Įkraunama...
Įkraunama...

Pyragas Hermanas

QUOTE(VANDA-panda @ 2010 08 05, 19:45)
niekas niekas neturi?  unsure.gif  unsure.gif  ax.gif 4u.gif


Pabandyk pasidaryti: 1st. cukraus, 1 st. miltu, 1st. pieno ir kokio puse arbatinio saukstelio svieziu mieliu. Raugink kaip parasyta 10 dienu. Turetu gautis. Jei gaila produktu, daryk is puses ar ketvirtadalio normos. Jei gausis raugas, tai toliau darysi iprastai.
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 08 05, 21:15)
Pabandyk pasidaryti: 1st. cukraus, 1 st.  miltu, 1st. pieno ir kokio puse arbatinio saukstelio svieziu mieliu. Raugink kaip parasyta 10 dienu. Turetu gautis. Jei gaila produktu, daryk is puses ar ketvirtadalio normos. Jei gausis raugas, tai toliau darysi iprastai.

Ooo aciu uz patarima 4u.gif , kazkaip pati to nesugalvojau. Tik va klausimas, o kaip suprasti, kad gavosi raugas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(VANDA-panda @ 2010 08 06, 13:44)
Tik va klausimas, o kaip suprasti, kad gavosi raugas? g.gif



Jei kazkada mama kepdavo, tai turetum prisiminti jo kvapa, toks rugsteles, alkoholio ir dar kazko misinys. Turi pakilti, buti burbuliukai. Suprasi drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laselis: 06 rugpjūčio 2010 - 14:58

QUOTE(laselis @ 2010 08 06, 16:57)
Jei kazkada mama kepdavo, tai turetum prisiminti jo kvapa, toks  rugsteles, alkoholio ir dar kazko misinys. Turi pakilti, buti burbuliukai. Suprasi  drinks_cheers.gif

4u.gif siandiena maisysiu.
Atsakyti
QUOTE(laumupė @ 2010 03 23, 20:46)
Aš irgi jau trečią Hermaną užsiauginau, ką tik išsikepiau. Dedu į tešlą be visų būtinų ingredientų dar pusę pakelio varškės ir apibarsčiau viršų cielais riešutais. Nemaišiau jų į tešlą, nes man jie nusėda ant dugno. Dieviško skonio pyragas. Labai esu dėkinga kolegei, kuri davė tos tešlos raugo. Žaidžiu dabar su ja kaip su kokiu vaiku  biggrin.gif

Beje jei kas norit irgi užsiauginti ir išsikepti šį pyragą ir esat iš Klaipėdos, rašykit į až, mielai padovanosiu vieną tą vadinamą "vaiką"  biggrin.gif  Nes kaip suprantu ten kažkokios rūgimo bakterijos, suteikančios pyragui specifinį skonį ir kvapą.


Papildyta:
QUOTE(laumupė @ 2010 03 23, 20:46)
Aš irgi jau trečią Hermaną užsiauginau, ką tik išsikepiau. Dedu į tešlą be visų būtinų ingredientų dar pusę pakelio varškės ir apibarsčiau viršų cielais riešutais. Nemaišiau jų į tešlą, nes man jie nusėda ant dugno. Dieviško skonio pyragas. Labai esu dėkinga kolegei, kuri davė tos tešlos raugo. Žaidžiu dabar su ja kaip su kokiu vaiku  biggrin.gif

Beje jei kas norit irgi užsiauginti ir išsikepti šį pyragą ir esat iš Klaipėdos, rašykit į až, mielai padovanosiu vieną tą vadinamą "vaiką"  biggrin.gif  Nes kaip suprantu ten kažkokios rūgimo bakterijos, suteikančios pyragui specifinį skonį ir kvapą.



