Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

QUOTE(doviliuxss @ 2006 01 22, 23:41)
Jo tikrai labai gražus fikusas  ax.gif
Aš tai irgi toki auginu, tik pas mane jis žaliais lapukais, bet kad maniškis tokio dydžio būtų tai nežinau kiek dar metų reikės laukt. Aš jį ir į didelį vazoną pasodinau, kad šaknim daug vietos būtų, bet jis kažkaip jau labai lėtai auga  schmoll.gif


jei persodinai į perdidelį vazoniką, tai tau jis augs į šaknis labiau, nei į viršų. kai šaknys užpildys visą vazoniką tai tik tada pradės augt į viršų daugiau.
Atsakyti
QUOTE(spurgele @ 2006 01 23, 14:04)
jei persodinai į perdidelį vazoniką, tai tau jis augs į šaknis labiau, nei į viršų. kai šaknys užpildys visą vazoniką tai tik tada pradės augt į viršų daugiau.


Aš visada kai ateina laikas persodinimui, apžiūriu šaknis, jai jie dar turi vietos augimui, tai pakeičių tik žemę, o vazonėlį palieku tą patį.
Atsakyti
QUOTE(Anecka @ 2006 01 19, 11:53)


Mano fikusas toksai, tik ne margas, o vien tik žalias, augo normaliai, o dabar pradėjo siaubingai mesti lapus, kai kurios šakos plikos. Gal žinote dėl ko taip atsitinka?
Tręšiu žiemą vieną kart per mėnesį, stovi saulėtoj vietoj, tik tiek, kad gal kiek šaltoka kambariuose. Ar gali tai veikti?
Atsakyti
Nejaugi, niekas nežino dėl ko krenta fikuso lapai? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2006 01 31, 13:08)
Nejaugi, niekas nežino dėl ko krenta fikuso lapai?  verysad.gif


Priežasčių gali būti daug: ir šviesos trūkumas, ir staigūs temperatūros svyravimai, ir skersvėjis, net vieną kartą trumpam atidarius langą ar balkoną, ir šlapia žemė. Smulkialapiai fikusai geriau žiemoja vėsesnėje patalpoje. Iš savo patirties dabar jau galėčiau patvirtinti, kad tie fikusai, kurie stovi vėsesniuose kambariuose ir labai mažai laistomi, beveik nemeta lapų. O laistau tai tik tiek, kad nenumirtų. Net žemė vazono pakraščiuose atšoka.
Atsakyti
maniškiui tai kaip supratau pritrūko šviesos ir oras buvo per sausas, tai aš jį iškeldinau į kitas patalpas iki pavasario. jau dabar krauna naujus lapelius bigsmile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Anecka @ 2006 01 19, 13:53)
O kaip Jums mano fikusas? tai vienintelis augalas su kuriuo niekada neturėjau problemų. Auga labai greitai, ypač vasara.

user posted image

Gražus fikusiuskas. Mes kai pirkom namą, tai šeiminkai pasiguodė, kad jų toks fikusas mirė, o matosi, kad būta didelio. Tai aš paprašiau palikti vazoną su mirusiu fikusu ir pradėjau jį laistyti, patręšiau ir atsigavo. Tačiau jis vis tiek nėra toks gražus. Pavasarį žadu pakeisti žemes. Gal dar turite kokių pasiūlymų kaip jam padėti. Lapų tai beveik nemeta, bet šiap toks atrodo silpnas.
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2006 02 07, 16:16)
Gražus fikusiuskas. Mes kai pirkom namą, tai šeiminkai pasiguodė, kad jų toks fikusas mirė, o matosi, kad būta didelio. Tai aš paprašiau palikti vazoną su mirusiu fikusu ir pradėjau jį laistyti, patręšiau ir atsigavo. Tačiau jis vis tiek nėra toks gražus. Pavasarį žadu pakeisti žemes. Gal dar turite kokių pasiūlymų kaip jam padėti. Lapų tai beveik nemeta, bet šiap toks atrodo silpnas.


Siūlai palaukti šiltesnių ir ilgesnių dienų, pamatysi kaip pradės gražiai žaliuoti.
Aš turi dar grynai žalią fikusą. Paėmiau visai be lapų. Sėdėjo vietoj gal 5 mėn. o paskui po truputuką pradėjo augti. Taigi nenusimink biggrin.gif
Atsakyti
Ilgalapis fikusas (atrodo taip user posted image) ėmė džiūti ir mesti lapus. Žemė tikrai nėra perdžiūvusi. Kokios to gali būti priežastys, ka daryti? Medelis jau didelis verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Anecka @ 2006 02 08, 12:21)
Siūlai palaukti šiltesnių ir ilgesnių dienų, pamatysi kaip pradės gražiai žaliuoti.
Aš turi dar grynai žalią fikusą. Paėmiau visai be lapų. Sėdėjo vietoj gal 5 mėn. o paskui po truputuką pradėjo augti. Taigi nenusimink  biggrin.gif

Dėkui už patarimą. Palauksiu ir tikiuosi, kad jis pilnai atsigaus.
Atsakyti
QUOTE(Bettina @ 2006 02 08, 11:22)
Ilgalapis fikusas (atrodo taip user posted image) ėmė džiūti ir mesti lapus. Žemė tikrai nėra perdžiūvusi. Kokios to gali būti priežastys, ka daryti? Medelis jau didelis  verysad.gif


O pabandyk jo nelaistyti tol, kol žemė gerokai išdžius. Žiemą fikusus reikia laistyti minimaliai.
Atsakyti
QUOTE(Bettina @ 2006 02 08, 12:22)
Ilgalapis fikusas (atrodo taip user posted image) ėmė džiūti ir mesti lapus. Žemė tikrai nėra perdžiūvusi. Kokios to gali būti priežastys, ka daryti? Medelis jau didelis  verysad.gif

Esu girdejus, kad fikusas atsigeria per lapus. Pabandyk ji visa apipurkst vandeniu. Ziurek, kad lapai nebutu apdulkeje, nes dulkiu nemegsta.
Atsakyti