Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

O maniskis tai lapu nemeta, bet visi, beveik visi lapai is krastu taip negraziai parudave... O buvo toks grazus verysad.gif Kas cia jam?..
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2005 12 14, 09:00)
O maniskis tai lapu nemeta, bet visi, beveik visi lapai is krastu taip negraziai parudave... O buvo toks grazus  verysad.gif  Kas cia jam?..


Stambialapio fikuso? Jam šalta. Gal ne nuolat, bet galbūt kokia šalto oro srovė būna atidarius duris ar langą?
Atsakyti
Maniskio jau 3 lapai pagelto, nuo to laiko nebelaistau, tai lyg ir nebegeltonuoja daugiau... Tikiuosi viskas bus gerai, o tai tik stagaras is jo man beliks sad.gif
Atsakyti
Prisiminiau, kad turiu knygą “Kambarinės gėlės”. Tai joje apie Fikusą rašo : Geriausiai auga šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Svarbu: šilta žemė ir drėgnas oras. Laistyti saikingai. Padėkle jokių būdu nepalikti vandens, nes pradeda kristi lapai. Dažnai purkšti. Per sausame ore puola skydamariai, voratinklinės erkės. Jei patalpa per vėsi, o dirva permirkusi, ima kristi lapai. bigsmile.gif
Atsakyti
stambialapius fikusus auginanm jau nezinau kiek metu ir dar ne karto nebuvo taip kad lapas geltonuotu! visada daznai ir daug lieju, kad zeme butu dregna, daznai apipurskiu ir nuvalau dulkes, tiesa, viena karta ismete rudom deme, del to, kad tete betresdamas vietoj kibirui vandens skirta doze ipyle i litra, tai ne vien tai gelei buvoi, bet po to nebetresiau ir ne demeles mirksiukas.gif ir sviesos jiems labai daug nereikia, pas mane visi rytinej pusej auga. kai padarysiu viena foto, ikelsiu, augo pas mus virtuvej fikusas, net nezinau kiek metu, gal koki 20, nuo namo pastatymo, jau virtuve kaip dziungles buvo, tai isveze tete i mokykla, dabar hole atrodo ispudingai ir niekas absoliuciai niekas negali patiketi, kad jis augo kazkieno virtuvej schmoll.gif nesigiriant, bet ir man jios atrodo ispudingai didelej erdvej ir visuose siauliuose tikrai didesnio nemaciau. biggrin.gif jei pavyks visa patalpinti i kadra, neuziolgo pasidemonstruosiu...

dar toks dalykelis:nezinau ar jam ir tas patiko, bet kol dar buvo virtuveje, mam isgerusi kava su tirsciais, pradejo uzpilti ant jo! ir po keliu men. lapai dar labiau pradejo zvilgeti dar labiau atsigavo, tai gal jam ir kava patinka?nors skamba tai doh.gif ir po to kai tik kas gerdavo ,visa laika pildavom, su virsutiniu slouksni uzemiu pamaisydavom ir thumbup.gif
na nesiulau ir jums to daryti, kad ne duok die, jusiskiams nepakenktu, bet eji norit, pabandykit cool.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2005 12 14, 17:36)
dar toks dalykelis:nezinau ar jam ir tas patiko, bet kol dar buvo virtuveje, mam isgerusi kava su tirsciais, pradejo uzpilti ant jo! ir po keliu men. lapai dar labiau pradejo zvilgeti dar labiau atsigavo, tai gal jam ir kava patinka?nors skamba tai  doh.gif  ir po to kai tik kas gerdavo ,visa laika pildavom, su virsutiniu slouksni uzemiu pamaisydavom ir  thumbup.gif
na nesiulau ir jums to daryti, kad ne duok die, jusiskiams nepakenktu, bet eji norit, pabandykit cool.gif


Virtuvėje augančias visas gėles "pavaišinu" kavos tirščiais. Lyg ir patinka joms. Nė viena dėl to nenudžiuvo.
Atsakyti
O kaip daznai tais kavos tirsciais vaisinti? Ir ar ju paskui nereikia "iskrapstyti"? Juk turbut ju prisikaupia...
Atsakyti
na mes tai dedavom vos ne aksdien...ir nieko nekrapstydavom,zemem aprausi, pakeiti ir viskas, jie paskiau kaip ir dingsta gilyn unsure.gif manau... kai pas mus "vazonas" buvo vos ne 1mx1m tai tu zemiu daug, nelipo per virsu...vat zinau kad kaktusams to negalima daryti, nes jiems kenkia verysad.gif
Atsakyti
sveikos,jau senokai nusipirkau labai patrauklu medeli-Fikusas- atrodo vadinasi"benjamina natasja" dar ten parasyta.Paprasciausiai patiko ir pirkau..o dabar turiu problemu...lapai krenta kaip pasele...lyg ir dziusta......gal taip turi but ziemos laikotarpiu...as jau issigandau ,kad nenumirtu...sad.gif gal kas patarsite kaip priziuret..?
Atsakyti
gal pas tave sausas oras kambaryje, tai reikia vis apipurksti, gal šviesos trūksta ar kokių trašų. beje smulkialapiai fikusai kas du trys metai numeta senus lapus, na bent jau taip skaičiau. g.gif
Atsakyti
Na mano smulkialapis fikusas irgi mėto lapus,nors ir purškiu,ir laistau.Na matysim,kaip bus-taip,nes ligos jokios nematau,gal taip turi būt.Ta žiema ir šildymas kankina augaliukus,laukim pavasario.
Atsakyti
help.gif Labai prasau jusu patarimo: ant akiu nyksta mano smulkialapis fikusas. As ji neseniai isigijau ir persodinau. Ir itariu, kad jam po to persodinimo taip kazkas nepatiko, kad jis tiesiog dziusta visas (zeme dregna). Jei dar taip ilgiau – visas nudzius. Patarkite, labai prasau, ka man su juo daryti? Gal vel persodineti? Gal jam nepatiko, kad siaip gana puria zeme jo vazone as gerokai suspaudžiau („supresavau“). Tiesa, persodindama gerokai aplauziau jam saknis, kad tilptu i vazona... Gal del to? Beje, auga pas mane dar vienas nemazas smulkialapis fikusas ir klesti.... Net rudeni lapeliu nemeta... O sitas... Kaip man ji isgelbeti? unsure.gif
Atsakyti