QUOTE(biesas66 @ 2010 11 17, 15:28)
cezai,tikrai idomu butu pamatyti projektuka su aprasymu kas ir kodel,manau padetu daugumai. Negi nedrystate pasirodyti? tai galioja ir Zarmenui ir kitiem cia uzsukantiem Architekta. Drasiau!
Projektukų su aprašymais tikrai nedėsiu, nes tiesiog neturiu laiko sisteminti tą medžiagą (kas liečia mano projektus) - reikėtų praleisti marias laiko atrinkinėjant bei aprašant kažką, kas iš tiesų yra labai asmeniška (o ir šiaip, tingiu tuo užsiimti
). O ir nenoriu po metų-dvejų pamatyti savo projektuką "realizuotą" kur nors priemiesčiuose
Jau ne vieną kartą rašiau, kad nėra idealaus namo - nesvaiguliuokite. Kiekvienas esame skirtingas ir NIEKADA nebus vienos liniuotės, pagal kurią galima mūsų visų svajones matuoti
Tačiau - galiu įdėti keletą linkų, pasiragavimui. Paaiškinu iš anksto - specialiai projektai ne LT, nes panašaus "kalibro" namelių pas mus reta. O reta ir vėl dėl to pačio "geresnio žinojimo", baimės pasitikėti specialistais ir noro viską ir visada kontroliuoti (net ir nesuvokiant iki galo kas tai yra). Va ir gaunas paskui tokie kratiniai, kad koktu žiūrėti. Aišku, galiu pasidžiaugti, kad atsiranda jau po truputį žmonių, kurie įvertina ne pagal kvadrato kainą namą, o pagal jo komfortą (tiek fizinį, tiek dvasinį).
Na, kadangi pratarmę jau parašiau, galiu ir saldainiukus sudėti:
Pradėsiu nuo nemirštančių dalykų - namas, kuriame tiesiog stebuklingas ryšys su aplinka,
vienas mano idealų, turbūt. Pastatytas 60-aisiais.
Čia - gan nemažas, tačiau labai gerai suvaldytas, ramus namas. Geros medžiagos, proporcijos ir labai aiški funkcinė schema. Gal kiek neįprasta gali pasirodyti, bet man labai
patiko.
Dar vienas pavyzdys, kad
juoda-balta niekada nebus pasenęs derinys. Jau matau, kaip daug kas purkštauja "kur tai matyta, juodos sienos, baltos grindys..."
Namas santūrus ir spalviniais, ir erdviniais sprendimais. Niam-niam.
Va keletas mano labai mėgstamo architekto darbų:
Šitame man patinka tiesiog viskas. Išskyrus apvalųjį langelį. Bet... gali būti, be jo kažko truktų?
BL House. Nemažas, aišku, nemažas.
Kitas, labai panašus savo nuotaika darbas:
OM House. Taip pat nemažas.
Va pavyzdys, kaip namas turėtų "atsiverti" ten, kur to reikia, o kur ne - "užsidaryti":
H-House. Palyginkite su tais "vieno buto daugiabučiais", kur langai į visas puses, išplanavimas tarnauja kam nori, tik ne žmogui. Skirtumas, bent jau man, kaip tarp karoso ir kreiserio, lyg ir iš "k" abudu, bet tiesiog nesulyginama.
Dar vienas labai šviesus, drąsus namas. Pavyzdys, kad namo erdvė gali pulsuoti, turėti peršokimus, vidinius 'kiemus', skyles per du aukštus ir tt.
The Lily Street House
Dar vienas - labai sėkmingai išnaudotas šlaitas. Pats namas taip pat saikingas, ramus ir išieškotas:
Casa Barone.
Visi šie linkai - tai tik maža dalis didžiulės jūros. Specialiai nesikasiau niekur, paėmiau ir įdėjau tik kelis, kas krito į akį. Pats nustebau, kiek tarp jų daug monochrominių darbų
Matyt, reikia man jau pailsėti nuo spalvų, hehe.
Tikiuosi, kad bent jau kažkiek pailiustravau tą atstumą tarp atmestinai padaryto ir "išgimdyto" namo. Kas liečia aprašymus ir paaiškinimus, prie visų šitų pavyzdžių yra aprašymai, o jei nėra - yra linkai į jų autorių puslapius, ten bus ir aprašymai, kas ir kodėl. bent jau pagrindinės mintys bus tada aiškios. Labai rekomenduoju pasivaikščioti po Guilherme Torres puslapį, ten gana detaliai aprašyti projektai.
Taip pat rekomenduoju paanalizuoti tiek planines šių namų schemas, tiek ir fasadus - pagalvojus, kas ir iš kur atsirado, gal vėliau sugebėsite atskirti "tik dėl mandrumo" pribirbintus namus, bet be "dūšios". Na, o gal ir nesugebėsite, man jau sunku vertinti, nes aš šiame liūne iki ausų, mąstau jau kitaip, matyt.
Sėkmės ir skanaus