Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

nu va aš apie tuo fikusus nieko nežinau..... girdėjau kad ir laistyti reikia mažai visai nes kaip sakai jie miega....
Atsakyti
Gal pagelbėsiu (čia iš kambarinių augalų priežiūros knygos):

Temperatūra. Visiems fikusams reikalinga minimali temperatūra 15-21. Aukščiausia temperatūra, tinkanti šiems augalams, yra 23. Žiemą ne žemesnė kaip 13.
Drėgmė. Kartkartėmis nupurkšti lapus/
Šviesa. Medeliam ir krūmams reikia kuo daugiau šviesos, bet ne tiesioginių saulės spindulių per stiklą vidurdienį. Šliaužiančioms ir laipiojančioms rūšims reikia dalinės pauksmės.
Laistymas. Fikusus laistykite saikingai. Perlaistymo požymis-pageltę ir bepradedantys kristi lapai. Visų veislių fikusus vidutiniškai laistykite nuo pavasario iki rudens, bet žiemą mažai. Jei galima drungnu vandeniu, ypač žiemą. Niekada neleiskite augalui stovėti vandenyje.
Tręšimas. Augimo periodu kas keletą dienų į vandenį, kuriuo laistote įpilkite skystų trašų. Šiaip fikusui reikėtų šiek tiek padidinti ir pastiprinti maistingųjų medžiagų dozę, nors gamintojo rekomendacijose ir yra nurodomi mažesni kiekiai bei koncentracija.
Priežiūra. Jaunus fikus kas antri metai persodinkite. Subrendusių augalų persodinti nereikia, tik pakeiskite substratą nauju. Pavasarį apkarpykite augalus, tik nepamirškite apibarstyti žaizdų medžio anglies milteliais, kad įpjautos vietos greičiau apdžiūtų. Augalai augdami, išsiaugina orines šaknis, jų niekada nenupjaukite.
Žemė. Didesniems augalams persodinti reikia geros kambarinių augalų žemės mišinio. Persodinti reikia tik tada, kai augalas užsiaugina reikiamo dydžio šaknų gniužulą.
Dauginimas. Auginiais, sumedėjusių rūšių-atlankomis.
Atsakyti
Na dabar tai as jau visiskoje neviltyje, mano fikusas ne tik kad baigia visus lapus numesti, bet dar pastebejau kad nuo kamieno ir sakeliu zievele tokiais plonais siuliukais lupasi verysad.gif Lapai irgi labai smarkia krenta nei pagelte nei ka visikai zali, tiesa keletas buna visai sudziuvusiu ir susisukusiu.

Gal kas zinote kuom galeciau padeti savo Benjamino fikusui ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Semi Sweet @ 2006 12 01, 16:14)
Na dabar tai as jau visiskoje neviltyje, mano fikusas ne tik kad baigia visus lapus numesti, bet dar pastebejau kad nuo kamieno ir sakeliu zievele tokiais plonais siuliukais lupasi verysad.gif Lapai irgi labai smarkia krenta nei pagelte nei ka visikai zali, tiesa keletas buna visai sudziuvusiu ir susisukusiu.

Gal kas zinote kuom galeciau padeti savo Benjamino fikusui  ax.gif


Pabandyk tu jį iš vazono ištraukti ir šaknis apžiūrėti, gal kokų parazitų įsiveisė g.gif
Atsakyti
sveikutes
jungiuosi prie jusu 4u.gif siandien isigyjau fikusiuka tai dabar ir man aktuali si tema.tik va nzn gali jis pas mane neaugti g.gif pas mane vienas kambarys rytinej pusej du pietinej ir vienas vakarinej....tai dabar net neisivaizduoju kur ji statyt g.gif labai prasau patarkit
Atsakyti
QUOTE(Semi Sweet @ 2006 12 01, 14:14)
Na dabar tai as jau visiskoje neviltyje, mano fikusas ne tik kad baigia visus lapus numesti, bet dar pastebejau kad nuo kamieno ir sakeliu zievele tokiais plonais siuliukais lupasi verysad.gif Lapai irgi labai smarkia krenta nei pagelte nei ka visikai zali, tiesa keletas buna visai sudziuvusiu ir susisukusiu.

Ir pas mane tas pats verysad.gif Gaila... Toks gražus jau buvo užaugęs wub.gif .... O dabar kai kurios šakos visai plikos styro... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Heiki Heiki!: 06 gruodžio 2006 - 09:50
QUOTE(neringyte @ 2006 12 06, 01:40)
sveikutes
jungiuosi prie jusu 4u.gif siandien isigyjau fikusiuka tai dabar ir man aktuali si tema.tik va nzn gali jis pas mane neaugti  g.gif pas mane vienas kambarys rytinej pusej du pietinej ir vienas vakarinej....tai dabar net neisivaizduoju kur ji statyt g.gif labai prasau patarkit


Mano buto identiškas išdėstymas. Pas mane du fikai auga pietiniame kambaryje ir trys- vakariniame (nė vieno ant palngės), auga puikiausiai. Tik žiemą nestatau jų arti radiatorių ir vengiu perlaistyti.
Atsakyti
Mano fikusas per kelias dienas nuleido lapus. dabar toks apglebes ir nezinau ko griebtis. Neturiu siuo metu fotoparato, negaliu nufotografuot parodyt kaip varganai jis dabar atrodo sad.gif :verysad
Atsakyti
Tema apie fikusus jau yra, paskaityk

Fikusai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kamaniuke: 17 gruodžio 2006 - 11:15
QUOTE(Kamaniuke @ 2006 12 17, 12:14)
Tema apie fikusus jau yra, paskaityk

Fikusai



neatidaro man to puslapio g.gif
Atsakyti
Laba 4u.gif
Jungiuosi prie jūsų, fikusų augintojų bigsmile.gif gavau didelį fikusą dovanų bigsmile.gif
Atsakyti
Va va ir aš čia prie tų raudančių cry.gif nes ir maniškis lapus ir tik meta tik meta,bijau net pajudinti,greitai visai plikos šakelės tik ir bus verysad.gif na bet tikėkimės pavasarį gal atsigaus g.gif
Atsakyti