik naujoms pašalpoms. Man va klausimėlis kyla pagal naują numatomą tvarką tas lemtingasis liepos mėnuo, iki jo mamytė turi išeiti į dekretines ar iki to laiko turi gimti vaikelis? Gal kas tiksliai žino?
Atsakyti
Taip pat noreciau paklausti,jei 2010 metus gausim 90proc. pasalpos,tai 2011metais nuo liepos jau gausim tik 40proc.,nes tai skaiciuosis kaip antri metai?Ar tai galios tik gimusiems nuo 2011 liepos?
Atsakyti
QUOTE(Bellina @ 2010 06 16, 08:07)
Man va klausimėlis kyla pagal naują numatomą tvarką tas lemtingasis liepos mėnuo, iki jo mamytė turi išeiti į dekretines ar iki to laiko turi gimti vaikelis? Gal kas tiksliai žino?

Liepos mėnesį dekretinėm keičia skaičiavimo tvarką, keičia išmokų lubas, bet išmoka vis viena bus 100 proc.
Motinystės pašalpa nuo liepos 1 d. mažėja 10 proc., keičiasi skaičiavimo tvarka, mažėja lubos.
Papildyta:
QUOTE(mitiene @ 2010 06 16, 08:32)
Taip pat noreciau paklausti,jei 2010 metus gausim 90proc. pasalpos,tai 2011metais nuo liepos jau gausim tik 40proc.,nes tai skaiciuosis kaip antri metai?Ar tai galios tik gimusiems nuo 2011 liepos?

Turėtų būti tik naujai išeinančiom, nes dabar neturi galimybės pasirinkti ar metus, ar du.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2010 06 16, 07:37)
Papildyta:

Turėtų būti tik naujai išeinančiom, nes dabar neturi galimybės pasirinkti ar metus, ar du.



turet tai turetu, bet kaip bus tai tik ponas Dievas tezino (t. y. p.kubilius) biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Destiny73 @ 2010 06 16, 08:51)
turet tai turetu, bet kaip bus tai tik ponas Dievas tezino (t. y. p.kubilius)  biggrin.gif

Nu jo.. i Sodra prisikambinti neiseina..kazin istikruju 2 metais kaip bus taikoma..ar jau 40 procentu ar 75..
Atsakyti
QUOTE(Bellina @ 2010 06 16, 08:07)
Ką tik skaičiau straipsnį apie tai. Nauji pakeitimai numatomi nuo 2011 metų liepos. Suprantu tokia situacija: Dabar 100 ir 85, nuo 2010 liepos 90 ir 75, o nuo 2011 liepos nori padaryti pasirinktinai už vienus metus 100 arba pasirinkus dvejus - 70 ir 40. Ir tai bus taikoma tik naujoms pašalpoms. Man va klausimėlis kyla pagal naują numatomą tvarką tas lemtingasis liepos mėnuo, iki jo mamytė turi išeiti į dekretines ar iki to laiko turi gimti vaikelis? Gal kas tiksliai žino?

iki 2011-07 mama turi iseiti i VPA ,pasibaigus dekretui,jai jau turi buti suteiktos VPA,dekretas veliausiai turi baigtis 2011-06-29,kad nuo 30 d. iseit i VPA pagal senaja tvarka ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Bitute1977 @ 2010 06 16, 08:12)
iki 2011-07 mama turi iseiti i VPA ,pasibaigus dekretui,jai jau turi buti suteiktos VPA,dekretas veliausiai turi baigtis 2011-06-29,kad nuo 30 d. iseit i VPA pagal senaja tvarka  ax.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Is patikimu saltiniu girdejau, kad nauja tvarka galios tik naujai iseinantiems i VPA (nuo 2011 m liepos)
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2010 06 15, 23:53)
Na kas nors man gal paaiskins kas per nesamone cia (beje ne man vienai sita situacija). Vaikui pirmam 1 m 10 men. tuoj gims antras, esu dekretinese. Siandien pervede uz pirmaja pinigus ir ziuriu kad visu simtu maziau  doh.gif  draugei ta pati situacija  doh.gif  Skambino ji i sodra, aiskina kad jeigu esi dekrete tai kazkaip kitaip perskaiciavo.. zodziu issamesnes inffo ateit i sodra reik  doh.gif  Gal kas susiduret ka cia kaip ir pagal ka perskaiciuoja, ir kokiu pagrindu?



Kadangi jus gavote dekreta uz anta leliuka. NPD taikoma tik vienai ismokai mirksiukas.gif todel ir maziau...

Man taip pat buvo, kadangi kai laukiausi anto, gavau dekreta, o paskui mazesne pasalpa uz pirma leliuka.
Papildyta:
QUOTE(syu @ 2010 06 15, 12:44)
laba diena,

atsiprasau jei klausimas pasikartos, bet esu visiskai pasimetusi biurokrsatizmo reikaluose  verysad.gif

siuo metu esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metu. uz poros dienu man prasides antro vaikelio nestumo ir gimdymo atostogos. niekaip nesusigaudau kokiu dokumentu man reikia, norint gauti pasalpa:

1. nedarbingumo lapelio (cia viskas aisku)
2. reiks uzpildyt Sodroj prasyma skirti pasalpa ir del NPD.
3. ??? kai ejau pirmo reikejo is darbo dar pazymu apie darbo uzmokesti, o kaip yra dabar kai esu vaikelio auginimo atostogose? ar man reikia dar kokios nors pazymos is kur nors???

ir dar toks klausimas. pagal kokia tvarka man skaiciuos nestumo ir gimdymo atostogu pinigelius? ar galiu pati pasirinkti pagal kuria tvarka noriu gauti pinigelius? (mano atveju pagal nauja tvarka man labiau apsimoka  g.gif )



Kaip naudingiau mamai, taip ir skaiciuos mirksiukas.gif dekreta - pagal nauja tvarka, vertins 12 men DU - jusu atveju gauta pasalpa uz pirma leliuka, o motinystes pasalpa - galima pasirinkti, arba kad paliktu tokia kokia moka uz pirma leliu, arba kad perskaiciuotu pagal 12 men DU. is tikro - sodroj pasako, ir jus parasot kad sutinka, jog taikytu didesni koeficienta ir moketu didesne ismoka mirksiukas.gif
Atsakyti