Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

QUOTE(prunskiene @ 2007 11 29, 18:00)
mano fikusas pasidare egocentrikas, kuo daugiau juo rupinuos, tuo labiau kvailioja.. tai man su laistymu irgi klausimu kyla. mazdaug kokioj temperaturoj laikai?
pas mane apacioj prie zemes ant kamieno kazkas balto pradejo detis.. bijau, kad nebutu pelesis, pasodinau i durpe ir jau gailiuos, nes nesimato nei kada jos isdziuna, nei kada dregnos doh.gif  ar gali but kad fikusa pasodinau per zemai ir kamienas pelyja? blink.gif yra kam taip buve? man per 6 metus prima karta sitaip

Prieš kokį mėnesį išdovanojau visus du savo fikusus biggrin.gif Bet Benjamina turėjau apie 8 metus ir tikrai nebuvo problemu, išskyrus tą absoliutų nudžiūvimą prieš 7 metus blush2.gif O rūpintis tai tikrai nesirūpinau. Retkarčiais palaistydavau atsiminusi ir tiek. Pas mane jis gyveno verandoje. Tiesa, ji šildoma, bet langai ten nekeisti, tai žiemą būdavo ne daugiau kaip 10-15 laipsnių.
Atsakyti
Mano fikusas iš tų plačialapių. kai persodonau vasaros pabaigoje irgi pradėjo leisti naujus lapelius, o dabar beveik kas dieną randa po kelis nukritusius lapelius. Ar plačialapių fikusų priežiūra tokia pat? Nedaug drėgmės ir daug šviesos? g.gif
Atsakyti
Merginos,

mano fikuso saknis uzpuole parazitai panasus i simtakoji, net nezinau dabar tikslaus pavadinimo. Kokias priemones naudot???? Nes kiek zinau jie sugrauzia smulkias sakneles ir augalas zuva verysad.gif

Gal kuri susiduret su tokia problema?
Atsakyti
o mano margalapis fikusiukas, taip gražiai žaliavo, o dabar tiesiok masiškai lapelius barstyti pradėjo, net pajudinti bijau.... verysad.gif
Atsakyti
Sveika,

gali buti daug priezasciu - per mazai lieji, per daug, kazkiokie gyviai uzpuole (kaip pas mae sad.gif ). Kitos pataria lapus su muiluotu vandeniu nuplauti. Zodziu, stebek savo augala gal kazka izvelgsi 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes, sakykit ar galima tokiam fikusui nugenet virsune, kazkaip noretusi, akd ji labiau į šonus šakotųsi - ar aš čia fantastikos prisigalvojau g.gif ?
user posted image
Atsakyti
Sveikos,gal kas galit patart ?
Mano fikusus uzpuole kazkokie kenkejai,zemeje pilna baltu mazu vabaliuku,o ant sakeliu susidare balti vatos gumuleliai,meta lapus dar nespejus pagelsti,gal sakau cia baltieji skydmariai g.gif gal zynot kas tai per 'zarazos' doh.gif ir kaip su jais kovoti?
P.S.fikusai dideli ,butu labai gaila juos prarasti cray.gif
Atsakyti
Mano grazuolis fikusas mirsta verysad.gif Baigia visus lapus numest, sakeliu galiukai kur dar neseniai kalesi nauji lapeliai - rudi nudziuve.. verysad.gif Siaip zinau kas atsitiko:
1) dvi savaites sausros (buvau isvaziavus atostogaut, o MB, kuriam buvo milijona kartu prisakyta nepamirst palaistyt, aisku pamirso doh.gif )
2) kraustymasis
3) tamsi patalpa, nes sviesesniuose kambariuose neturiu kur pastatyt, o ten kur dabar yra - gerokai per tamsu, nes cia pas mus vos ne poliarine naktis - sauleta diena 1 is 30 doh.gif

Bet gaila man fikusiuko.. toks grazus buvo..
Atsakyti
Sveikos. Šį fikusėlį pirkau iš Maximos gal prieš ketverius metus-buvo visai nusususi viena šakelė. Porą metų vargo pas mane,kol pastačiau ant palangės(saulutės gauna tik ryte porą valandų). Ir šaltu oru pakvėpuoja, kambarius vėdinant rolleyes.gif Būna lapus ima mesti,kai gerai pradžiūva. Iš pradžių visas žalias buvo, dabar jau turi ir margų lapukų wub.gif Tręšiu sanpaulijų trąšomis-lieka paruošto vandens nuo jų,tai ir užpilu-nesiskundžia biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
laba, kuom gydyti mano fikusėlį? situacija tokia,atsirnda ant lapų viršaus baltos dėmės, paskui runda ir nukrenta lapas? ką daryti? Padėkit prašau.....................
Atsakyti
aqnek gal bandyk pakeisti vieta, gal per duag paliejai. pursk dazniau lapus.
na as turiu dideli fikusa, gai gavom dovanu ji apkarpem tokiu ratuku, ir laikom prie radiatoriaus ir sau sekmingai leidzia lapelius, viena atzalele is stiebelio isleido, as ji kiekviena diena purskiu.
Papildyta:
Jurgita mes nugenejom fikusa, padarem toki ratuka ir sau graziai naujus lapelius leidzia, genek nedvejodama bigsmile.gif
Atsakyti
Laba, fikusu augintojos, smile.gif

bandziau siame skyrelyje rasti gal kam buvo iskilusi panasi situacija: mano fikusas turi 2 stambias sakas, tarsi is 2 kamienu, pries kelis menesius nuo abieju pradejo masiskai mesti lapus (tada pakeitem vieta i labiau apsviesta), tai viena saka isleido naujus lapelius, o kita visai nudziuvo.
Ar ta nudziuvele nupjauti dabar? g.gif
Atsakyti