Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimas pradedančiosioms {tęsinys}

QUOTE(lekstina @ 2010 10 27, 09:42)
Nepavyksta iki galo iššifruoti schemutės. Gal kas pagelbetų?
http://picasaweb.goo...928589537143698

Ženkliukai aiškūs, bet neaiškios vietos:
1. Kaip pradeti? Jei teisingai supratau, pirmas 5 akis reikia sujungti. Su virbalais man nepavyko. (Bandymui isneriau vaseliu, o po to jau mezgiau virbalais).
2. Kaip padaryti uzmetima is paties krastelio ir po to ji ismegzti, kad liktu kiaurarascio skylute? Man toje puseje nelieka skyluciu  doh.gif 
3. Kai mezgi, skaiciais pazymetos eilutes mezgamos kaip gera puse, o lygines - is isvirkscios? (kai bandziau megzti, sujungus 5 akis, antra eilute man mezgesi toliau, o tik 3-ia apsukus kaip is nugaros. Bet cia tikriausiai as ne taip padariau?)
Nežinau, ar aiškiai parašiau, bet tikiuosi, suprasite  ax.gif


Bandau gelbėt smile.gif

Čia megzti kaip servetėlę: viskas ratu ir iš tos pačios pusės.

1. Kaip pradėti: man servetėles virbalais labiausiai patinka pradėti vąšeliu. Tiesa sakant, kitaip ir nemoku (nors sako, kad galima). Neri trumpą pynutę (ilgį reiks pačiai kiekvienam konkrečiam atvejui atrast). Ją sujungi į ratuką. Tada į to ratuko vidurį (ne į pynutės kilputes!) neri neužbaigtus žemus stulpelius: apkabini vąšeliu pynutę, ištrauki siūlą, perneri vieną kartą. Siūlą palieki ant vąšelio (arba iš karto ant "kojinėms" skirto virbalo perkeli) ir neri kitą tokią kilputę. Kilpučių tarpusavy nereikia sujungt, čia bus tavo pirma eilė. Šiuo konkrečiu atveju -- reikia 5 tokių kilpučių (nes rašte parašyta schemą kartoti 5 kartus, o pirma eilė -- viena akis).

2. Net neįsivaizduoju, ką gali daryt ne taip. Nebent užmetimas "pabėga". Kiek pamenu, kažkada seniai seniai servetėlių mezgimo pradžioj aš jį kartais pamiršdavau: kartais kažkaip įdomiai paskutinė geroji akis susisukdavo, ir tas užmetimas "dingdavo". Reikia atsukt ir išmegzt.

3. Viskas iš tos pačios pusės, nieko nereikia apsukti. Gal ir 2 problema dings nesukinėjant smile.gif
Tik pasižymėk, kuris virbalas yra pirmas. Kad ir kitokios spalvos trintuką ant jo galiuko užmauk. Tik nepamiršk permaut, kai virbalus keiti mirksiukas.gif

Tikiuosi, kad padėjau. Jei nelabai -- tam pačiam mieste esam, galim kur nors susibėgt, pažiūrėsim, kas ten ne taip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amanita: 29 spalio 2010 - 19:28
Sveiki, turiu vieną klausimą dėl rašto šalikui. Knygoj apie mezgimą radau vieną, kuris patiko, bet tas raštas buvo nurodytas ne prie šalikų ir įtariu, kad jo šalikui nepavyks pritaikyt, nes per mandras tas raštas šalikui turbūt, susisuka į ruloną verysad.gif verysad.gif Kai padedi ant stalo ir ištiesini, tai laikos, bet tik jei šiaip paimi į rankas, tai nebe. Tik išmokau tą raštą ir še tau, kad nori lotuliukas.gif doh.gif Nėra jokių gudrybių šiuo atveju? Reikia rinktis iš įprastų ir nelabai įdomių šalikų raštų ar galima tokiu atveju dar ką nors sugalvot su kraštais? Lyginimas turbūt nepadės? (sorry, jei klausimas kam pasirodys kvailas, tiesiog šiaip jau esu žalia mezgime, šaliką ir tesugebu numegzt).
Raštas su pumpurėliais - toks:
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Ayaan @ 2010 10 29, 22:32)
Sveiki, turiu vieną klausimą dėl rašto šalikui. Knygoj apie mezgimą radau vieną, kuris patiko, bet tas raštas buvo nurodytas ne prie šalikų ir įtariu, kad jo šalikui nepavyks pritaikyt, nes per mandras tas raštas šalikui turbūt, susisuka į ruloną verysad.gif  verysad.gif


Variantas 1:
Šaliko kraštuose (eilutės pradžioj ir pabaigoj) išmegzt pakaitom 1 gera, 1 išvirkščia, 1 gera. Turėtų pakakt tiek, paskui jau toliau pagal raštą. Gal ir tiesiog 1 išvirkščia, 1 gera pakaktų.

Variantas 2: numezgus šaliką, kraštus apnert vąšeliu.

Abu variantus išbandyk prieš mezgant ant pavyzdėlių, kad paskui daug ardyt nereiktų.

Šiaip bendruoju atveju -- vien gerosios arba vien išvirkščiosios akys "riečiasi". Ne šiaip sau megztinių atnaros gerų / išvirkščių akių kombinacijom dažniausiai mezgamos būna mirksiukas.gif
Atsakyti

user posted image

ar galėtumėte pasakyti, kaip čia megsti? nroiu dukrytei suknelei .smile.gif iš anksto ačiū..
Atsakyti
QUOTE(Amanita @ 2010 10 30, 17:31)

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pasakyte @ 2010 10 31, 15:17)
user posted image

ar galėtumėte pasakyti, kaip čia  megsti?  nroiu dukrytei suknelei .smile.gif iš anksto ačiū..

http://radikal.ru/F/...4149fd.jpg.html

Atsakyti
Sveikos!
Gal žinote kokiu raštu megztas šitas šalikas?
user posted image
Ir kažin kaip tuos tarpus perkišimui padaryti? ax.gif
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Gal kas zinte, kaip numegzti toki salikeli? Gal schema kas turite?
user posted image 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Laimasala @ 2010 11 01, 01:16)
Sveikos!
Gal žinote kokiu raštu megztas šitas šalikas?
Ir kažin kaip tuos tarpus perkišimui padaryti? ax.gif
Ačiū 4u.gif

speju, kad cia sitas rastas: http://madebyegle.bl...ys-nesaltu.html - vadinamas svedisku rastu 4u.gif
Atsakyti
Būčiau labai dėkinga jei man LT paaiškintumėt kaip megzti blush2.gif

Labai dėkinga esu iš anksto
user posted image
Atsakyti
Gal zinot kaip mezgant valu padaryti kelniu klyna? pradejau nuo juosmesn, daejau iki klyno ir sustojau...
Atsakyti
QUOTE(sun_shine @ 2010 11 01, 12:03)
speju, kad cia sitas rastas: http://madebyegle.bl...ys-nesaltu.html - vadinamas svedisku rastu  4u.gif


O aš manyčiau, kad čia iš abiejų pusių trys geros ir viena bloga: tai kas antra akis kaip ripsu mezgama. Turėjau tokią bliuzelę kadaise nusimezgus. Mezgimas plonesnis ir siūlų mažiau nei švediškam.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nutė: 01 lapkričio 2010 - 15:30
Mergaitės ką reiškia skip (sk) rusiškai rašo (пропуск). Ačiukas didelis būtų 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulyte DD: 01 lapkričio 2010 - 16:26