Įkraunama...
Įkraunama...

Nuplikęs pakaušis

Tai ne rachito, o vitamino D trūkumo požymis. Būtina kreiptis į gydytoją, kad padidintų vitamino D dozę ir gal dar paskirtų kalcio, padedančio įsisavinti vitaminui D. Rachitas išsivysto tada, kai labai labai trūksta vitamino D. Beje, jei netikite dėl pakaušiuko nuplikimo, tuomet reikia tikrinti ar neprakaituoja pakaušiukas, pėdutės ir delniukai. Jei prakaituoja, tuomet vitamino D tikrai trūksta. Dėl pakaušiuko prakaitavimo ir nusitrina greičiau plaukučiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Foxy_: 25 kovo 2010 - 19:53
[quote=_Foxy_,2010 03 25, 20:50]

Gėrėme mes vitaminą lašiukais, bet gydytojas mano duodamus išpeikė (Vigantol) ir rekomendavo tą, kuris ampulėse parduodamas; išgerti reikia per vieną kartą visą esančią dozę, o ji net pusė metų galioja. Taigi, tą ir padarėm. Tikiuosi, jokių problemyčių neturėsim ir neužilgo galėsim džiaugtis ataugusiais plaukučiais. ax.gif

Atsakyti
[quote=eling,2010 03 26, 19:32]
[quote=_Foxy_,2010 03 25, 20:50]

Gėrėme mes vitaminą lašiukais, bet gydytojas mano duodamus išpeikė (Vigantol) ir rekomendavo tą, kuris ampulėse parduodamas; išgerti reikia per vieną kartą visą esančią dozę, o ji net pusė metų galioja. Taigi, tą ir padarėm. Tikiuosi, jokių problemyčių neturėsim ir neužilgo galėsim džiaugtis ataugusiais plaukučiais. ax.gif
[/quote]

o kuo gydytojui tas vigantol'is nepatiko?gal butu galima suzinoti? blush2.gif
Atsakyti
rachitą tai, kiek žinau, nustato pagal momenėlio minkštumą, jei gydytoja sako, kad rachitas tai- rachitas, mano mergaitei buvo rachitas, padidino D lašiukų skiačių ir tiek, jokios čia tragedijos namatau schmoll.gif
o pakaušiukai, tai daugumai praplikę būna bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(0rchideja @ 2010 03 28, 10:54)
o kuo gydytojui tas vigantol'is nepatiko?gal butu galima suzinoti? blush2.gif



Jo nuomone, nepraktiškas vartoti kūdikiams. Sako, tai patenka, tai nepatenka reikiamas kiekis lašų, tai suduodi, tai pamiršti sugirdyt.... unsure.gif O tą ampulėse, sugirdei ir nesuki sau galvos pusę metų...
Atsakyti
Dukrytei prakaituodavo delniukai, ir pakausiukas nuo 2 men pradejo plikti. Ir tik pries 2 men pradejo uzaugineti normaliai. Jokio rachito nebuvo schmoll.gif Pabandykit jus 2-4 men praguleti ant nugaros, idomu, ar nenupliktumet mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(_Foxy_ @ 2010 03 25, 20:50)
Tai ne rachito, o vitamino D trūkumo požymis. Būtina kreiptis į gydytoją, kad padidintų vitamino D dozę ir gal dar paskirtų kalcio, padedančio įsisavinti vitaminui D. Rachitas išsivysto tada, kai labai labai trūksta vitamino D. Beje, jei netikite dėl pakaušiuko nuplikimo, tuomet reikia tikrinti ar neprakaituoja pakaušiukas, pėdutės ir delniukai. Jei prakaituoja, tuomet vitamino D tikrai trūksta. Dėl pakaušiuko prakaitavimo ir nusitrina greičiau plaukučiai.



Viska teisingai paraste, isskyrus tai, kad vit d padeda isissavint kalci, o ne atvirksciai smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mildamile @ 2010 03 28, 15:53)
Dukrytei prakaituodavo delniukai, ir pakausiukas nuo 2 men pradejo plikti. Ir tik pries 2 men pradejo uzaugineti normaliai. Jokio rachito nebuvo  schmoll.gif Pabandykit jus 2-4 men praguleti ant nugaros, idomu, ar nenupliktumet  mirksiukas.gif


Tiikrai plinka nuo vit d stygiaus. Mano vaikui taip buvo. Padidinus vit d kieki, po poros savaiciu pkausiukas apsiplaukavo mazais plaukuciais, o dar po poros nebesiskyre nuo kitu galvos vietu.
Atsakyti
QUOTE(eling @ 2010 03 24, 17:35)
Sveikos, mamytės  4u.gif
Neradau mane dominančios temos, todėl ir užvedžiau šią temutę.

