Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

Be to fikusai mėgsta kas antri metai būti persodinti į iek tiek didesnį vazonėlį ( 1-2cm platesnį)
Atsakyti
mano fikusas stovi kampelyje, kur nėra tiesioginių saulės spindulių ir jam ten labai patinka.
Atsakyti
O sakykit ar jus kaip nors genejat ta fikusa, nes pas mane jis kazkaip auga... na man nelabai patinka, noreciau apkarpyti, bet nezinau gal yra kokios taisykles? Dabar nukirpau visas sakites nuo apacios, kokius 15 cm, nes jis pas mane atsirado visai maziukas, tai sakojosi nuo pat apacios. Nezinau ar dar reikia retinti ar ne.
Atsakyti
išmečiau šiandien savo fikusą cry.gif metė,metė lapus kol galiausiai mane sunervino ir galvoju persodinsiu,nes kažkur prisiskaičiau,kad gal per daug laistau,išimų iš vazono,o ten visa žemė baltais žirniukais...prieš mėnėsį buvau persodinus tai tokių dalykų nebuvo sad.gif tai vat dabar ir galvoju,kas čia?kokie kirmynai ar kas?gal be reikalo paskubėjau? g.gif nu bet jau toks nabagas jis atrodė,kad nebuvo tikėtina,kad atsigaus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(upsis @ 2005 05 11, 09:17)
O sakykit ar jus kaip nors genejat ta fikusa, nes pas mane jis kazkaip auga... na man nelabai patinka, noreciau apkarpyti, bet nezinau gal yra kokios taisykles? Dabar nukirpau visas sakites nuo apacios, kokius 15 cm, nes jis pas mane atsirado visai maziukas, tai sakojosi nuo pat apacios. Nezinau ar dar reikia retinti ar ne.


aš savo fikusiuką išsiauginau iš nuo kito fikuso nukirptų šakelių, kai jau paaugo tos nukirptos šakelės (buvo kažkur 10 cm aukščio), tris mažuliukus fikusiukus susodinau į vieną vazoną, ir supyniau į kasytę juos. Prie pat lapelių surišau laikinai siūlu, kad neišsipintų. O kai jau jis augo, periodiškai apatines šakeles nukarpydavau ir toliau pyniau. Nu man tai gražu, ir kamienas fainiai susipynęs, ir lapų kupeta nemaža viršuj... ax.gif 4u.gif
Atsakyti
sveikutės, gal galit kuri man patarti... pas mano po fikuso vazonėliu lėkštelėje aptikau kažkokią kirmėliukę . tokia permatoma ir pastoviai laksto ir šokinėja. būtų labai gaila, jei tas padarėlis mano gražiai išbujojusį medelį nudaigotų sad.gif
Atsakyti
Geriausia ką gali padaryti prieš tuos gyvunėlius, tai mažiau laistyti, nes jie nuo pertekliaus drėgmės atsiranda. O jei matai kad tai turi įtakos tavo medeliuj, gali pabandyti ištraukti iš žemės, gerai visą nuplauti po tekančiu vandeniu ir pamirkyti šaknis margancovkėj. Mano benjaminui tai padėjo.
Atsakyti
Nusilaužiau fikuso šakelę nuo mamos fikuso. Jis jau išleido šaknis, tik nežinau, į kokio dydžio vazoną sodint g.gif Ar jis greit auga?
Atsakyti
na bent jau maniškis per tris metus nuo mini sudaigintu šakelių vos ne metro šiuo metu yra. bet aš jį visada ant saulėtos vietos ir vis popinau popinau, ba sakau jam reikia tau užaugt dieliam, kad naujuose namuose būtum didelis medis biggrin.gif . tiesa dabar vėl nulaužiau šakelių tai bandysiu kokiu kitokiu pynimu auginti, nes vieną kartą senukuose tokių grožybių prisižiūrėjau, kad net kojos linko doh.gif
Atsakyti
Aišku. Tuomet ieškosiu didoko vazono. Tikiuosi, kad ir pas mane jis gerai augs.
Atsakyti
QUOTE(rosa @ 2005 07 08, 10:44)
Aišku. Tuomet ieškosiu didoko vazono. Tikiuosi, kad ir pas mane jis gerai augs.


Gal išpradžių sodink į nedidelį vazonėlį, paskui, kai jį išaugs, persodinsi.
Atsakyti
jo iš pradžių sodink į mažesnį, o po kokių metų vėl persodink. nes jei pasodinsi į perdidelį tai tau fikusas augins šaknis kol užpildys vazoną, o tik paskui stiebsis į viršų.
Atsakyti