Įkraunama...
Įkraunama...

Fikusai

sveikutes,mano fikusa taip pat istiko beda baigia visus lapus numest,gal galit patart ka daryt? schmoll.gif
Atsakyti
Turiu aš fikusą irgi pas save... 4u.gif Būtinai kitą savaitę jums parodysiu..Padovanojo jį mums per vestuves, taigi labai brangus augalas, per metus įgaus vis didesnę vertę biggrin.gif Ant pavasario labai atsigavo, išleido keletą lapų ir toliaus ėkmingai juos leidžia... 4u.gif
Atsakyti
na aš irgi turiu du fikusiukus ir jie tfu tfu tfu labai gražiai auga ir nebuvo numetę lapų thumbup.gif
Atsakyti
is karto nusispjaunu tris kartus, bet va pries kelias dienas guodziausi, kad mano ficus ginseng pradejo vysti, tai va cia paskaitinejau patarimus. Taigi pabandziau pakeisti vieta, toliau nuo tiesiogines saules..ir ka jus manot, o gi atsigauna ...super!
tai ir jus pabandykit... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(krikstole @ 2006 04 10, 12:28)
is karto nusispjaunu tris kartus, bet va pries kelias dienas guodziausi, kad mano ficus ginseng pradejo vysti, tai va cia paskaitinejau patarimus. Taigi pabandziau pakeisti vieta, toliau nuo tiesiogines saules..ir ka jus manot, o gi atsigauna ...super!
tai ir jus pabandykit... 4u.gif

na taip mano nestovi ten kur saulė šviečia ax.gif gal todėl ir žaliuoja bigsmile.gif tfu tfu tfu ax.gif
Atsakyti
Sveikos, merginos 4u.gif Kurį laiką auginau Bendžamino fikusą. Gana gražus medelis buvo, bet vienu momentu kažkas nepatiko, tai numetė visus lapus verysad.gif Pasilikau kaip dekoraciją, beveik nelaisčiau ir praėjus nemažam laiko tarpui, jis gražiai atžėlė. Tada iš tos laimės sumaniau palepinti - persodinau į didesnį vazoną, rūpestingai išskirščiau šakneles, laisčiau, purškiau, o jisai po kurio laiko galutinai nusibaigė verysad.gif Čia radau, jog negalima liesti šaknų doh.gif
Neseniai iš parduotuvės parsinešiau smulkųjį fikusą. Kol kas sunkiai adaptuojasi. Pastebėjau, jog mėgsta drėgmę, purškimą. Bet vis kažko sudžiūvę lapai krenta, būna ir visai sveikas guli ant žemės g.gif Ir ūsų galiukai rudi lyg apdžiūvę unsure.gif Ar aš čia vėl persistengiau mastau.gif
Atsakyti
Beje, čia mačiau įdomų fikusų apibūdinimą ir galiu dar pridurti, jog "fikusų kažkodėl nemėgsta katės - vargu ar pavyks murklę išmokyti augalo nedraskyti ar jo žemės nenaudoti savoms reikmėms...Kita vertus, fikusas suteikia energijos pasyviems, vangiems žmonėms. Bet nereikėtų šalia jo sėdėti, kai norite susikaupti, nes jis nėra harmoningas, taip pat nereikėtų jo statyti vaikų kambaryje" ax.gif
Atsakyti
turiu dideli fikusa, medi praktiskai...kazko meta lapus...buna kad atsigauna kartais velai pavasari ar rudeni bet trumpam...o dabar isvis beveik visi lapeliai pagelto nuo lapo vidurio...bijau kad kokia liga nebutu...gal galit kas nors patarti ka daryti?
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2005 12 14, 10:25)
Stambialapio fikuso? Jam šalta. Gal ne nuolat, bet galbūt kokia šalto oro srovė būna atidarius duris ar langą?