Labuka, esu is Silutes, noreciau to Hermano raugo(pries kokius 5 metus turejau, bet dabar nebeturiu is ko pasiimti vaiko), gal galetumet man kas padovanot ta vaika?parasykit man sms ir mes susitartumem kaip pasiimciau. mano tel. 8 677 03102. aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LINCIUKAS_D @ 2010 08 07, 18:03)
Papildyta:
aciu is anksto 4u.gif



Mano Hermanas kolkas dar užmigdytas šaldytuve. Po poros savaičių, kai aprims tie neraliuoti karščiai, bandysiu jau žadinti ir jei viskas gerai pavyks, tada padovanosiu Jums vieną vaikiuką biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laumupė: 07 rugpjūčio 2010 - 16:43
sveikos merginos, siandien nusprendziau uzsiraugti hermana smile.gif tik dabar mastau ka reikes daryti su vaiku pirma diena? ar ji is karto pamaitinti pirma diena kai atskirsiu ar laikyti ir tik 5 diena maitinti? smile.gif
Atsakyti
Mergaitės,
jei šiandien užmaišom Hermaną,
kepsim per Valentino dieną!!!
Atsakyti
Šiandien užraugiau pagal šį receptą. Tik ar šiandien skaitos pirma diena ir rytoj maišyt. Ar rytoj pirma diena ir ryt neliest, o tik poryt maišyt g.gif

QUOTE(Aissstute @ 2010 03 29, 17:34)
Hermanas pagal Laselio recepta:

Hubertas
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė pieno
1 stiklinė miltų
(as dar dejau 2/3 stiklines kvietinio raugo)

viską sumaišyti ir supylus į trijų litrų stiklainį (pridengti marle,kad nepridulkėtų,bet tešla "kvėpuotų"), kambario temperatūroje rauginti sekančiai:

1 -dieną - laikyti ramiai,nejudinti
2 -dieną - kartą dienoje pamaišyti
3 -dieną - laikyti ramiai,nejudinti
4 -dieną - kartą dienoje pamaišyti
5 -dieną - vakare – pridėti:
• 1 stiklinę cukraus
• 1 stiklinę pieno
• 1 stiklinę miltų

6 -d -pamaišyti kartą dienoje
7- d - """"""""
8- d - """""""
9 -d - """"""""
10 dieną iš ryto pridėti visko ,kaip 5 -tą dieną

Tą pačią dieną reikia kepti.Pirmiausia visą raugą dalyti per pusę(čia jeigu norima jo ir toliau turėti).Vieną pusę palikti kepimui,o kitą kitą dalinti dar per pusę.Vieną pusės dalį pasilikti sau dėl raugo, antrąją dalį galima kam nors duoti arba pridėti prie kepimo dalies.Jei neketiname daugiau raugo turėti,tai kepame nedaliname,kepame iš viso raugo.

Kepimui: į kepimo dalies raugą dar pridedame
1 stiklinę cukraus
1 stiklinę pieno (nedejau, nes neturejau)
3 kiaušinius (buvo like tik 2 kiausiniai M dydzio, tai juos tik ir dejau)
3 stiklines miltų (dejau tik 2, nes nepyliau pieno, ir truko vieno kiausinio)
pusę stiklinės aliejaus (dejau puse stiklines istirpinto margarino)
1 šaukštas kepimo miltelių (dejau viena a.s. su kaupu)
1 šaukštas vanilinio cukraus

Daugiau įvairūs priedai pasirinktinai:riešutai,razinos,saulėgrąžos,cinamonas,varškė ir t.t.Kiekvieną kartą gali būti vis kitoks.Kiek pamenu nuo priedų pyrago skonis keičiasi.
(as kepdavau su aguonomis, arba su iv. dziovintais vaisiais)
Kepti vidutinio karštumo orkaitėje apie 40 - 60 min. (kepiau valanda orkaiteje, nes duonkepe visa diena sukasi kaip bitute, bet kita karta bandysiu kepti su kekso programa)

Su rauginimui palikta tešla ,pradėti viską nuo pirmos dienos iki dešimtos.Ir vėl pyragas - su kitu priedu.

Atsakyti
"rytoj" yra 1 diena.
O man nesigauna raugas. Nepukši niekas, nerūgsta (as be mielių užraugiau).
Siandien perdarysiu.
Atsakyti
g.gif mano ir nei pukši, nei burbuliuoja. Dariau be mielių. Laikau vonioj. Graži tokia košelė biggrin.gif
Atsakyti
Priminėt,reiktų išsitraukt iš šaldiklio raugą...kaži,jis dar geras bus atšildžius? smile.gif
Atsakyti