Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

Sveiki,
perskaičiau nemažai apie fikusus, bet neradau patarimo. Mano fikusas stambialapis. Ant lapu atsiranda kazkokios dėmeles, jos netvarkingai išsidėsto, įvairaus dydžio, pairšius vos vos šiurkštus. Patarkite, kaip išgelbėti augalą. Jis jau nemažas, dėmeles atsirado senokai, augalas auga, iš pradžių nekreipiau dėmesio, nes ant nauju lapu ju nebuvo, o dabar ir ant ju atsiranda.
Atsakyti
gal kada buvo perlaistytas g.gif . pas mano mamos fikusą tai buvo, bet nieko paskui išaugo.
Atsakyti
As savo fikusa dabar ziema gal kas 2 savaites palaistau ir tai negausiai. Nes kai laisciau kaip visad, tai pradejo geltonuoti lapai ir kristi. Dabar nieko, sustojes vietoj, bet pavasari tikiuosi vel augs, nes is rudens labai virsunej pradejo leisti lapus tongue.gif
Atsakyti
na va kaip ir zadejau, pagaliau prisiruosiau nufotkinti savo "augintini" kuris augo pas mus virtuveje ilga laika (apie 15 metu turbut) bet po to jau pasidare per anksta, tai dabar jis auga vienoje Siauliu mokykloje. tik dabar kazkas atsitiko, pradejo vysti, ir labai daug lapu numete, nors visus kelis metus ejo is proto ten, nes daug sviesos gavo,o dar vaikai aplauzo verysad.gif na bet tikiuosi, kad pavasari atsigaus g.gif
user posted image
Atsakyti
Mano toks fikusas, kaip grange nuotraukoj. Teturi jis vos 10 lapų, bet kažkodėl stiebas kreivas. Kaip man tą stiebą ištiesint?
Atsakyti
QUOTE(mėta @ 2006 02 28, 22:52)
Mano toks fikusas, kaip grange nuotraukoj. Teturi jis vos 10 lapų, bet kažkodėl stiebas kreivas. Kaip man tą stiebą ištiesint?

jei dar jaunas, tai gali priristi prie ko nors, turetu isistiesinti, bet jei jau sumedejes, tai kazi ar dar ka paglebesi, na nebent daznai reikia pasukiot, kad tiestusi i saule i kita puse. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2006 03 01, 22:43)
na nebent daznai reikia pasukiot, kad tiestusi i saule i kita puse.

O sukioti sveika?
Atsakyti
QUOTE(mėta @ 2006 03 01, 22:52)
O sukioti sveika?

na musiskiam tai nekenke! ir siiap tokias geles manau reikia sukioti, nes kitaip sulinks i viena puse tai kas bus g.gif schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2006 03 02, 23:07)
ir siiap tokias geles manau reikia sukioti, nes kitaip sulinks i viena puse tai kas bus  g.gif  schmoll.gif
Tai tuomet sukiosiu. Ačiū.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėta: 03 kovo 2006 - 00:35
Mano fikusas dideliais lapais dar tik kokiu 30 cm ugio. as ji pasisodinau rudeni (sakele su dviem lapeliais). Dabar sukioju, kad augtu tiesiai. ziema miegojo, taciau jaukelios dienos kaip atsikele ir virsunej jau gyvybe matosi smile.gif
o cia radau apie fikusus parasyta stai ka:

Poveikis: fikusas turi aktyvinamąjį poveikį ir gerai tinka pasyviems, uždariems žmonėms. Nepatartinas mažiems vaikams ir naminiams gyvūnams, nes jo energijos laukas nepakankamai harmoningas. Fikusas trukdo dirbti įtemptą protinį darbą.

ypatumai: nestatykite fikuso miegamajame. Mažiems vaikams jis sukelia pasikartojančias alergijas.

Energiniai virpesiai: spiraliniai energijos srautai, judantys skirtingomis kryptimis.

Ekologija: geriausia fikusą patalpinti biure šalia kopijavimo aparato ir spausdintuvo, nes jis pagreitina formaldehido pašalinimą iš oro. Taip pat sugeria ir kitas kenksmingas medžiagas, pvz., ksilolą, toluolą ir amoniaką. Be to, fikusai gerai drėkina orą.
Atsakyti
As irgi pries kelias dienas isigyjau fikusa. Tai persodinau i nauja, didesni, platesni vazona. Prikisau pagaliuku trasu ir dabar kiekviena diena stebiu jo reakcija i pasikeitimus. Esu girdejusi, kad jam patinka, kai lapus apipurski vandeniu, tai lepinu... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ismene @ 2006 03 03, 13:34)
As irgi pries kelias dienas isigyjau fikusa. <..>Esu girdejusi, kad jam patinka, kai lapus apipurski vandeniu, tai lepinu...  mirksiukas.gif

jo! apipurskimas patinka, ir dar nepatingek kas savaite su dregnu skudureliu abi lapu piuses apvalyti, tai bus labai grazus lapai, naturaliai blizges mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grange: 04 kovo 2006 - 15:35