Mano mažulei jau 2 mėnesį nupliko pakaušis. Gydytoja teigia, kad tai rachitas. Nejau tikrai? Juk kitų simptomų nėra, jaučiasi gerai, linksma (tik paskutiniu metu irzli, nes dantukas kalasi). Gal gali nuplikti tiesiog dėl to, kad tokio amžiaus mažuliai dažniausiai guli ant nugarytės ir vos ne ištisai trina pakaušį, kur silpni pirmi plaukučiai - pūkučiai ir išsitrina? Gal galite iš patirties parašyti kaip yra buvę jūsų mažyliams?
(vis dėlto apsidraudžiant sudaviau savo pupai tą vit D, kurio užtenka net 6 mėnesiams)



Nelabai supratau- mažylei jau 4mėn., o nevartojat D vitamino? Ar kaip čia?
Mano sūneliui taip pat tas pakaušis nuplikęs, ir aš taip pat manau, kad nuo to dažno galvytės sukinėjimo į visas puses. Be to mūsų gydytoja neteigia, kad tai rachitas- ji paprasčiausiai padidino D vitamino dozę, t.y. dabar vaikutis kasdien jo gauna 3 lašiukus.
Atsakyti
QUOTE(elendrike @ 2010 03 28, 16:37)
Nelabai supratau- mažylei jau 4mėn., o nevartojat D vitamino? Ar kaip čia?
Mano sūneliui taip pat tas pakaušis nuplikęs, ir aš taip pat manau, kad nuo to dažno galvytės sukinėjimo į visas puses. Be to mūsų gydytoja neteigia, kad tai rachitas- ji paprasčiausiai padidino D vitamino dozę, t.y. dabar vaikutis kasdien jo gauna 3 lašiukus.


Tai dar ne rachitas, bet jei vit d truks ilgiau, galima iki jo dasikasti.
Atsakyti
Sveikos smile.gif
Pasidalinsiu ir aš savo patirtimi ax.gif
Kai mums buvo 3 mėn. irgi pakausyje plikė atsirado, prakaitavo delnukai ir pėdutės. Gydytoja diagnozavo rachitą, skyrė po 8 lašiukus vitamino D gerti verysad.gif Pasikonsultavome su kitu gydytoju, pasakė, kad rachito nėra, bet patarė profilaktiškai padidinti lašiukų kiekį iki 5. Po dviejų mėn. prakaitavimas praėjo ir plaukučiai pradėjo augti mirksiukas.gif Dėl prakaitavimo, tai ir dabar būna, o ir plaukai pakaušyje auga lečiau blush2.gif
Manau, kad gydytojai diagnozuoja blogiausią ligą, tai norėdami apsidrausti. Aišku reikia į tai atsižvelgtį, bet ir reikia klausytis savo vidinio balso ax.gif
Atsakyti
Mums ir delniukai su pedutem prakaituoja, ir plaukuciai pakausiuke isslinke, o gydytoja sumazino D vitamino kieki nuo 3 iki 2 lasiuku motyvuodama tuo, kad saules gauna pavasari. Net nebezinau kaip elgtis cia pasiskaicius...
Atsakyti
QUOTE(elendrike @ 2010 03 28, 16:37)
Nelabai supratau- mažylei jau 4mėn., o nevartojat D vitamino? Ar kaip čia?
Mano sūneliui taip pat tas pakaušis nuplikęs, ir aš taip pat manau, kad nuo to dažno galvytės sukinėjimo į visas puses. Be to mūsų gydytoja neteigia, kad tai rachitas- ji paprasčiausiai padidino D vitamino dozę, t.y. dabar vaikutis kasdien jo gauna 3 lašiukus.



Gėrėme mes vitaminą lašiukais, bet gydytojas mano duodamus išpeikė (Vigantol) ir rekomendavo tą, kuris ampulėse parduodamas; išgerti reikia per vieną kartą visą esančią dozę, o ji net pusė metų galioja. Taigi, tą ir padarėm. mirksiukas.gif
Atsakyti