Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

mano fikusas ax.gif
Atsakyti
Sveikut4s. Mano fikusas (tas kur smulkiais lapais)kažko pradėjo baltais taškeliais lapų kraštai darytis. Tiesa, pavalius nusivalo, tačiau kiekvieną dieną jų atsiranda ir net nebūnu purškus. Šiaip auga viskas gerai, tačiau nervuoja tie balti taškeliai. Gal kas buvot susidūrę?
Atsakyti
Pacituosiu savo pusseserės klausimą, gal padėsit?:
"Didžialapį fikusą pirkau gražų, dideliais blizgančiais lapais, po 4 mėn. persodinau į didesnį vazoną. Kai pradėjo iš viršūnės leisti naujus lapus, tai jie gavosi negražūs - daug mažesni, kažkokie banguoti, šviesesnės spalvos… Kodėl taip yra? Kartais patręšiu trąšomis lapiniams augalams, bet kad niekas nesikeičia ir viršūnėj išleisti 5 lapai atrodo labai nususę palyginti su apačioj esančiais... Norisi tą viršūnę nupjauti, kad bendro vaizdo negadintų. Bet ar jis nepradės tada šakotis? ( Šito man nereikia, nes vietos kambaryje nedaug, man reikia kad į viršų augtų).
Fikusas stovi toliau nuo lango, per kokius 3 metrus. Langas į pietryčių pusę. Gal šviesos mažai, bet parduotuvėj klausiau, kai pirkau (nes man reikejo gėlės, kuriai tokios šviesos pakaktų), tai sakė, kad didžialapis labiau tinka nei smulkialapis. Vat šitiems tai daugiau šviesos reikia. Tai ir išsirinkau didžialapį. O dabar tai va kaip gavosi..."
Jos fikusas tokios rūšies:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susiena: 08 rugsėjo 2006 - 11:16
mano toks pats fikusas, pas ji vienas lapelis lygiai toks koki apibudinai. bet jis toks pas mane, kadangi auga kito, didesnio lapo seselyje. taigi, tavo puseseres fikusui truksta sviesos.

pas mane kita problema,maniskis sustojo augti, augo, augo, o dabar uzsikaprizino ir nustojo augti...niekas nepasikeite, o jis vis tiek neauga
Atsakyti
QUOTE(Susiena @ 2006 09 08, 12:16)
Pacituosiu savo pusseserės klausimą, gal padėsit?:
"Didžialapį fikusą pirkau gražų, dideliais blizgančiais lapais, po 4 mėn. persodinau į didesnį vazoną. Kai pradėjo iš viršūnės leisti naujus lapus, tai jie gavosi negražūs - daug  mažesni, kažkokie banguoti, šviesesnės spalvos… Kodėl taip yra? Kartais patręšiu trąšomis lapiniams augalams, bet kad niekas nesikeičia ir viršūnėj išleisti 5 lapai atrodo labai nususę palyginti su apačioj esančiais... Norisi tą viršūnę nupjauti, kad bendro vaizdo negadintų. Bet ar jis nepradės tada šakotis? ( Šito man nereikia, nes vietos kambaryje nedaug, man reikia kad į viršų augtų).
Fikusas stovi toliau nuo lango, per kokius 3 metrus. Langas į pietryčių pusę. Gal šviesos mažai, bet parduotuvėj klausiau, kai pirkau (nes man reikejo gėlės, kuriai tokios šviesos pakaktų), tai sakė, kad didžialapis labiau tinka nei smulkialapis. Vat šitiems tai daugiau šviesos reikia. Tai ir išsirinkau didžialapį. O dabar tai va kaip gavosi..."
Jos fikusas tokios rūšies:

O mano toksai pats fikusas augo labai gerai ant palangės. Per savaitę išleisdavo po 1-2 didelius lapus. kad net atrodė, jog apačia tuoj nulinks, nes viršuje per daug dideli lapai. Nukėliau nuo palangės ir pastačiau šalia, aukštame vazone, tai jis sustojo augęs ir apatiniai lapai pradėjo ruduoti, keli netgi nukrito. Tai net nežinau ar statyti atgal, ar dar pratinti prie šitos vietos. Šviesos gauna tiek pat, tik kad netiesioginiai saulės spinduliai.
Atsakyti
Atrodo taip ,mylėjau...taip mylėjau.....bet manO medelis pradėjo mest lapus tiesiog beveik visus vienu kartu - ar tai gali BŪTI NORMALU ?!!!!!!
MANO NYKSTANTI GELYTE sad.gif ATSIPRASAU KITAIP NEMOKU FOTO IDET blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Storuliuke: 18 rugsėjo 2006 - 14:39
Mano fikusas (margalapis) irgi labai metė lapus. Buvo likę jau visai plikos šakos. Bet kai pernešiau jį prie pietinio lango nuo tada nenumetė nė vieno lapo. Ir naujus jau ataugino. Gal čia jam šviesos buvo per maža. Stovėjo prie rytinio lango.
Atsakyti
matyt supyko ant taves biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gagrate: 20 rugsėjo 2006 - 13:41
Mano fikusas taip pat labai metė lapus, tai aš jį atidaviau mamai ir dabar stipriai paaugęs ir nemeta lapų. Matyt vieta labiau patinka. Tai gal tikrai pastatyk kur šviesiau g.gif .
Atsakyti
QUOTE(anril @ 2006 09 20, 13:29)
Mano fikusas (margalapis)  irgi labai metė lapus. Buvo likę jau visai plikos šakos. Bet kai pernešiau jį prie pietinio lango nuo tada nenumetė nė vieno lapo. Ir naujus jau ataugino. Gal čia jam šviesos buvo per maža. Stovėjo prie rytinio lango.


Chm....sviesos jam atrodo tikrai sociai....na bet vieta pakeisiu
QUOTE(gagrate @ 2006 09 20, 13:38)
matyt supyko ant taves biggrin.gif


Nejuokinga schmoll.gif schmoll.gif tongue.gif
QUOTE(VUL @ 2006 09 20, 15:18)
Mano fikusas taip pat labai metė lapus, tai aš jį atidaviau mamai ir dabar stipriai paaugęs ir nemeta lapų. Matyt vieta labiau patinka. Tai gal tikrai pastatyk kur šviesiau g.gif .

O gal gali buti,kad jis karts nuo karto turi atsinaujinti...tik kad labai jau stipriai g.gif


Labai Jums dekui mamukai
Atsakyti
Na ir kiek fantastiškų gelyčiu turi biggrin.gif
O del tavo fikusiuko,gal reikėtų persodinti,kad šviežios žemės gautų.Manajam taip žiemą buvo lapus metė juodai.
gal tu perlaistei.Labai gaila,bet būna,kad ir gėlytės miršta verysad.gif verysad.gif verysad.gif Nieko amžino nėra.Na tavajai tai tikrai tas negresia.Sekmės smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
Atsakyti
Aš asmeniškai labai nemėgstu visokių apvalių, į viršų siaurėjančių vazonų. Juose užsilaiko drėgmė (mažesnis garinimo paviršius, o jei dar ir glazūruotas doh.gif ), žemė pradeda rūgti. Labai sunku nutaikyti tokiuose vazonuose laistymą. Lapus augalai dažnai meta kai per drėgna ir per šalta.
Atsakyti