Vaje, buvau ir pamirsus, kad cia lankiausi... blush2.gif Ir dar Zigzag man bande padeti.... Atsiprasau.
Taip, mano fikusas stambialapis. Jam tikrai nesalta, vejai neuzpucia, tiesioginiu saules spinduliu negauna, bet sviesos pakanka, tikrai neperlaistau. Problema - jau ilga laika beveik ant visu lapu (isskyrus svieziausius) is krastu tokios rudos demes negrazios. Lapu jis nemeta, tik as pati del estetikos nuo apacios jau pradedu karpyti. Vienintele nuodeme - l.retai nuvalau dulkes nuo lapu , o purksti tai isvis niekeda nepurskiau blush2.gif Na, oras ziema tai buna kambary sausokas, bet vasara taigi ne....
Zigzag, ka tu manai?
Atsakyti
QUOTE(KRISTIDA @ 2006 04 10, 22:54)
Neseniai iš parduotuvės parsinešiau smulkųjį fikusą. Kol kas sunkiai adaptuojasi. Pastebėjau, jog mėgsta drėgmę, purškimą. Bet vis kažko sudžiūvę lapai krenta, būna ir visai sveikas guli ant žemės  g.gif Ir ūsų galiukai rudi lyg apdžiūvę  unsure.gif Ar aš čia vėl persistengiau  mastau.gif

na aš irgi turėjau smulkialapį fikusą ir buvo labai gražiai užaugęs,net pati stebėjausi bigsmile.gif ,bet staiga ėmė sudžiuvo blink.gif šiaip tai jis nemėgsta perlaistymo ir perdžiūvimo doh.gif o matyt kažkada pražiopsojau nepaliejus ir doh.gif

QUOTE(KRISTIDA @ 2006 04 10, 23:16)
Beje, čia mačiau įdomų fikusų apibūdinimą ir galiu dar pridurti, jog "fikusų kažkodėl nemėgsta katės - vargu ar pavyks murklę išmokyti augalo nedraskyti ar jo žemės nenaudoti savoms reikmėms...Kita vertus, fikusas suteikia energijos pasyviems, vangiems žmonėms. Bet nereikėtų šalia jo sėdėti, kai norite susikaupti, nes jis nėra harmoningas, taip pat nereikėtų jo statyti vaikų kambaryje"  ax.gif

oho kaip įdomu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2006 04 11, 10:42)
Vaje, buvau ir pamirsus, kad cia lankiausi...  blush2.gif Ir dar Zigzag man bande padeti.... Atsiprasau. 
Taip, mano fikusas stambialapis. Jam tikrai nesalta, vejai neuzpucia, tiesioginiu saules spinduliu negauna, bet sviesos pakanka, tikrai neperlaistau. Problema - jau ilga laika beveik ant visu lapu (isskyrus svieziausius) is krastu tokios rudos demes negrazios. Lapu jis nemeta, tik as pati del estetikos nuo apacios jau pradedu karpyti. Vienintele nuodeme - l.retai nuvalau dulkes nuo lapu , o purksti tai isvis niekeda nepurskiau  blush2.gif Na,  oras ziema tai buna kambary sausokas, bet vasara taigi ne....
Zigzag, ka tu manai?


Kad jau nebežinau, ką ir manyti. Mano stambialapių fikusų irgi lygiai tokia pati bėda. Kol augalai jauni ir stovi ant palangės ar kur nors aukštai, lapai būna gražūs, o kai paaugusius pastatau ant grindų, lapai ir pradeda ruduoti. Ir tos problemos atsiranda būtent šaltuoju metų laiku. Todėl vis dėlto galvočiau, kad taip yra dėl vėsesnio oro retkarčiais. Galbūt šalta ne pačiam augalui, o šaknims?
Atsakyti
Mano fikusas taip pat neauga. Nusipirkau nukainuotą, bet gerai atrodantį Bendžamino margą fikusėlį. Tai per kelias dienas numetė visus lapus. Nusprendžiau, kad stresas, juk jie nemėgsta vietos pakeitimo doh.gif . Dabar truputį atsigavo, išleido keletą naujų šakelių, bet ir toliau kžkoks nelaimingas, mėto lapus, džiūsta. Atrodo ir palaistytas, ir nėra tiesioginės saulės. Matyt ne mano gėlė verysad.gif ...
Atsakyti