Geriausia, aišku, darytis abu
Iškart visa info kaip ant delno.
O pasirinkai turbūt gerai, kaip suprantu, tai reiškia daryti IgM, ir jei bus neigiamas, tada turi saugotis, kad nesusirgtum per nėštumą. Jei bus silpnai teigimas, reik manyt, kad esi persirgusi seniau.
Bet jei bus "ant ribos" , tada vėl reiks darytis IgG atskirai, nes bus neaišku, sergi ar nesergi, žodžiu tikra terlionė.
O seselei užtektų nieko neklausti - tą ar tą, padaryti abu, ir ramu.
Šiaip mane stebina tas medikų aplaidumas - koks skirtumas, kiek daryti? Viskas remiasi į finansus? Bet
tą vietą toxo tyrimą galėtų gal ir iš savo kišenės apmokėti, mo imunitetas nėra toks stiprus, kaip žmonių kadaise. Anksčiau žmonėms buvo fiziškai stipresni, daugiau gryno oro, atvažiuodavo į miestą studijuoti iš kaimų ir t.t. O dabar dėl to silpnesnio imuniteto ne toks jis brangus. Vienas Ig 20 su kažkiek Lt.
Kadaise ir man atrodė - na, medikas sako, medikas žino. Bet nesmagu, kad dažnai turi viską iš jų pešte išpešti - na, nesi pats gydytojas, kodėl reikėtų apie visui viską perskaityti, viską susigraibyti, juk tam ir yra konsultacijos? Nu piktumas paėmė.
O požiūris į toksoplazmozę ir jos keliamą pavojų tikrai atmestinis nuo sovietmečio. Ai,maždaug, š. tai yra išsigalvojimas, nieko ji nereiškia. Ir taip mąsto net kai kurie gydytojai. Ir gimsta vaikas su pakitimais smegenyse, tada - vaje! Arba išvis persileidžiama.
Šiaip nieko aš negąsdinu, bet esmė ta, kad šiuolaikinio jaunimo imunitetas nėra toks stiprus, kaip žmonių kadaise. Anksčiau žmonėms buvo fiziškai stipresni, daugiau gryno oro, atvažiuodavo į miestą studijuoti iš kaimų ir t.t. O dabar dėl to silpnesnio imuniteto ir aktyvaus toxo atvejų daugėja labai.
Ir užsienyje jų daug yra, ypač Prancūzijoje, kiek žinau.
Bet paguoda ta, kad laiku radus tą aktyvią toksoplazmozę ji yra išgydoma. Net labai aktyvi išgydoma
Laiku - tai 1 trimestre. Ir vaikelis gimsta sveikas
Todėl tas tyrimas užsienyje laikomas labai svarbiu ir daromas BŪTINAI iki 12 savaitės (gal ne visur vienodai).
Tiesa, dar būna, kad mamos imunitetas labai stiprus ir ji perserga visai nesunkiai, tada gal nė vaistų nereikia, pakanka gal homeopatijos (infektologai kartais skiria), ir viskas OK. Arba skiria ką nors organizmui stiprinti, jei randa toxo padidėjusius titrus, ka toxas nesuaktyvėtų.
Žodžiu, kaip sakoma, Dievu pasikliauk, bet ir pats nesnausk
Nervuotis čia nereikia, reikia išsiaiškinti situaciją ir ją kontroliuoti.
reikia daryti abudu ir SENA IR SVIEZIA toxoplazmozes tyrima (cia aiskiai snekant). as visoms nescioms pasiulau darytis sy tyrima, jis nera butinas, nes nera yrasytas y nescioms butinu tyrimu protolkola. siulau ir kitus tyrimus, kurie neyeina y protokola.