Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

Sveikutės.

QUOTE(slyva @ 2005 05 09, 11:46)
O gal kas zino, kas gali buti, kad fikusas leidzia mazus lapus? Kai pirkau ji mazesni, lapai buvo dideli, o dabr jau paaugo apie metra, bet lapai perpus mazesni. Pas mane nera daug vietos, tai sakau, gal jis jaucia, kad jam nera, kur labai plestis? biggrin.gif


Gal ir per vėlai atsakinėju- bet maži lapeliai reiškia, kad vazonėlis per mažas- išksaičiau kažkada knygoj apie gėlių priežiūrą, nes ir mano fikusas buvo tokius mažučius lapelius pradėjęs leisti, tai skubiai pirkau jam naujus namus smile.gif
O dabar lapai normalaus dydžio, tai nuo svorio nabagas visas į šoną nulinkęs buvo, vakar aš jį pririšau prie atramos.

Beja, čia kažkurios išsakyta mintis apie kaselių pynimą thumbup.gif
O kokios rūšies fikusą taip pynei- matyt kokiį smulkialapį? g.gif
Atsakyti
Ačiū už patarimus biggrin.gif visoms.
Atsakyti
ir aš pagaliau įsigijau fikusą smulkialapį, kažkokiu moteršku vardu.
kažko užakcentuota, kad laistyti retai,prilaisčiau parsinešusi iš pardės, nes buvo ryškiai perdžiuvęs, tai ant akių keli lapiukai išsivyniojo, dabar jau 3 dienos po laistymo, bet man jau vėl norisi paliet, bet jaučiu stabdysiu ir į savaitę kokį kartą teliesiu. Kaip elgiatės jūs?
Atsakyti
Kai paviršius pradžiūna, tada ir laistau. Kartais ilgokai sausi pastovi. Bet dabar, kai tokie karšti ir sausi orai, reikia ne tik laistyti, bet ir purkšti. Fikusai labai mėgsta. O jų aš turiu tikrai nemažai.
Atsakyti
Paskutiniu metu labai užsigeidžiau fikuso. Bet man nepatinka kai jie išstypsta i virsu. Negrazu man tie auksti ir kambaryje daug erdves uzima g.gif
Gal yra kokia rusis nelabai aukstu, ar zinote kokiu metodu?
Zinau, kad nukerpa ji, o toje vietoje uzdeda juodos duonos gumuleli, kad nebeaugtu...Mociute pasakojo toki metoda, taip anksciau darydavo.
Atsakyti
mano anyta bonsai augina iš fikuso, reikia tik plataus negilaus vazono ir vis apgenėti.
Atsakyti
QUOTE(picolo @ 2005 07 21, 15:49)
Paskutiniu metu labai užsigeidžiau fikuso. Bet man nepatinka kai jie išstypsta i virsu. Negrazu man tie auksti ir kambaryje daug erdves uzima  g.gif
Gal yra kokia rusis nelabai aukstu, ar zinote kokiu metodu?
Zinau, kad nukerpa ji, o toje vietoje uzdeda juodos duonos gumuleli, kad nebeaugtu...Mociute pasakojo toki metoda, taip anksciau darydavo.

Pagrindinė taisyklė- kuo mažesnis vazonėlis. Aš savo išauginau gal tik 13cm vazonėlyje, tai jis dabar pas mane gal koks 60 cm, o jau kotas kokio storio rolleyes.gif wub.gif
Atsakyti
O gal galite pasakyti ką reiškia auginti fikusą? Na kažkas sakė, kad yra labai gerai, bet nu niekaip nepamenu dėl ko. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kleopkriste @ 2005 07 22, 09:50)
O gal galite pasakyti ką reiškia auginti fikusą? Na kažkas sakė, kad yra labai gerai, bet nu niekaip nepamenu dėl ko.  g.gif


na bent jau aš tai net neįsivaizduoju, auginu todėl, kad man jis labai gražus medelis. kai turėsiu daugiau vietos tai ir kitų rūšių fikusų įsigysiu... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(picolo @ 2005 07 21, 16:49)
Paskutiniu metu labai užsigeidžiau fikuso. Bet man nepatinka kai jie išstypsta i virsu. Negrazu man tie auksti ir kambaryje daug erdves uzima  g.gif
Gal yra kokia rusis nelabai aukstu, ar zinote kokiu metodu?
Zinau, kad nukerpa ji, o toje vietoje uzdeda juodos duonos gumuleli, kad nebeaugtu...Mociute pasakojo toki metoda, taip anksciau darydavo.


Yra fikusų, kurie neauga dideli. Bet kokios tos rūšys, nežinau. Gal prieš 3 metus nusipirkau parduotuvėje vieną, tai per metus užauga kokius 2 - 3 cm, kai tuo tarpu kiti ir 20 cm. Bet ir lapukai jo smulkūs.
Atsakyti
O as irgi problema turiu su fikusu. Pirkau gal pries koki gera pusmeti toki jau nemaza fikusa, bet net nesitikejau, kad jis vis augs ir augs. O dabar beveik lubas jau siekia, ir nezinau ka daryti. Taip gaila butu nukirpti ar nupjauti, ir baisu, kad nepradetu dziuti nupjautas. Gal kas turit patarimu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rasa316 @ 2005 07 26, 15:39)
nemaza fikusa, bet net nesitikejau, kad jis vis augs ir augs. O dabar beveik lubas jau siekia, ir nezinau ka daryti. 4u.gif


Prakalti lubas ax.gif thumbup.gif
Atsakyti